wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-31| GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Edukacja

Które prace dyplomowe najlepsze?

Znamy już wyniki edycji 2017/2018 konkursu na najlepsze prace magisterskie i inżynierskie obronione na kierunku geodezja i kartografia.


Które prace dyplomowe najlepsze? <br />
Fragmenty modelu 3D i ortofotomozaiki  przedstawiające Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, wykonane przez Krzysztofa Urbańskiego w ramach zwycięskiej pracy inżynierskiej
Fragmenty modelu 3D i ortofotomozaiki przedstawiające Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, wykonane przez Krzysztofa Urbańskiego w ramach zwycięskiej pracy inżynierskiej

Kategoria prace magisterskie
I miejsce – Paulina Woźniak „Analiza możliwości wykorzystania obserwacji GNSS z sieci ASG-EUPOS w badaniach sejsmologicznych”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Dominik Próchniewicz.
II miejsce – Dorota Marjańska „Stworzenie i analiza dokładności modelu quasi-geoidy dla układu EVRF2007 na obszarze Polski”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej; opiekun pracy: dr inż. Tomasz Olszak.
III miejsce – Sylwia Marczak „Identyfikacja obszarów osuwiskowych w zbiorze danych lotniczego skaningu laserowego z wykorzystaniem klasyfikacji obiektowej”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, opiekun pracy: prof. dr hab. inż. Andrzej Borkowski.
Wyróżnienie – Tomasz Adam „Metoda klasyfikacji wybranych obszarów z wykorzystaniem danych satelitarnych”, Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, opiekun pracy: dr inż. Izabela Piech.
Wyróżnienie – Aleksandra Nowicka „Walidacja orbit satelitów systemu SWARM z wykorzystaniem laserowych pomiarów odległości SLR”, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, opiekun pracy: dr hab. inż. Krzysztof Sośnica.

Kategoria prace inżynierskie
I miejsce – Krzysztof Urbański „Wykorzystanie danych fotogrametrycznych z pokładu UAV w inwentaryzacji obiektu zabytkowego”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Krzysztof Bakuła.
II miejsce – Paweł Trybała „Zastosowanie wybranych metod estymacji odpornej do wyrównywania sieci geodezyjnych”, Wydział Geoinżynierii Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, opiekun pracy: dr inż. Zbigniew Muszyński.
III miejsce – Karolina Borkowska, Ewelina Szymańska „Modelowanie i wizualizacja 3D budynków Politechniki Warszawskiej z wykorzystaniem wieloźródłowych danych fotogrametrycznych”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Krzysztof Bakuła.
Wyróżnienie – Mateusz Melaniuk „Charakterystyka przestrzennego rozmieszczenia punktów szczegółowej osnowy geodezyjnej”, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej, opiekun pracy: prof. dr hab. inż. Elżbieta Bielecka,
Wyróżnienie – Paulina Syrokosz, Klaudia Kapeluszna „Wykorzystanie lotniczego skanowania laserowego oraz dopasowania zdjęć lotniczych i scen satelitarnych w modelowaniu 3D wybranego obszaru Warszawy”, Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, opiekun pracy: dr inż. Krzysztof Bakuła.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono łącznie 57 prac, z których warunki formalne spełniły 53 (30 magisterskich oraz 23 inżynierskie).
W poszczególnych kategoriach oceniono prace z:
• magisterskie – Politechniki Warszawskiej (8), Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (6), Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (5), UWM w Olsztynie (3), WAT w Warszawie (3), AGH w Krakowie (2), Politechniki Koszalińskiej (2) i PWSTE w Jarosławiu (1),
• inżynierskie – Politechniki Warszawskiej (7), Politechniki Wrocławskiej (5), Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (3), WAT w Warszawie (3), AGH w Krakowie (2), Politechniki Świętokrzyskiej (2) i Akademii Morskiej w Szczecinie (1).

Przypomnijmy, że celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych wykonywanych w ramach studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych na kierunku geodezja i kartografia, charakteryzujących się najwyższym poziomem naukowym, potencjałem praktycznym oraz oryginalnością rozwiązania.
Jest on organizowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

Źródło: SGP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gratulacje brawo dla wszystkich! i warto samodzielnie opublikować prace w internecie - ja tak zrobiłem i dzięki temu potem kilka osób odzywało się do mnie z propozycjami pracy

M.B. gratuluję. Bardzo ciekawa praca. Dobrze wiedzieć, że niektórzy studenci coś ciekawego w ramach pracy magisterskiej robią. Jest nadzieja.

A ty PM poznajesz książkę po okładce, a prace dyplomowa po tytule? Powodzenia...

praca https://tinyurl.com/yd9fakux

Do M.B. Z chęcią bym poczytała, tylko link nie wchodzi. Wrzuć go np. pzez tinyurl.

Tematy prac które wygrały Niestety ale tematy prac które wygrały to żaden wyczyn. Uważam ze praca która wygrała po samym tytule już widać ze nie zasługuje na to. Wyróżnienie to samo. Żenada !

praca Wielkie gratulacje dla osób nagrodzonych oraz wyróżnionych! Niestety moja praca magisterska odpadła w konkursie. Zajmuję się budowaniem algorytmów opartych na technikach sztucznej inteligencji w rozwiązywaniu różnych problemów - od przetwarzania danych i informacji przestrzennych, przez przetwarzanie obrazów, po metody automatycznej wektoryzacji dowolnych obiektów terenowych. Zależy mi na popularyzacji nauki oraz technik tzw.sztucznej inteligencji stąd chętnie udostępnię swoją pracę pod adresem: https://drive.google.com/open?id=1yYbWwWAaGUJ3Y3c_ UMayYEAmWt5BO7wp. Gdyby po przeglądnięciu powyższej pracy ktoś miałby pomysł jak wykorzystać posiadane dane przestrzenne w automatyzacji prac geodezyjnych zapraszam do kontaktu pod adresem: m.bielecki@optimali.io

Udostępnienie Nagrodzone prace powinny być upublicznione: skoro jest czym się chwalić to niech się chwalą! Poczytałbym...

Prawdopodobnie nigdzie, chyba że autorzy lub promotorzy coś z tych prac przerobią na publikację albo autorzy wrzucą do sieci. Niestety, często jedynym sposobem jest wybranie się na daną uczelnię.

Gdzie można przeczytać te prace? Gdzie można przeczytać te prace? Są gdzieś dostępne?

Gdzie to można przeczytać?

11 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt