wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Kolorowe wideo z orbity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-20| GIS, Mapy

Dane demograficzne w geoportalu Wrocławia zaktualizowane

Mapa demograficzna Systemu Informacji Przestrzennej Wrocławia została uzupełniona o dane obejmujące rok 2018.


Dane demograficzne w geoportalu Wrocławia zaktualizowane

Prezentuje ona rozkład gęstości zaludnienia (osoby/km2) w odniesieniu do rejonów statystycznych Głównego Urzędu Statystycznego w latach 1998-2018 na podstawie zameldowań na pobyt stały według stanu na 31 grudnia danego roku. Domyślnie prezentowany jest stan z roku 2018.

Dane dotyczące poszczególnych lat dostępne są za pomocą suwaka wyświetlanego domyślnie na obszarze mapy, który pozwala na płynne przechodzenie (z użyciem półprzezroczystości) pomiędzy poszczególnymi rocznikami.

Dodatkowo można wyświetlić szczegółowe dane dotyczące demografii każdego z rejonów statystycznych. W tym celu należy kliknąć ikonę identyfikacji (wyświetlaną na pasku ikon mapy lub pod prawym klawiszem myszy), a następnie kliknąć wybrany rejon statystyczny. Znajdziemy tam informacje o liczbie osób zameldowanych w rejonie statystycznym, gęstości zaludnienia oraz o strukturze wiekowej mieszkańców wg PESEL. Przy czym dane wyświetlane poprzez identyfikację dotyczą wyłącznie roku 2018. Dane są również udostępniane w formie plików SHP oraz XLSX.

Więcej informacji na temat mapy demograficznej Wrocławia

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt