Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2019-01-30| GNSS

Poszukiwana innowacyjna aplikacja wykorzystująca Galileo

Do 28 marca można zgłaszać pomysły w konkursie MyGalileoApp na mobilną aplikację korzystającą z zalet europejskiego systemu nawigacji satelitarnej. Na zwycięzcę czeka aż 100 tys. euro nagrody.


Poszukiwana innowacyjna aplikacja wykorzystująca Galileo

Konkurs jest organizowany przez Europejską Agencję ds. GNSS (GSA) i ma zachęcić deweloperów do zaprojektowania, zbudowania, przetestowania i komercyjnego wdrożenia mobilnej aplikacji, która nie tylko korzysta z sygnałów Galileo, ale także pokazuje korzyści płynące ze zwiększonej dokładności pozycjonowania, jaką oferuje ten system.

Konkursowe programy powinny być związane z jedną z poniższych kategorii:

  • Inteligentna nawigacja i infotainment,
  • Rozszerzona rzeczywistość i gry,
  • Geomarketing i reklamy,
  • Fitness, sport i zdrowie,
  • Aplikacje biznesowe,
  • Sieci społecznościowe,
  • Kartografia, GIS, rolnictwo,
  • Automatyczna mobilność,
  • Lotnictwo,
  • Drony
  • Finanse.

By wziąć udział w konkursie MyGalileoApp, wcale nie trzeba przedstawić gotowej aplikacji. Wystarczy opisać jej pomysł oraz sposób, w jaki będzie wykorzystywać Galileo. W pierwszym etapie eksperci GSA wytypują maksymalnie 30 pomysłów. W drugim opracowane zostaną wersje beta proponowanych aplikacji, które muszą oferować minimum 50% planowanych funkcjonalności. Trzeci etap, do którego przejdzie maksymalnie 10 pomysłów, będzie natomiast polegać na opracowaniu docelowego programu. Spośród nich wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma 100 tys. euro. Laureaci II oraz III miejsca otrzymają odpowiednio 50 tys. i 30 tys. euro. Na wszystkich trzech etapach konkursu aplikacje będą oceniane pod względem czterech zasadniczych kryteriów: innowacyjność, potencjał rynkowy, związek z Galileo oraz wykonalność techniczna.

Szczegóły

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Akademia INSPIRE w Norwegii
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama