wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-04| GIS, Mapy, Teledetekcja, Instytucje

Duża aktualizacja zdjęć lotniczych w Geoportalu

Na początku lutego zasoby witryny Geoportal.gov.pl wzbogacono aż o 10 682 nowych arkuszy ortofotomapy w rozdzielczości 25 cm.


Duża aktualizacja zdjęć lotniczych w Geoportalu

Nowe dane pokrywają ponad 50 tys. km kw. – przede wszystkim środkową części kraju, a także Opolszczyznę, Górnośląski Okręg Przemysłowy, północno-wschodnie Mazowsze oraz południową części województwa świętokrzyskiego. Dokładny zasięg aktualizacji prezentuje mapa. Dane zostały pozyskane w latach 2015 bądź 2016.

To nie koniec nowości w rządowym serwisie mapowym. Wzbogacono go również o nowe dane wysokościowe bazujące na lotniczym skaningu laserowym o gęstości 12 pkt/ m kw. (standard II). Pokrywają one następujące miasta: Białystok, Ostrołęka, Łomża, Tczew, Wejherowo.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
2018 No moja rabatka jest zrobiona w kwietniu 2018 roku i jest na tym orto. Tak że jakieś te informacje lekko przeklamane

Ciekawe kiedy przyjeli do zasobu te ortofotomapy? Pewnie na koniec 2015 i 2016. I dopiero teraz na Geoportal?

w którym miejscu i czy 25 cm zastąpiło 5 cm piksel ?

Zdjęcia 2018 Ale zaraz widziałem zdjęcia z 2018 na 100%

Mapy W powiecie biłgorajskim bez wiedzy sasiadów biegli geodeci od lat robia rozgraniczenia bez powiadamiania sąsiadów to samo dotyczy budów samiwoli dla których robione są plany zmieniane punkty działek za pleczmi sąsiadów z zasobów staristwa znikaja dokumenty a z działek osnowy geodezyjne ludzie tracą działki dojazdy do gospodarstw .By zatuszować machloje geodetów i uciszyć ludzi straszy sie policją a w gminach trwaja tzw.modernizację granic .

czas Szkoda, że udostępnia się zdjęcia z 2015-2016 dopiero teraz...

Brawo Łódź teraz zacznie się szukanie samowoli

7 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt