wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-01-30| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi, Instytucje

WBGiTR wesprze KODGiK

Pomorska Kolej Metropolitalna podpisała umowę z wolnej ręki na świadczenie usług wsparcia bieżącej działalności Kolejowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej PKM.


WBGiTR wesprze KODGiK <br />
fot. PKM
fot. PKM

Umowa obejmuje m.in.: realizację prac geodezyjnych na potrzeby planowanych inwestycji PKM, wykonywanie geodezyjnego nadzoru inwestorskiego, prowadzenie w systemie teleinformatycznym mapy kolejowej oraz archiwum kolejowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a także wydawanie dokumentów obliczenia opłat za usługi KODGiK-PKM.

Zamówienie zrealizuje Wojewódzkie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku. Jak napisano w uzasadnieniu decyzji o udzieleniu zamówienia, tryb „z wolnej ręki” wybrano ze względu na to, że przedmiotowa usługa może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Ustanowienie terenów zamkniętych oraz uruchomienie i prowadzenie KODGiK-PKM jest odpowiedzią na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa publicznego związanego z transportem kolejowym PKM. Realizacja tego zadania należy do samorządu województwa, który w zakresie geodezji i kartografii wykonuje je przy udziale Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku, zgodnie z jego statutem.

Wartość zlecenie nie została podana do publicznej wiadomości.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt