|2019-02-01|
GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo, Przetargi, Software, Kataster
Lutowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania
W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 2/2019. Znajdziemy w nim wyniki plebiscytu „Człowiek Roku 2018” i wywiad z jego zwycięzcą Bogumiłem Janiszewskim, twórcą „Sztuki myślenia” – pierwszego polskiego kanału edukacyjnego na YouTube poświęconego geodezji.
W lutowym GEODECIE sprawdzamy, jakie korzyści dla użytkowników precyzyjnych odbiorników satelitarnych oznacza globalna dostępność usług chińskiego BeiDou ogłoszona pod koniec ubiegłego roku. Bogdan Grzechnik pokazuje, jak błędy geodetów i urzędów dają zatrudnienie sądom oraz antagonizują właścicieli nieruchomości. Sędzia Magdalena Durzyńska omawia kolejny przypadek z praktyki – tym razem sprawa dotyczy użytkownika wieczystego i tego, kiedy jest on uprawniony do złożenia wniosku o rozgraniczenie nieruchomości z sąsiednią nieruchomością lub nieruchomościami. Szerzej piszemy również o zorganizowanym przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich seminarium pod hasłem „Problemy prawne w obszarze praktyki geodezyjno-ewidencyjnej”. Dr Henryk Bartoszewicz przybliża historię Korpusu Inżynierów Koronnych utworzonego na mocy ustawy sejmowej z 1775 r. i jego zadania w zakresie kartografii. W lutowym wydaniu GEODETY relacjonujemy także obchody Jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz prezentujemy szczegółowe wyniki XLII Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych.
Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili lutowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych lutowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.
Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!
Zawartość lutowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.
Redakcja
|