wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-30| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi, Instytucje

WBGiTR wesprze KODGiK

Pomorska Kolej Metropolitalna podpisała umowę z wolnej ręki na świadczenie usług wsparcia bieżącej działalności Kolejowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej PKM.


WBGiTR wesprze KODGiK <br />
fot. PKM
fot. PKM

Umowa obejmuje m.in.: realizację prac geodezyjnych na potrzeby planowanych inwestycji PKM, wykonywanie geodezyjnego nadzoru inwestorskiego, prowadzenie w systemie teleinformatycznym mapy kolejowej oraz archiwum kolejowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a także wydawanie dokumentów obliczenia opłat za usługi KODGiK-PKM.

Zamówienie zrealizuje Wojewódzkie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku. Jak napisano w uzasadnieniu decyzji o udzieleniu zamówienia, tryb „z wolnej ręki” wybrano ze względu na to, że przedmiotowa usługa może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Ustanowienie terenów zamkniętych oraz uruchomienie i prowadzenie KODGiK-PKM jest odpowiedzią na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa publicznego związanego z transportem kolejowym PKM. Realizacja tego zadania należy do samorządu województwa, który w zakresie geodezji i kartografii wykonuje je przy udziale Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku, zgodnie z jego statutem.

Wartość zlecenie nie została podana do publicznej wiadomości.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt