wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 1
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-18| Geodezja, GIS, Firma

Geomar planuje złożyć wniosek o upadłość

Szczecińska firma geodezyjna Geomar podjęła dziś (18 stycznia) decyzję o złożeniu wniosku o upadłość – poinformowała spółka Sygnity, do której należy 100% udziałów w tym przedsiębiorstwie.


Geomar planuje złożyć wniosek o upadłość <br />
Siedziba Geomaru
Siedziba Geomaru

Jak czytamy w komunikacie Sygnity, decyzja została podjęta w związku ze zidentyfikowaniem przez Zarząd Geomaru „przesłanek wskazujących na możliwość wystąpienia potencjalnej niewypłacalności”, w szczególności po stwierdzeniu braku możliwości pozyskania dofinansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa lub jego sprzedaży. W rezultacie zarząd przystąpił do złożenia wniosku o upadłość w Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie, XII Wydział Gospodarczy.

Geomar SA działa na rynku od 1990 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
rapmuzyka https://www.youtube.com/watch?v=O641EZskza8

Syndyk- czyli 20-tego marca też wyjdzie i zakończy swoją pracę :)

Upadłość już blisko Z tego co się orientuję to syndyk ma wejść około 20-tego marca.

maybe- może to była bujda, żeby pracownicy sami odeszli w kryzysie i teraz czeka nas odrodzenie potęgi ??

złożyli? A czy ktoś wie, czy faktycznie złożyli wniosek o upadłość? W monitorze sądowym i gospodarczym nie ma nic na ten temat.

Do interes jeśli myśli że dokończą ci robotę, to zapomnij.Lepiej szukaj innej firmy,która ci do zrobi.A jeżeli są ci dłużni -to raczej kasy nie zobaczysz.Chyba że masz dobrego prawnika. Wszyscy się już z tej firmy ewakuowali, nawet telefonu nie łaska odebrać.

Do AS A skąd "AS" masz takie informacje? To lista wierzycieli rośnie i niezadowolonych klientów. A wiadomo czy maja zamiar dokończyć obecne projekty, czy już ich nic nie obchodzi?

wieść niesie firmę podobno położyły 2-3 projekty: jakaś modernizacja w jednym z miast plus problemy na zdjęciach lotniczych czy skaningu, ale nie wiem czy chodzi o GUGiK czy też o innego klienta. Swego czasu startowali i brali wszystko.

siedziba- chyba powinna być aktualizacja- tąpnęło porządnie, obecna siedziba pusta- gdzie ich szukać? gdzie słać wezwania?

Dla niewtajemniczonych Prezes jj rządzi już dwa lata, dlatego nie ma co zgadniać wszytkiego na pixi i dixi polskiej geodezji.

Zarząd Zdaje się, że ten zjazd w dół to zaczął się po przejęciu zarządu przez panie MD i AL. JJ pojawił się później...i na mój gust to było już pozamiatane. Pani AL ewakułowała się 3 m-ce temu...cztery lata za późno.Szkoda ;(

q A jak tam prezes spółki?

zasmucony podwykonawca- przepis na sukces nie powiódł się: brak pokory, umiaru i finansowanie bieżącej działalności z podwykonawców, tj. kredytodawców RSSO -100%. Smutne, ale prawdziwe

Do Cha Cha Poszerzony skład osobowy? Co ty opowiadasz? Skąd masz takie informacje? Dwóch, trzech studentów na projekt i to wszystko.

a może` nie da się prowadzić firmy wygrywając przetarg za grube miliony, z którego zamawiający wycofuje się po rozpoczęciu prac i zostawia firmę z poszerzonym składem osobowym? ... eee nie to nie może o to chodzić, przecież co to dla takiej firmy

T A kto tu się cieszy? Czy stwierdzenie faktów ma się odbywać w grobowej atmosferze? Czy nie jest prawdą, że firma nie upada w 3 miesiące? Czy nie jest prawdą, że firmę zabiło podniesienie płacy minimalnej i odpływ pracowników za 900zł na rękę? A może po prostu dinozaury są skazane na wyginięcie, a ewolucja cały czas kształtuje przyszły rynek? Raczej nie ma na nim miejsca na molochy. To nie produkcja pampersów.

Rozumiem że wszyscy się cieszą. A to jest raczej powód do smutku. Nawet dla tych co nie lubili Geomaru. Pomyślcie

Firmę zabiło podniesienie pensji minimalnej ;)

upadek- firma nie upada w 3 miesiące- jest to raczej długotrwały proces i nie zapominajmy o 'kreatywnym' zarządzaniu poprzednika tj. AL

hmm?? A czy jest jakieś zestawienie zleceń, które rozpoczęli i nie zakończyli? Bo chyba kilka prac wygrali?

3 miesiące dokładnie tyle wystarczyło aby zrównać wszystko z ziemią

Prezes Prezesa urzędnika byłego GGK miała już jedną spółka w L. Jak to teraz wygląda to wiedzą ci co się orientuja - spółka też na skraju upadłości. Rzadko urzędnik daje radę na rynku. Oni madrzy są zawsze po drugiej stronie.

Będzie więcej Ciekawe kto następny. Podobno na południu się coś szyskuje i w centrum.

Roszczenia. W takiej sytuacji mam pytanie, czy zarząd będzie odpowiadał swoim prywatnym majątkiem?

Pewnie zaczyna brakować jeleni do pracy za małe pieniądze,

Następne w kolejce będą opgik w całym kraju

Przyszły człowiek roku niech zajmie się rzeczą trywialną czyli ponownym uruchomieniem geoportalu, bo się te wszystkie WMSy nie pokazują i nie będzie za co nagrody przyznać.

... Człowiek roku z pewnością wspomoże posadami wykwalifikowanych pracowników, przecież stanowiska dyrektorów i wicedyrektorow powinny być obsadzone przez najlepszych:) oczywiście w drodze przejrzystych i uczciwych konkursów ????

widz- mistrzostwo świata, jak w czasie przesytu robót na rynku geodezyjnym, nowa perspektywa UE- dofinansowania, RPO- doprowadzić spółkę do takiej kondycji. Jednak sam zarząd daleko nie zajdzie... konsekwencje należy wyciągnąć

:D Już dwa lata temu byli nie wypłacalni to i tak długo jeszcze pociągnęli ;D

łeee ja to myśle że za kilka tysi to jj z łóżka nie wstaje...

Panie Waldemarze Przydała by się jakaś posadka dla Jacka za kilka tysi.

8---D Boom boom boom boom / I want you in my room / Let's spend the night together / From now until forever

A jak się miewają płatności po projekcie ZSIN ? Rozliczone wszystko ?

3.. 2..1... To mały początek wielkich upadłości...

Prezes ... tym razem dokończył dzieła. Tylko z GUGiKiem mu nie wyszło, bo to jednostka państwowa, która nie może zbankrutować.

a prezes dzie? Nie zdążył wdrożyć strategii naprawczej. Jedyna szansa w Panu Waldemarze, drugie stanowisko zastępcy jeszcze nie obsadzone, a kandydat jakby się na rynku pojawi.

I to jest jakiś news. Pierwszy z wielu w tym roku.

38 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt