wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-11| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Ludzie, Instytucje

MI ma pełnomocnika ds. dronów

Ministerstwo Infrastruktury utworzyło stanowisko pełnomocnika ds. bezzałogowych statków powietrznych.


MI ma pełnomocnika ds. dronów

Pierwszym pełnomocnikiem ds. BSP została Małgorzata Darowska, wcześniej związana z branżą UAV chociażby jako menedżer programu „Żwirko i Wigura” realizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. Celem tego przedsięwzięcia jest szeroko rozumiane wspieranie krajowego rynku dronów.

Jak wyjaśnia resort, zadaniem pełnomocnika ma być koordynowanie współpracy z innymi resortami i administracją publiczną oraz z dynamicznie rozwijającym się rynkiem BSP, a także zapewnienie integracji działań w celu wypracowania rozwiązań optymalnych z punktu widzenia państwa i biznesu.

– Integracja coraz bardziej zautomatyzowanych bezzałogowych statków powietrznych jako nowego użytkownika przestrzeni powietrznej, w szczególności tej nad miastami i terenami zamieszkałymi, jest niezwykle multidyscyplinarnym przedsięwzięciem o przełomowym znaczeniu dla gospodarki. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury i usług publicznych uwalniających przestrzeń powietrzną dla BSP, a jednocześnie zapewniających bezpieczeństwo jest podstawowym wyzwaniem jakie stoi przed administracją – powiedziała Małgorzata Darowska, pełnomocnik ministra infrastruktury ds. BSP.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt