wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-22| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

MGGP podsumowuje budowę macedońskiego LPIS

Tarnowska firma MGGP oficjalnie zakończyła w Macedonii realizację projektu polegającego na opracowaniu ortofotomap i wektoryzacji rolniczych pól, a także wdrożeniu oprogramowania na potrzeby systemu identyfikacji działek rolnych (LPIS).


MGGP podsumowuje budowę macedońskiego LPIS

Spotkanie podsumowujące projekt odbło się 7 lutego w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej Republiki Macedonii w Skopje. Wzięli w nim udział m.in. Ljupco Nikolovski – minister rolnictwa, leśnictwa i gospodarki wodnej,a także Wojciech Tyciński – ambasador nadzwyczajny RP w Republice Macedonii, oraz przedstawiciele MGGP SA.

Minister Ljupco Nikolovski podkreślił, że w efekcie projektu ministerstwo otrzymało wiarygodne i dokładne dane o rolnikach, w tym o posiadanych gruntach i hodowanych zwierzętach, a także o terenach rolnych w kraju. Podkreślił też, że dane o terenach rolnych i deklarowanych działkach rolnych zostały pozyskane na podstawie ortofotomapy, zgodnie z europejskimi regulacjami. W ocenie ministra dane stanowiące rezultat projektu mogą być wykorzystywane przez inne instytucje, co zapewnia skuteczny mechanizm prowadzenia programu wsparcia finansowego w dziedzinie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.

W trakcie spotkania zespół projektowy MGGP zaprezentował zebranym główne rezultaty projektu w podziale na dwa komponenty: fotogrametryczny oraz informatyczny. Spółka równolegle wykonała prace związane z opracowaniem numerycznego modelu terenu, ortofotomapy, wektoryzacją terenów rolnych dla całego kraju, aktualizacją warstwy deklarowanych parceli rolnych oraz prace związane z analizą funkcjonalności, opracowaniem i wdrożeniem systemów informatycznych: FR (Farm Register), FADN (Farm Accountancy Data Network), a także koordynacją upgrade’u systemu LPIS.

Projekt został zrealizowany dla 26 tys. km kw., czyli dla całej powierzchni Macedonii. Prace rozpoczęto w październiku 2016 r., po podpisaniu umowy z Ministerstwem Finansów Republiki Macedonii.

„MGGP SA jako polska firma czuje olbrzymią satysfakcję z uczestniczenia w tak ważnym projekcie dla Republiki Macedonii na drodze do jej integracji z Unią Europejskiej. Przy realizacji tego projektu ważne i pomocne dla nas było nasze doświadczenie w zakresie realizacji projektów związanych z procesem przystąpienia Polski do UE” – czytamy w komunikacie spółki.

Źródło: MGGP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gr, pomimo zmiany nazwy o której piszesz jednostki rządowe nadal oficjalnie posługują się nazwą Macedonia.

Macedonia Pólnocna mała uwaga do redakcji: od kilku dni oficjalna nazwa tego państwa to Macedonia Północna

Chcesz bałaganu Macedonio, takiego jak u nas w Polsce? Bierz LPIS

Mhm... Dobrze, że chociaż na tym "polu" dobrze sobie radzą, bo z ewidencją, to jest istna tragedia :/

Gratulacje MGGP, gratuluje takich projektów!

5 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt