wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-19| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje, Kataster

Lubelskie: blisko 3 mln zł z wolnej ręki

Wobec braku chętnych do geodezyjnych przetargów przedstawiciele lubelskiego projektu „e-Geodezja…” zdecydowali się udzielić kolejnego zamówienia w trybie „z wolnej ręki”.


Lubelskie: blisko 3 mln zł z wolnej ręki

Umowa dotyczy utworzenia oraz modernizacji cyfrowych baz danych EGiB, BDOT500 oraz GESUT dla powiatu lubelskiego (Bełżyce – obszar wiejski). Kontrakt o wartości blisko 2,9 mln zł ma zostać zawarty z tarnowską firmą MGGP.

W uzasadnieniu wyboru procedury udzielenia zamówienia czytamy, że 53-częściowy nieograniczony przetarg na powyższe prace ogłoszono w lutym ubiegłego roku, ale do przedmiotowej części nie zgłosił się żaden chętny. Wartość umowy z MGGP wynosi tyle co budżet nierozstrzygniętej części. Jak zapewnia zamawiający, zmianie nie uległy także warunki kontraktu.

Przetarg jest częścią projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego” o wartości 187 mln zł. W jego ramach ogłoszono już trzy tury przetargów na modernizację powiatowych geodezyjnych baz danych – generalnie cieszyły się one jednak niewielkim zainteresowaniem wykonawców. W związku z tym już przynajmniej trzykrotnie związek lubelskich powiatów decydował się na udzielenie zamówienia „z wolnej ręki”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
???? Bo to tylko nieudany hejt????

śmieszki Faktycznie, można się uśmiać. Nie odnosząc się merytorycznie do jakości prac, ubawiło mnie stwierdzenie "~Studenta pracującego w mggp". Najpierw praca w MGGP, a później poprawianie tej pracy... Wypowiedź godna studenta.

Do poprzedniego komentarza No proszę z poprzedniego komentarza wynika, że student pracował w MGGP (tak jest podpisany) a teraz musi wszystko prostować - ciekawe :)

Student Studenci są i tylko prawie studenci ! Jeżeli chodzi o ppw sierpecki toyota w dno teraz prostujemy wszystko masakra

"Jakość opracowywanych danych jest wg Zamawiających bardzo wysoka" Zamawiający nigdy się nie przyzna że przyjął kiepsko wykonaną robotę. A jak to oceniają geodeci robiący dalsze prace po tej firmie ?

Odnośnie studenckiej EGiB Nie wiem skąd takie stereotypy że w MGGP S.A studenci opracowują EGiB? Informuję, że przy tym kontrakcie nie ma ani jednego studenta i ani jednej umowy zlecenie. Jakość opracowywanych danych jest wg Zamawiających bardzo wysoka - do sprawdzenia w pow. nowotarskim, suskim, myślenickim, łańcuckim, łosickim, sierpeckim i innych ...

Jw Psie pieniądze to nie ma chętnych, i dobrze, skończyło się wymuszanie

Studencka EGiB No to będziemy mieli ewidencje ????

Czemu tak wybiórczo Nie rozumiem dlaczego na Geoforum opisywane są tylko kontrakty MGGP z wolnej ręki. Inne firmy także podpisują w ramach e-geodezji duże kontrakty a redakcji jakoś to umyka. Proszę żeby redakcja zwróciła się do Lublina o zestawienie takich ofert. Ta wiadomość jest wybiórcza i niekompletna.

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt