wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Bielsko-Biała w OSM
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-01| GIS, Mapy, Firma

Rekordowe zainteresowanie Geoportalem Otwartych Danych Przestrzennych

Prowadzony przez stołeczną firmę Geo-System Geoportal Otwartych Danych Przestrzennych w styczniu pobił rekord popularności.


Rekordowe zainteresowanie Geoportalem Otwartych Danych Przestrzennych

W miesiącu tym serwis zanotował 77 tys. odwiedzin – to największa liczba od powstania tego portalu na początku 2017 roku (wykres poniżej).

Łącznie wszystkie portale mapowe działające w technologii e-mapa.net firmy Geo-System od początku 2018 roku odnotowują niezmiennie od około 700 tys. do 750 tys. odwiedzin miesięcznie. Wyjątkiem od tej reguły był grudzień, gdy liczba odwiedzin wyniosła poniżej 600 tys. Również inne portale mapowe odnotowały w tym czasie spadek odwiedzin, co spowodowane było najprawdopodobniej dość długim okresem świątecznym. W styczniu liczba odwiedzin portali e-mapa.net wyniosła natomiast ponad 730 tys.

Popularność Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych

Dane tematyczne również w GODP

W ślad za Geoportalem GUGiK-u również na Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych sukcesywnie przybywa danych publikowanych przez różne instytucje. W ostatnim czasie zostały podłączone dane udostępnione przez: Ministerstwo Zdrowia (dotyczące Lotniczego Pogotowia Ratunkowego), Urząd Transportu Kolejowego (które odnoszą się do lokalizacji przejazdów kolejowych) oraz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (które ukazują aktualne warunki pogodowe z 58 stacji meteorologicznych na terenie całego kraju).

Źródło: Geo-System, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zbieżność Chodzi o to, że przynajmniej jest jakaś alternatywa w razie braku działania geoportalu (praktycznie jedyna), a błąd ortograficzny to faktycznie się wkradł.

statystyka Patrząc na tę statystykę - uprzednio sprawdzając samemu na kilkudziesięciu kartach, odnoszę wrażenie że nie liczy ona odwiedzin, a odsłony a to rzecz zdecydowanie inna. Odsłona dodaje się przy każdym odświeżeniu strony (tak jest na e-mapie) a wizyty (odwiedziny, sesje) to okres, w którym użytkownik aktywnie korzysta z geoportalu.

A to jest taka procedura że trzeba klikać prawym ? Normalnie lewy działa. Zmieńcie to. A skoro po chwili to może dłuższej. Wystarczy rozumiesz taki pasek postępu albo coś. Aż dziw że muszę to pisac.

merytoryk dziwne, statystyka po chwili się pojawia. Może klikasz prawym klawiszem myszy?

Spoko dla mnie żartem jest to co robi GUGiK od lat patrząc na kasę jaką wydaje na to wszystko i efekty tych działań. Jak zawsze, problemem w tym że usługa nie działa jest to że ktoś nie wstawił przecinka w zgłoszeniu. Tak, to jest jak się zatrudnia panią polonistkę zamiast specjalistów. A Geo-System jak się nudzi, niech zrobi nowy baner do dane.gov.pl, danepubliczne.gov.pl już nie istnieją od kilku miesięcy. Przy okazji można też poprawić zerwane linki do innych serwerów np. plik_ktory_nie_istnieje jest uroczy. Klikając na znak zapytania i przycisk statystyka też nie działa. Żal.

... mogę się jedynie domyślać że jak napisałeś *szfankuje* to ktoś uznał to za żart.

Nie wiem jak tomografia ale ja ostatnio coś zgłaszałem to nawet maila nie dostałem że przyjęli i dziękują. Wiadomo, kultura idzie z góry, lub jej brak.

tomo niesamowite, zgłaszałeś to już gdzieś?

Zbieżność Jeśli geoportal.gov.pl szfankuje dzięki przeróbkom GGK to jedyne miejsce gdzie można coś sprawdzić jest ten system GODP Pana GGK, od taka zbieżność

a co to węzeł sdi? coś związanego z modułem sdi?

wezelSDI na geoportalu co chwila leży. Napisałby w innym temacie ale tutaj szybciej zobaczycie. :)

:) super

:) Dziękuję:)

- Gratuluje.

ulewa się Już się ulewa od tego Geo-systemu. Poziom wazeliny przekracza już krawędź naczynia.

pardon 8 obrazków

Nic dziwnego jak przy otwarciu geoportalu ładuje mi się za każdym razem 6 obrazków z e-mapa.neta integracja leci z e-podgik.pl. Policzone i w geoportalu i w e-mapa. I tyle są warte te statystyki.

17 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt