wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bielsko-Biała w OSM
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-05| GIS, Mapy

Mapa fizyczna Ziemi Equal Earth

Ze strony projektu Equal Earth można pobrać bezpłatną fizyczną ścienną mapę świata dostępną na wolnej licencji.


Mapa fizyczna Ziemi Equal Earth

Celem inicjatywy Equal Earth jest opracowanie i udostępnienie darmowych map świata w odwzorowaniu, które będzie pozbawione wad wciąż popularnego w niektórych krajach odwzorowania Merkatora – a głównym zarzutem wobec niego jest znaczące przewiększenie lądów na dużych szerokościach geograficznych. Na potrzeby projektu opracowano zatem projekt nowego odwzorowania, które nazwano właśnie Equal Earth. Z jednej strony jest ono wiernopowierzchniowe, a z drugiej strony relatywnie dobrze odwzorowuje kształt poszczególnych lądów.

Dotychczas w ramach projektu opublikowano mapę polityczną świata. Jest ona dostępna w trzech wersjach wyśrodkowanych na południku 0, 90°W lub 150°E. Udostępniono ją w pliku JPG przystosowanym do wydruku na arkuszu o wymiarach 1,4 x 0,74 m.

Mapa fizyczna jest zaś nowością upublicznioną 1 lutego br. Zawiera warstwy m.in.: cieniowanej rzeźby terenu, ukształtowania dna oceanów, pokrycia terenu, a także rzek, miast oraz nazw najważniejszych obiektów geograficznych. Można ją pobrać ze strony equal-earth.com zarówno w pliku JPG, jak i edytowalnym formacie Adobe Illustrator.

Autorem map jest kartograf Tom Patterson.

Fizyczna mapa świata Equal Earth

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt