wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-15| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

Rusza modernizacja PZGiK w powiecie mogileńskim

Za drugim podejściem Starostwu w Mogilnie udało się rozstrzygnąć przetarg na digitalizację dokumentów PZGiK, utworzenie baz BDOT500 i GESUT oraz przeprowadzenie działań harmonizujących powiatowe zbiory danych przestrzennych.


Rusza modernizacja PZGiK w powiecie mogileńskim

Poprzednie zamówienie na te prace, rozpisane na początku lipca 2018 r., zostało unieważnione, ponieważ najtańsza oferta znacząco przekraczała możliwości finansowe starostwa. Powiat gotowy był wyłożyć niecałe 2 mln zł, podczas gdy wartości trzech złożonych propozycji wynosiły od 2,4 mln do 3,3 mln zł.

Tym razem w przetargu złożono dwie oferty, przy czym ta tańsza (przedstawiona przez OPGK Koszalin) zmieściła się w budżecie starostwa. Wartość podpisanej umowy opiewa na 1,89 mln zł, czyli blisko 100 tys. zł poniżej budżetu powiatu.

Prace przewidziane w tym przetargu powinny zostać zrealizowane do października 2021 roku. Są one częścią wartego 135 mln zł projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0” (dofinansowanego ze środków RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego). Oprócz modernizacji powiatowych zasobów geodezyjnych (na co wyasygnowano blisko 80 mln zł) przedmiotem tego przedsięwzięcia jest m.in. rozbudowa wojewódzkiego systemu informacji przestrzennej, w tym jego modułów: regionalnego, powiatowego i miast prezydenckich. Częścią projektu jest również pozyskanie ortofotomapy dla całego województwa (umowę na te dane podpisano z konsorcjum firm MGGP Aero Tarnów, Gispro Szczecin i OPEGIEKA Elbląg; wartość kontraktu to 4,3 mln zł). „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0” jest realizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z 19 powiatami oraz 4 miastami na prawach powiatu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To nie ewidencja A więc się przyda. Nie marudź

Kolejne Kolejne miliony w błoto

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt