wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-19| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje, Kataster

Lubelskie: blisko 3 mln zł z wolnej ręki

Wobec braku chętnych do geodezyjnych przetargów przedstawiciele lubelskiego projektu „e-Geodezja…” zdecydowali się udzielić kolejnego zamówienia w trybie „z wolnej ręki”.


Lubelskie: blisko 3 mln zł z wolnej ręki

Umowa dotyczy utworzenia oraz modernizacji cyfrowych baz danych EGiB, BDOT500 oraz GESUT dla powiatu lubelskiego (Bełżyce – obszar wiejski). Kontrakt o wartości blisko 2,9 mln zł ma zostać zawarty z tarnowską firmą MGGP.

W uzasadnieniu wyboru procedury udzielenia zamówienia czytamy, że 53-częściowy nieograniczony przetarg na powyższe prace ogłoszono w lutym ubiegłego roku, ale do przedmiotowej części nie zgłosił się żaden chętny. Wartość umowy z MGGP wynosi tyle co budżet nierozstrzygniętej części. Jak zapewnia zamawiający, zmianie nie uległy także warunki kontraktu.

Przetarg jest częścią projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego” o wartości 187 mln zł. W jego ramach ogłoszono już trzy tury przetargów na modernizację powiatowych geodezyjnych baz danych – generalnie cieszyły się one jednak niewielkim zainteresowaniem wykonawców. W związku z tym już przynajmniej trzykrotnie związek lubelskich powiatów decydował się na udzielenie zamówienia „z wolnej ręki”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
???? Bo to tylko nieudany hejt????

śmieszki Faktycznie, można się uśmiać. Nie odnosząc się merytorycznie do jakości prac, ubawiło mnie stwierdzenie "~Studenta pracującego w mggp". Najpierw praca w MGGP, a później poprawianie tej pracy... Wypowiedź godna studenta.

Do poprzedniego komentarza No proszę z poprzedniego komentarza wynika, że student pracował w MGGP (tak jest podpisany) a teraz musi wszystko prostować - ciekawe :)

Student Studenci są i tylko prawie studenci ! Jeżeli chodzi o ppw sierpecki toyota w dno teraz prostujemy wszystko masakra

"Jakość opracowywanych danych jest wg Zamawiających bardzo wysoka" Zamawiający nigdy się nie przyzna że przyjął kiepsko wykonaną robotę. A jak to oceniają geodeci robiący dalsze prace po tej firmie ?

Odnośnie studenckiej EGiB Nie wiem skąd takie stereotypy że w MGGP S.A studenci opracowują EGiB? Informuję, że przy tym kontrakcie nie ma ani jednego studenta i ani jednej umowy zlecenie. Jakość opracowywanych danych jest wg Zamawiających bardzo wysoka - do sprawdzenia w pow. nowotarskim, suskim, myślenickim, łańcuckim, łosickim, sierpeckim i innych ...

Jw Psie pieniądze to nie ma chętnych, i dobrze, skończyło się wymuszanie

Studencka EGiB No to będziemy mieli ewidencje ????

Czemu tak wybiórczo Nie rozumiem dlaczego na Geoforum opisywane są tylko kontrakty MGGP z wolnej ręki. Inne firmy także podpisują w ramach e-geodezji duże kontrakty a redakcji jakoś to umyka. Proszę żeby redakcja zwróciła się do Lublina o zestawienie takich ofert. Ta wiadomość jest wybiórcza i niekompletna.

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt