wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-02-19| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje, Kataster

Lubelskie: blisko 3 mln zł z wolnej ręki

Wobec braku chętnych do geodezyjnych przetargów przedstawiciele lubelskiego projektu „e-Geodezja…” zdecydowali się udzielić kolejnego zamówienia w trybie „z wolnej ręki”.


Lubelskie: blisko 3 mln zł z wolnej ręki

Umowa dotyczy utworzenia oraz modernizacji cyfrowych baz danych EGiB, BDOT500 oraz GESUT dla powiatu lubelskiego (Bełżyce – obszar wiejski). Kontrakt o wartości blisko 2,9 mln zł ma zostać zawarty z tarnowską firmą MGGP.

W uzasadnieniu wyboru procedury udzielenia zamówienia czytamy, że 53-częściowy nieograniczony przetarg na powyższe prace ogłoszono w lutym ubiegłego roku, ale do przedmiotowej części nie zgłosił się żaden chętny. Wartość umowy z MGGP wynosi tyle co budżet nierozstrzygniętej części. Jak zapewnia zamawiający, zmianie nie uległy także warunki kontraktu.

Przetarg jest częścią projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego” o wartości 187 mln zł. W jego ramach ogłoszono już trzy tury przetargów na modernizację powiatowych geodezyjnych baz danych – generalnie cieszyły się one jednak niewielkim zainteresowaniem wykonawców. W związku z tym już przynajmniej trzykrotnie związek lubelskich powiatów decydował się na udzielenie zamówienia „z wolnej ręki”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
???? Bo to tylko nieudany hejt????
odpowiedz zgłoś
śmieszki Faktycznie, można się uśmiać. Nie odnosząc się merytorycznie do jakości prac, ubawiło mnie stwierdzenie "~Studenta pracującego w mggp". Najpierw praca w MGGP, a później poprawianie tej pracy... Wypowiedź godna studenta.
 2 
odpowiedz zgłoś
Do poprzedniego komentarza No proszę z poprzedniego komentarza wynika, że student pracował w MGGP (tak jest podpisany) a teraz musi wszystko prostować - ciekawe :)
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
Student Studenci są i tylko prawie studenci ! Jeżeli chodzi o ppw sierpecki toyota w dno teraz prostujemy wszystko masakra
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
"Jakość opracowywanych danych jest wg Zamawiających bardzo wysoka" Zamawiający nigdy się nie przyzna że przyjął kiepsko wykonaną robotę. A jak to oceniają geodeci robiący dalsze prace po tej firmie ?
 7 
 7 
odpowiedz zgłoś
Odnośnie studenckiej EGiB Nie wiem skąd takie stereotypy że w MGGP S.A studenci opracowują EGiB? Informuję, że przy tym kontrakcie nie ma ani jednego studenta i ani jednej umowy zlecenie. Jakość opracowywanych danych jest wg Zamawiających bardzo wysoka - do sprawdzenia w pow. nowotarskim, suskim, myślenickim, łańcuckim, łosickim, sierpeckim i innych ...
 5 
 7 
odpowiedz zgłoś
Jw Psie pieniądze to nie ma chętnych, i dobrze, skończyło się wymuszanie
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
Studencka EGiB No to będziemy mieli ewidencje ????
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
Czemu tak wybiórczo Nie rozumiem dlaczego na Geoforum opisywane są tylko kontrakty MGGP z wolnej ręki. Inne firmy także podpisują w ramach e-geodezji duże kontrakty a redakcji jakoś to umyka. Proszę żeby redakcja zwróciła się do Lublina o zestawienie takich ofert. Ta wiadomość jest wybiórcza i niekompletna.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS