wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-01| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo, Przetargi, Software, Kataster

Lutowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 2/2019. Znajdziemy w nim wyniki plebiscytu „Człowiek Roku 2018” i wywiad z jego zwycięzcą Bogumiłem Janiszewskim, twórcą „Sztuki myślenia” – pierwszego polskiego kanału edukacyjnego na YouTube poświęconego geodezji.


Lutowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W lutowym GEODECIE sprawdzamy, jakie korzyści dla użytkowników precyzyjnych odbiorników satelitarnych oznacza globalna dostępność usług chińskiego BeiDou ogłoszona pod koniec ubiegłego roku. Bogdan Grzechnik pokazuje, jak błędy geodetów i urzędów dają zatrudnienie sądom oraz antagonizują właścicieli nieruchomości. Sędzia Magdalena Durzyńska omawia kolejny przypadek z praktyki – tym razem sprawa dotyczy użytkownika wieczystego i tego, kiedy jest on uprawniony do złożenia wniosku o rozgraniczenie nieruchomości z sąsiednią nieruchomością lub nieruchomościami. Szerzej piszemy również o zorganizowanym przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich seminarium pod hasłem „Problemy prawne w obszarze praktyki geodezyjno-ewidencyjnej”. Dr Henryk Bartoszewicz przybliża historię Korpusu Inżynierów Koronnych utworzonego na mocy ustawy sejmowej z 1775 r. i jego zadania w zakresie kartografii.
W lutowym wydaniu GEODETY relacjonujemy także obchody Jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz prezentujemy szczegółowe wyniki XLII Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili lutowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych lutowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!

Zawartość lutowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To raczej dobry nauczyciel, a nie jakiś tam youtuber. Robi to z pasji i to widać, a ludzie, którzy mają pasję i robią to, co kochają, zawsze osiągną sukces. Gratulacje dla człowieka roku

"robiąc nic" Widać brak pojęcia o branży. Żeby zarabiać na edukacji na YouTube trzeba włożyć w to całe serce i podjąć niemałe ryzyko. Pan Bogumił z 2 tys subskrybcji zarabia najwyżej kilka złotych na swoim kanale. Po jakości filmów widać że robi to z pasji, a nie dla kasy, czego nie można powiedzieć o leśnych dziadkach naszego zawodu. Znak czasów? - tak, negatywny? nie!

@XxX Raczej powód do głębokiego zastanowienia, w którą stronę zmierza ludzkość. Teraz tylko jutuby, fanpejdże, tłitery. A wszędzie tam liczy się forma a nie treść. I młodzi ludzie wieżą, że nie robiąc nic można zdobyć wszystko. A potem zderzają się ze smutną rzeczywistością.

Znak czasów Że youtuber został człowiekiem roku to nie powód do oburzenia tylko znak czasów i powód do głębokiego zastanowienia nad relacją geodezja-ludzie w XXI wieku.

4 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt