wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Kolorowe wideo z orbity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-12| GIS, Mapy, Instytucje

ZUS i sekcje map w Geoportalu

Do grona instytucji udostępniających w serwisie Geoportal.gov.pl swoje dane przestrzenne dołączył właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Natomiast w sekcji „Siatki i układy współrzędnych” Geoportalu dodano nową grupę „Sekcje map”.


ZUS i sekcje map w Geoportalu

Źródłem warstwy „Zakład Ubezpieczeń Społecznych”, którą znajdziemy w grupie warstw „Dane innych instytucji”, jest usługa WMS zawierająca dwie warstwy, tj. „Zasięgi placówek ZUS” i „Placówki ZUS”.
Z kolei w nowej grupie „Sekcje map” znajdziemy informacje o sekcjach map dla trzech układów współrzędnych:
• PUWG2000 – stosowanego na potrzeby wykonywania map w skalach większych od 1:10 000, w szczególności mapy ewidencyjnej i mapy zasadniczej;
• PUWG1992 – wykorzystywanego m.in. na potrzeby wykonywania map topograficznych w skalach mniejszych niż 1:10 000;
• PUWG1965 – archiwalnego, który obowiązywał do 24 sierpnia 2000 r., kiedy to został zastąpiony przez układ współrzędnych 2000 (rozporządzenie RM z 8 sierpnia 2000 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych umożliwiało jego stosowanie do 31 grudnia 2009 r.).

Źródło: GUGiK, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
errata Układ współrzędnych 1965 obowiązywał do 2010 roku, nie 2000. P.S. To, że coś pisze na wikipedii to nie znaczy, że na pewno to prawda ;)

A co się przepraszam stało z jakościową orto na terenie Gdańska która była na geoportalu. Ktoś teraz serwuje 25 cm piksel ?

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt