wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-22| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

CHC prezentuje pływającego drona

Chińska firma CHC znana była dotychczas z produkcji precyzyjnych odbiorników GNSS, ale ostatnio stawia coraz mocniejszy nacisk na mobilne systemy pomiarowe – najnowszy przykład to bezzałogowa pływająca jednostka Apache 3.


CHC prezentuje pływającego drona

Jak podkreśla producent, maszyna może realizować pomiary batymetryczne w różnorodnych warunkach – na rzekach, jeziorach czy wzdłuż brzegu morskiego, również w płytkich zbiornikach. Może być ręcznie sterowana z lądu lub realizować misję automatycznie, po zaprogramowanej wcześniej trasie. W tym pierwszym przypadku standardowa prędkość wynosi 6 m/s, a w drugim – 3 m/s.

Do listy zalet Apache 3 firma CHC dopisuje mobilność jednostki i łatwość obsługi, do czego wystarczy jedna osoba. Łódź ma metr długości i waży 7 kg (nie licząc instrumentów). Może być wyposażona w różnorodne sensory pomiarowe – np. odbiornik GNSS-RTK oraz jednowiązkową echosondę. Na pojedynczym ładowaniu pracuje do 2 godzin.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a transmituje dane na chiński serwer?

Fajny 2h pracy dyskwalifikuje ten sprzęt w zastosowaniach komercyjnych. Chyba że ma łatwo wymienne baterie.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt