wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-12| GIS, Mapy, Instytucje

ZUS i sekcje map w Geoportalu

Do grona instytucji udostępniających w serwisie Geoportal.gov.pl swoje dane przestrzenne dołączył właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Natomiast w sekcji „Siatki i układy współrzędnych” Geoportalu dodano nową grupę „Sekcje map”.


ZUS i sekcje map w Geoportalu

Źródłem warstwy „Zakład Ubezpieczeń Społecznych”, którą znajdziemy w grupie warstw „Dane innych instytucji”, jest usługa WMS zawierająca dwie warstwy, tj. „Zasięgi placówek ZUS” i „Placówki ZUS”.
Z kolei w nowej grupie „Sekcje map” znajdziemy informacje o sekcjach map dla trzech układów współrzędnych:
• PUWG2000 – stosowanego na potrzeby wykonywania map w skalach większych od 1:10 000, w szczególności mapy ewidencyjnej i mapy zasadniczej;
• PUWG1992 – wykorzystywanego m.in. na potrzeby wykonywania map topograficznych w skalach mniejszych niż 1:10 000;
• PUWG1965 – archiwalnego, który obowiązywał do 24 sierpnia 2000 r., kiedy to został zastąpiony przez układ współrzędnych 2000 (rozporządzenie RM z 8 sierpnia 2000 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych umożliwiało jego stosowanie do 31 grudnia 2009 r.).

Źródło: GUGiK, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
errata Układ współrzędnych 1965 obowiązywał do 2010 roku, nie 2000. P.S. To, że coś pisze na wikipedii to nie znaczy, że na pewno to prawda ;)

A co się przepraszam stało z jakościową orto na terenie Gdańska która była na geoportalu. Ktoś teraz serwuje 25 cm piksel ?

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt