wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-02-22| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

MGGP podsumowuje budowę macedońskiego LPIS

Tarnowska firma MGGP oficjalnie zakończyła w Macedonii realizację projektu polegającego na opracowaniu ortofotomap i wektoryzacji rolniczych pól, a także wdrożeniu oprogramowania na potrzeby systemu identyfikacji działek rolnych (LPIS).


MGGP podsumowuje budowę macedońskiego LPIS

Spotkanie podsumowujące projekt odbło się 7 lutego w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej Republiki Macedonii w Skopje. Wzięli w nim udział m.in. Ljupco Nikolovski – minister rolnictwa, leśnictwa i gospodarki wodnej,a także Wojciech Tyciński – ambasador nadzwyczajny RP w Republice Macedonii, oraz przedstawiciele MGGP SA.

Minister Ljupco Nikolovski podkreślił, że w efekcie projektu ministerstwo otrzymało wiarygodne i dokładne dane o rolnikach, w tym o posiadanych gruntach i hodowanych zwierzętach, a także o terenach rolnych w kraju. Podkreślił też, że dane o terenach rolnych i deklarowanych działkach rolnych zostały pozyskane na podstawie ortofotomapy, zgodnie z europejskimi regulacjami. W ocenie ministra dane stanowiące rezultat projektu mogą być wykorzystywane przez inne instytucje, co zapewnia skuteczny mechanizm prowadzenia programu wsparcia finansowego w dziedzinie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.

W trakcie spotkania zespół projektowy MGGP zaprezentował zebranym główne rezultaty projektu w podziale na dwa komponenty: fotogrametryczny oraz informatyczny. Spółka równolegle wykonała prace związane z opracowaniem numerycznego modelu terenu, ortofotomapy, wektoryzacją terenów rolnych dla całego kraju, aktualizacją warstwy deklarowanych parceli rolnych oraz prace związane z analizą funkcjonalności, opracowaniem i wdrożeniem systemów informatycznych: FR (Farm Register), FADN (Farm Accountancy Data Network), a także koordynacją upgrade’u systemu LPIS.

Projekt został zrealizowany dla 26 tys. km kw., czyli dla całej powierzchni Macedonii. Prace rozpoczęto w październiku 2016 r., po podpisaniu umowy z Ministerstwem Finansów Republiki Macedonii.

„MGGP SA jako polska firma czuje olbrzymią satysfakcję z uczestniczenia w tak ważnym projekcie dla Republiki Macedonii na drodze do jej integracji z Unią Europejskiej. Przy realizacji tego projektu ważne i pomocne dla nas było nasze doświadczenie w zakresie realizacji projektów związanych z procesem przystąpienia Polski do UE” – czytamy w komunikacie spółki.

Źródło: MGGP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gr, pomimo zmiany nazwy o której piszesz jednostki rządowe nadal oficjalnie posługują się nazwą Macedonia.
odpowiedz zgłoś
Macedonia Pólnocna mała uwaga do redakcji: od kilku dni oficjalna nazwa tego państwa to Macedonia Północna
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Chcesz bałaganu Macedonio, takiego jak u nas w Polsce? Bierz LPIS
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Mhm... Dobrze, że chociaż na tym "polu" dobrze sobie radzą, bo z ewidencją, to jest istna tragedia :/
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje MGGP, gratuluje takich projektów!
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS