wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-23| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Ludzie, Instytucje

Apel o współpracę przy wykonywaniu zdjęć lotniczych

Główny geodeta kraju Waldemar Izdebski wystosował list do marszałków, wojewodów, starostów, prezydentów miast oraz burmistrzów dotyczący koordynacji wykonywania opracowań fotogrametrycznych.


Apel o współpracę przy wykonywaniu zdjęć lotniczych

W piśmie GGK przypomina, że w świetle obowiązujących zapisów Prawa geodezyjnego i kartograficznego jest on odpowiedzialny za koordynację działań organów administracji publicznej dążących do opracowania materiałów wchodzących w skład bazy zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu. Podkreśla też, że działania te mają zapewnić odpowiednią jakość oraz spójność danych PZGiK.

„Podejmowanie niezależnych inicjatyw zmierzających do zasilenia ww. baz danych bez ścisłej współpracy z organem koordynującym wpływa negatywnie na jakość PZGiK, zaburza proces planowania prac w perspektywie wieloletniej oraz wpływa negatywnie na gospodarne wydatkowanie środków publicznych” – pisze GGK.

W związku z tym zwraca się do samorządowców o bieżące informowanie GUGiK o działaniach zmierzających do opracowania materiałów fotogrametrycznych, w szczególności ortofotomapy i danych z lotniczego skanowania laserowego. Informacje te będą następnie wprowadzane do uruchomionej w zeszłym roku aplikacji Foto Monitor, w której można łatwo sprawdzić zasięg przestrzenny planowanych do pozyskania ortofomap.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Mysleć Boże, daj mi odwagę, bym zmieniał rzeczy które zmienić mogę. Spokój, bym godził się z rzeczami których nie mogę zmienić. Oraz mądrość, bym potrafił je rozróżnić. ? Franciszek z Asyżu

... Bardzo słuszna koncepcja ja w pełni popieram tą koncepcję. Dzięki tej koncepcji uda się w pełni zrealizować słusznie zamierzony plan. Współpraca podwaliną pomyślości geodezji. Oby te dobre praktyki służyły całemu społeczeństwu. Ufam, że zostanie wykonane 110 % normy%. To jedyna słuszna droga. W końcu GUGiK się obudził, brawo. Nowoczesnoś i interoperacyjność ponad podziałami.

Warszawo nie lękam się, niech GGK chce coś. Tylko niech sam najpierw wie co. Akcyjność zarządzania GUGiK jest aż nazbyt widoczna, jakaś strategia już niekoniecznie. Dziwne to zwyczaje kiedy wszyscy mają wszystko rzucić bo nagle GUGiKowi przypomina się że ma coś nadzorować. To są elementy projektów zazwyczaj unijnych o których wiadomo od lat, gdyby GGK chciał rozmawiać to by wszystko wiedział. GGK nie rozmawia. Za to GGK pisze do geoforum listy żeby zwrócić się do innych instytucji. Maniera nieco irytująca i wcale nie nazwałbym jej partnerską, a już na pewno nie budującą pozytywne relacje.

hahah Foto monitor - dobre sobie, GUGiK ogłasza przetarg na ortofotomapę a więc planuje, szkoda tylko że w planach na FotoMonitorze jest tylko Pooznań i Łódź. Smiechu warte te wszystkie rozdmuchane aplikacje...

dziwne czasy, pokażcie to co macie w zasobie jak za codgik a nie jakies wróżenie z fusów wróżbici

Trochę nie na temat, ale pasuje. Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

Warszawo po to niektórzy ludzie wysłali wam po ostatniej takiej odezwie pomysł na maila na aplikacje którą nazwaliście foto-monitor żebyście znowu tej odezwy nie musieli powtarzać. Ale skoro już powtarzacie to kolejny pomysł tym razem publiczny, poprawcie chodzącą w tle usługę WMS bo nie da się jej obecnie podczepić do geoportalu który ją odrzuca, a następnie kontynuujcie integracje dodając w geoportalu taką warstwę. Pozbędziecie się niepotrzebnej pseudoaplikacji, a razem z aktualnością ortofotomapy która już tam jest od biedy da się wtedy coś planować. A co do przesłania to już tak jest, że wszyscy chcą władzy a niektórzy jak już ją dostają to nie widzą co z nią robić. I się wtedy frustrują.

Co by tu jeszcze spieprzyć Panowie ...

Dane A co z danymi np. z ARiMR mam na myśli mityczne dane orto CIR czy dane z nadleśnictw? Co z danymi satelitarnymi, które Polska kupuje? Może wojsko ma coś też archiwalnego, może PGE, może PSE... myślę, że w tej kwestii lepiej skupić się na administracji rządowej a później szukać dziury w całym

oho dwa komentarze z marszałkowa:) Warszawa pozdrawia! Nie lękajcie się, jeszcze kiedyś przyjdą znowu głowni geodeci co nic od was nie chcą.

Komuna wraca, centralne planowanie, plany pięcioletnie itp. Z takich pomysłów niestety nawet śmiać się nie można, to jest żałosne.

nie ma ważniejszych spraw w geodezji? dziwię się GGK, że firmuje powagą Urzędu ale i swoim nazwiskiem tego typu listy. Inicjatywa od początku się nie sprawdza a oczekiwania agencji centralnej w stosunku do samorządnych samorządów mówiąc wprost cechuje pewna nadgorliwość. Gdyby jeszcze GUGIK był bez grzechu z realizacją swoich projektów to może bym zrozumiała. Mogłabym wyliczać, ale nie będę obnażać że król bywa nagi. Wśród nas samorządowców taka korespondencja budzi lekki uśmiech, zdziwienie a czasami zatroskanie urzędami z lokacją warszawską. Najgorsze, że niestety pewien niesmak pozostanie na długie lata.

12 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt