wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-01| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo, Przetargi, Software, Kataster

Lutowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 2/2019. Znajdziemy w nim wyniki plebiscytu „Człowiek Roku 2018” i wywiad z jego zwycięzcą Bogumiłem Janiszewskim, twórcą „Sztuki myślenia” – pierwszego polskiego kanału edukacyjnego na YouTube poświęconego geodezji.


Lutowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W lutowym GEODECIE sprawdzamy, jakie korzyści dla użytkowników precyzyjnych odbiorników satelitarnych oznacza globalna dostępność usług chińskiego BeiDou ogłoszona pod koniec ubiegłego roku. Bogdan Grzechnik pokazuje, jak błędy geodetów i urzędów dają zatrudnienie sądom oraz antagonizują właścicieli nieruchomości. Sędzia Magdalena Durzyńska omawia kolejny przypadek z praktyki – tym razem sprawa dotyczy użytkownika wieczystego i tego, kiedy jest on uprawniony do złożenia wniosku o rozgraniczenie nieruchomości z sąsiednią nieruchomością lub nieruchomościami. Szerzej piszemy również o zorganizowanym przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich seminarium pod hasłem „Problemy prawne w obszarze praktyki geodezyjno-ewidencyjnej”. Dr Henryk Bartoszewicz przybliża historię Korpusu Inżynierów Koronnych utworzonego na mocy ustawy sejmowej z 1775 r. i jego zadania w zakresie kartografii.
W lutowym wydaniu GEODETY relacjonujemy także obchody Jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz prezentujemy szczegółowe wyniki XLII Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili lutowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych lutowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!

Zawartość lutowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To raczej dobry nauczyciel, a nie jakiś tam youtuber. Robi to z pasji i to widać, a ludzie, którzy mają pasję i robią to, co kochają, zawsze osiągną sukces. Gratulacje dla człowieka roku

"robiąc nic" Widać brak pojęcia o branży. Żeby zarabiać na edukacji na YouTube trzeba włożyć w to całe serce i podjąć niemałe ryzyko. Pan Bogumił z 2 tys subskrybcji zarabia najwyżej kilka złotych na swoim kanale. Po jakości filmów widać że robi to z pasji, a nie dla kasy, czego nie można powiedzieć o leśnych dziadkach naszego zawodu. Znak czasów? - tak, negatywny? nie!

@XxX Raczej powód do głębokiego zastanowienia, w którą stronę zmierza ludzkość. Teraz tylko jutuby, fanpejdże, tłitery. A wszędzie tam liczy się forma a nie treść. I młodzi ludzie wieżą, że nie robiąc nic można zdobyć wszystko. A potem zderzają się ze smutną rzeczywistością.

Znak czasów Że youtuber został człowiekiem roku to nie powód do oburzenia tylko znak czasów i powód do głębokiego zastanowienia nad relacją geodezja-ludzie w XXI wieku.

4 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt