wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Modelowanie Dębu Bartek
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-30| GNSS

Poszukiwana innowacyjna aplikacja wykorzystująca Galileo

Do 28 marca można zgłaszać pomysły w konkursie MyGalileoApp na mobilną aplikację korzystającą z zalet europejskiego systemu nawigacji satelitarnej. Na zwycięzcę czeka aż 100 tys. euro nagrody.


Poszukiwana innowacyjna aplikacja wykorzystująca Galileo

Konkurs jest organizowany przez Europejską Agencję ds. GNSS (GSA) i ma zachęcić deweloperów do zaprojektowania, zbudowania, przetestowania i komercyjnego wdrożenia mobilnej aplikacji, która nie tylko korzysta z sygnałów Galileo, ale także pokazuje korzyści płynące ze zwiększonej dokładności pozycjonowania, jaką oferuje ten system.

Konkursowe programy powinny być związane z jedną z poniższych kategorii:

 • Inteligentna nawigacja i infotainment,
 • Rozszerzona rzeczywistość i gry,
 • Geomarketing i reklamy,
 • Fitness, sport i zdrowie,
 • Aplikacje biznesowe,
 • Sieci społecznościowe,
 • Kartografia, GIS, rolnictwo,
 • Automatyczna mobilność,
 • Lotnictwo,
 • Drony
 • Finanse.

By wziąć udział w konkursie MyGalileoApp, wcale nie trzeba przedstawić gotowej aplikacji. Wystarczy opisać jej pomysł oraz sposób, w jaki będzie wykorzystywać Galileo. W pierwszym etapie eksperci GSA wytypują maksymalnie 30 pomysłów. W drugim opracowane zostaną wersje beta proponowanych aplikacji, które muszą oferować minimum 50% planowanych funkcjonalności. Trzeci etap, do którego przejdzie maksymalnie 10 pomysłów, będzie natomiast polegać na opracowaniu docelowego programu. Spośród nich wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma 100 tys. euro. Laureaci II oraz III miejsca otrzymają odpowiednio 50 tys. i 30 tys. euro. Na wszystkich trzech etapach konkursu aplikacje będą oceniane pod względem czterech zasadniczych kryteriów: innowacyjność, potencjał rynkowy, związek z Galileo oraz wykonalność techniczna.

Szczegóły

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt