wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-02-05| Geodezja, Firma, Ludzie

Waldemar Klocek nie żyje [aktualizacja]

Dziś w nocy (5 lutego) zmarł Waldemar Klocek – wieloletni prezes Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego w Olsztynie.


Waldemar Klocek nie żyje [aktualizacja] <br />
fot. z archiwum GEODETY
fot. z archiwum GEODETY

Waldemar Klocek urodził się 7 stycznia 1949 roku. W 1972 r. ukończył Wydział Geodezji i Kartografii Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Był także absolwentem studium „Zarządzanie w administracji lokalnej” na Uniwersytecie w Orlando.

Przez blisko 5 dekad był zawodowo związany z Okręgowym Przedsiębiorstwem Geodezyjno-Kartograficznym w Olsztynie, z dwuletnią przerwą na kontrakt w Libii (1983-1984). Od 1991 r. do śmierci nieprzerwanie kierował tą firmą – najpierw jako dyrektor, a później prezes Zarządu.

W 2003 roku został wybrany na prezesa Krajowego Związku Pracodawców Firm Geodezyjno-Kartograficznych Polska Geodezja Komercyjna. Kierował tą organizacją przez 15 lat, do czerwca 2018 roku. Był członkiem Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. uprawnień zawodowych, a w latach 2012-2017 – Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej.

Społecznie udzielał się również poza branżą geodezyjną. Był m.in. radnym oraz członkiem Zarządu miasta Olsztyna. Działał także w Zarządzie Stowarzyszenia GISPOL oraz w Klubie Rotary. Przez wiele lat był wiceprezesem Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, a od 2016 roku – jego prezesem.

W 2005 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2007 r. w plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej” został uhonorowany tytułem Menedżera Roku Warmii i Mazur, a w 2012 r. otrzymał nagrodę prezydenta Olsztyna – Statuetkę Św. Jakuba w dziedzinie „gospodarka”.

„Czy jest coś, co napawa mnie nadzieją? Oczywiście, trzeba wreszcie przestać się kłócić, zostawić na boku własne ambicje i wspólnie pomyśleć o przyszłości. Wydaje mi się, że dojrzeliśmy do tego” – mówił w wywiadzie udzielonym miesięcznikowi GEODETA w 2017 roku.

AKTUALIZACJA
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 8 lutego o godz. 10.30 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie przy ul. A. Mickiewicza 10.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Waldemarze Prezesie Spoczywaj w pokoju.Będzie mi brakowało wieczornych rozmów.Czuwaj nad nami.Potrafiłeś łączyć,a nie dzielić.Zawsze pozostaniesz w Pamięci.Wyrazy współczucia dla rodziny, najbliższych i współpracowników.

Waldku ...... Spoczywaj w pokoju ...... Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych.

Jak smutno Waldku, dlaczego nam to zrobiłeś? Wyprzedziłeś nas starszych. Dzięki za długoletnią współpracę z naszymi Izbami ZGIG i GIG. Wspomagaj nas z tamtej strony. Trudno wyobrazić sobie czas bez Ciebie. Byłeś zawsze tam gdzie trzeba. Żegnaj. Wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny i pracowników OPGK. Sławomir Leszko

Smutne to był w porządku, szkoda Jego wyważonych wypowiedzi. Miał dar zdobywania sympatii rozmówcy. Szkoda...

Waldemar był jednym z sygnatariuszy Porozumienia Apel45, doprowadził do zawarcia w 2018 roku umowy o współpracy krajowych organizacji geodezyjnych i kartograficznych. Bez Jego udziału to by się nie udało. Pamiętam Jego tubalny, mocny głos "koledzy, musimy to zrobić". Pozostanie w naszej pamięci.Wyrazy współczucia dla Rodziny i Bliskich.

Bardzo smutna wiadomość. Wielki Człowiek i bardzo znacząca postać w środowisku geodezyjnym. Oczywiście wyrazy współczucia dla najbliższych oraz osób, które miały przyjemność współpracować z Panem Waldemarem. Cześć jego pamięci.

Dziękuję Prezes był i wciąż jest wielką postacią geodezji i biznesu. Niejednego z nas potrafił zawstydzić swoją wiedzą, inteligencją i przebojowością. O Jego sukcesach można mówić bez końca, ale dla mnie najcenniejsza była Jego przyjaźń. Dziękuję.

Byłeś przecież niezniszczalny Prezesie!! Miałam zaszczyt pracować z Prezesem...bardzo dobry,wrażliwy i mądry człowiek...wielka szkoda..całe życie poświęcił dla geodezji..wielu ludzi bardzo wiele mu zawdzięcza bo zrobil bardzo wiele w życiu ..miałam przyjść na kawę ...nie zdarzyłam...:(

smutna wiadmość Ze smutkiem przyjąłem tę wiadomość. Pamiętam czas, gdy Prezes OPGK wspierał Kortowiadę, gdy jako Samorząd Studencki staraliśmy się o środki dla Geodezji na ART w Olsztynie (dziś UWM). Można było liczyć na to wsparcie po prostu i zawsze. Dziś z Gdańska, z Politechniki Gdańskiej, odczuwam ten nagły brak. Słowa kondolencji dla wszystkich Bliskich i Przyjaciół. Szkoda, że już dziś musiałem napisać te słowa. Przykro :(

1 "Jak w rozmowie z Geoforum.pl mówi Waldemar Klocek (...) Problem mogłoby rozwiązać zwiększenie zatrudnienia, niestety, chętnych do pracy w geodezji jest na krajowym rynku pracy niewielu. Dlatego ? jak mówi prezes OPGK ? krajowe firmy geodezyjne coraz poważniej rozważają zatrudnienie pracowników zagranicznych, np. z Ukrainy..."

R.I.P. Nie umiera ten, kto trwa w pamięci i sercach żywych (Karol Wojtyła) R.I.P.

Wielki smutek WALDKU! Kilka dni temu na 100leciu SGP rozmawialiśmy o konieczności naprawy naszego zawodu. Zaskoczyłes nas strasznie tym odejściem. Chyba, że chcesz nam pomóc tam z góry, o co bardzo Cie prosimy. Rodzinie składam najserdeczniejsze wyrazy współczucia bo jest to największy cios jaki może spotkać bliskich.

To był naprawdę dobry człowiek. Wyrazy współczucia dla Rodziny i Bliskich

przykra wiadomość :( Zaskoczenie i żal. Wyrazy serdecznego współczucia dla Rodziny i Bliskich.

Żal i smutek Żal i smutek. Wyrazy współczucia dla Rodziny i współpracowników.

szkoda [*]

16 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS