wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-25| GIS, Mapy

Milion zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji poinformowało, że 24 stycznia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione milionowe zagrożenie. Przekonuje też, że dzięki temu projektowi udało się wyeliminować wiele zagrożeń mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności, a kolejne sprawy są w trakcie rozwiązywania.


Milion zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę.

W celu zapoznania się z zagrożeniami lub z zamiarem wskazania zagrożenia występującego w miejscu swojego zamieszkania, pracy czy wypoczynku dotychczas KMZB odwiedziło ponad półtora miliona użytkowników. Statystycznie zagrożenie na mapie nanoszone jest co niespełna półtorej minuty. Średnio co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości czy nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników działających w trosce o wspólne bezpieczeństwo.

KMZB została opracowana wspólnie z mieszkańcami i dla mieszkańców. W trakcie jej funkcjonowania dokonywane były zmiany zarówno w zakresie funkcjonalności jak i dostępnych do wyboru kategorii zagrożeń. Wszystkie te działania były efektem wniosków użytkowników zgłaszanych za pośrednictwem skrzynki mailowej kmzb@policja.gov.pl czy też bezpośrednio policjantom. Obecnie planowane są kolejne modyfikacje aplikacji ułatwiające korzystanie z KMZB.

Milionowe zagrożenie zostało naniesione w powiecie legionowskim w gminie Wieliszew i dotyczyło dzikiego wysypiska śmieci.

O Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pisaliśmy w miesięczniku GEODETA 2/2018

Źródło: Biuro Prewencji KGP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
mapa smog @POLAK, Puki co spalanie węgla kamiennego i drewna suchego nie jest zabronione, a które generuje smog tak jak samochody z silnikiem diesla. Jak stwierdzisz, czy gościu spala śmieci czy w/w paliwa. Ale to nie to forum ...

znaczy że ktoś kładzie śmieci na mapie i je spala czy jak ? Nie krzycz.

smog DLACZEGO NIE MOŻNA ZGŁASZAĆ SPALANIA ŚMIECI NA MAPIE? MOŻE ZADALIBYŚCIE TO PYTANIE POLICJI? W TROSCE O LEPSZE POWIETRZE PRZYDAŁABY SIE TAKA OPCJA. W SUMIE SMOG TO ZAGROZENIE NASZEGO BEZPIECZENSTWA

3 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt