wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-02-07| Mapy

Mapy Jury Krakowsko-Częstochowskej i Karpat Wschodnich wyróżnione

Znamy już publikacje nagrodzone w 27. Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej. W kategorii „mapy i atlasy” przyznano I i II miejsce.


Mapy Jury Krakowsko-Częstochowskej i Karpat Wschodnich wyróżnione

I miejsce – „Jura Krakowsko-Częstochowska: 2 mapy turystyczne w skali 1: 50 000 + przewodnik turystyczny” (na fot.), Dariusz Faustmann, Związek Gmin Jurajskich, Wydawnictwo Kartogram, Ogrodzieniec 2018.
Uzasadnienie jury: Miłośnicy jury z zadowoleniem przyjmą zestaw map obejmujących cały obszar pasma wzbogacony przewodnikiem.

II miejsce – „Międzynarodowy Rezerwat Biosfery »Karpaty Wschodnie«: mapa przyrodniczo-kulturowa z informatorem”, Bieszczadzki Park Narodowy, Ustrzyki Górne 2018.
Uzasadnienie jury: Cenne dla turystów wydawnictwo. Mapa obejmuje całość Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie” na obszarze Polski, Słowacji i Ukrainy. Oferuje bogatą treść turystyczną: szlaki piesze, rowerowe. konne, ścieżki przyrodnicze.

Przedmiotem oceny jury pod przewodnictwem prof. Janusza Zdebskiego była krajoznawcza zawartość publikacji, a także forma prezentacji walorów opisywanego terenu w zakresie: walorów treściowych (jakość dokumentacji krajoznawczo-turystycznej, język i styl wypowiedzi, użyteczność w zakresie informacji krajoznawczej i turystycznej) oraz sztuki edytorskiej (opracowanie graficzne i estetyczne, staranność opracowania edytorskiego, jakość poligrafii).
Konkurs organizowany jest przez: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Zarząd Główny.

Źródło: Przegladksiazki.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS