wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-02-22| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

MGGP podsumowuje budowę macedońskiego LPIS

Tarnowska firma MGGP oficjalnie zakończyła w Macedonii realizację projektu polegającego na opracowaniu ortofotomap i wektoryzacji rolniczych pól, a także wdrożeniu oprogramowania na potrzeby systemu identyfikacji działek rolnych (LPIS).


MGGP podsumowuje budowę macedońskiego LPIS

Spotkanie podsumowujące projekt odbło się 7 lutego w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej Republiki Macedonii w Skopje. Wzięli w nim udział m.in. Ljupco Nikolovski – minister rolnictwa, leśnictwa i gospodarki wodnej,a także Wojciech Tyciński – ambasador nadzwyczajny RP w Republice Macedonii, oraz przedstawiciele MGGP SA.

Minister Ljupco Nikolovski podkreślił, że w efekcie projektu ministerstwo otrzymało wiarygodne i dokładne dane o rolnikach, w tym o posiadanych gruntach i hodowanych zwierzętach, a także o terenach rolnych w kraju. Podkreślił też, że dane o terenach rolnych i deklarowanych działkach rolnych zostały pozyskane na podstawie ortofotomapy, zgodnie z europejskimi regulacjami. W ocenie ministra dane stanowiące rezultat projektu mogą być wykorzystywane przez inne instytucje, co zapewnia skuteczny mechanizm prowadzenia programu wsparcia finansowego w dziedzinie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.

W trakcie spotkania zespół projektowy MGGP zaprezentował zebranym główne rezultaty projektu w podziale na dwa komponenty: fotogrametryczny oraz informatyczny. Spółka równolegle wykonała prace związane z opracowaniem numerycznego modelu terenu, ortofotomapy, wektoryzacją terenów rolnych dla całego kraju, aktualizacją warstwy deklarowanych parceli rolnych oraz prace związane z analizą funkcjonalności, opracowaniem i wdrożeniem systemów informatycznych: FR (Farm Register), FADN (Farm Accountancy Data Network), a także koordynacją upgrade’u systemu LPIS.

Projekt został zrealizowany dla 26 tys. km kw., czyli dla całej powierzchni Macedonii. Prace rozpoczęto w październiku 2016 r., po podpisaniu umowy z Ministerstwem Finansów Republiki Macedonii.

„MGGP SA jako polska firma czuje olbrzymią satysfakcję z uczestniczenia w tak ważnym projekcie dla Republiki Macedonii na drodze do jej integracji z Unią Europejskiej. Przy realizacji tego projektu ważne i pomocne dla nas było nasze doświadczenie w zakresie realizacji projektów związanych z procesem przystąpienia Polski do UE” – czytamy w komunikacie spółki.

Źródło: MGGP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gr, pomimo zmiany nazwy o której piszesz jednostki rządowe nadal oficjalnie posługują się nazwą Macedonia.

Macedonia Pólnocna mała uwaga do redakcji: od kilku dni oficjalna nazwa tego państwa to Macedonia Północna

Chcesz bałaganu Macedonio, takiego jak u nas w Polsce? Bierz LPIS

Mhm... Dobrze, że chociaż na tym "polu" dobrze sobie radzą, bo z ewidencją, to jest istna tragedia :/

Gratulacje MGGP, gratuluje takich projektów!

5 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt