wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak oszukać GPS?
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-02-15| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

Rusza modernizacja PZGiK w powiecie mogileńskim

Za drugim podejściem Starostwu w Mogilnie udało się rozstrzygnąć przetarg na digitalizację dokumentów PZGiK, utworzenie baz BDOT500 i GESUT oraz przeprowadzenie działań harmonizujących powiatowe zbiory danych przestrzennych.


Rusza modernizacja PZGiK w powiecie mogileńskim

Poprzednie zamówienie na te prace, rozpisane na początku lipca 2018 r., zostało unieważnione, ponieważ najtańsza oferta znacząco przekraczała możliwości finansowe starostwa. Powiat gotowy był wyłożyć niecałe 2 mln zł, podczas gdy wartości trzech złożonych propozycji wynosiły od 2,4 mln do 3,3 mln zł.

Tym razem w przetargu złożono dwie oferty, przy czym ta tańsza (przedstawiona przez OPGK Koszalin) zmieściła się w budżecie starostwa. Wartość podpisanej umowy opiewa na 1,89 mln zł, czyli blisko 100 tys. zł poniżej budżetu powiatu.

Prace przewidziane w tym przetargu powinny zostać zrealizowane do października 2021 roku. Są one częścią wartego 135 mln zł projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0” (dofinansowanego ze środków RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego). Oprócz modernizacji powiatowych zasobów geodezyjnych (na co wyasygnowano blisko 80 mln zł) przedmiotem tego przedsięwzięcia jest m.in. rozbudowa wojewódzkiego systemu informacji przestrzennej, w tym jego modułów: regionalnego, powiatowego i miast prezydenckich. Częścią projektu jest również pozyskanie ortofotomapy dla całego województwa (umowę na te dane podpisano z konsorcjum firm MGGP Aero Tarnów, Gispro Szczecin i OPEGIEKA Elbląg; wartość kontraktu to 4,3 mln zł). „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0” jest realizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z 19 powiatami oraz 4 miastami na prawach powiatu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To nie ewidencja A więc się przyda. Nie marudź

Kolejne Kolejne miliony w błoto

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt