wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-01-18| Geodezja, GIS, Firma

Geomar planuje złożyć wniosek o upadłość

Szczecińska firma geodezyjna Geomar podjęła dziś (18 stycznia) decyzję o złożeniu wniosku o upadłość – poinformowała spółka Sygnity, do której należy 100% udziałów w tym przedsiębiorstwie.


Geomar planuje złożyć wniosek o upadłość <br />
Siedziba Geomaru
Siedziba Geomaru

Jak czytamy w komunikacie Sygnity, decyzja została podjęta w związku ze zidentyfikowaniem przez Zarząd Geomaru „przesłanek wskazujących na możliwość wystąpienia potencjalnej niewypłacalności”, w szczególności po stwierdzeniu braku możliwości pozyskania dofinansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa lub jego sprzedaży. W rezultacie zarząd przystąpił do złożenia wniosku o upadłość w Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie, XII Wydział Gospodarczy.

Geomar SA działa na rynku od 1990 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Upadłości Jak było tak nie ma. Sąd chyba ma co robić
odpowiedz zgłoś
rapmuzyka https://www.youtube.com/watch?v=O641EZskza8
 1 
odpowiedz zgłoś
Syndyk- czyli 20-tego marca też wyjdzie i zakończy swoją pracę :)
odpowiedz zgłoś
Upadłość już blisko Z tego co się orientuję to syndyk ma wejść około 20-tego marca.
 1 
odpowiedz zgłoś
maybe- może to była bujda, żeby pracownicy sami odeszli w kryzysie i teraz czeka nas odrodzenie potęgi ??
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
złożyli? A czy ktoś wie, czy faktycznie złożyli wniosek o upadłość? W monitorze sądowym i gospodarczym nie ma nic na ten temat.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Do interes jeśli myśli że dokończą ci robotę, to zapomnij.Lepiej szukaj innej firmy,która ci do zrobi.A jeżeli są ci dłużni -to raczej kasy nie zobaczysz.Chyba że masz dobrego prawnika. Wszyscy się już z tej firmy ewakuowali, nawet telefonu nie łaska odebrać.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Do AS A skąd "AS" masz takie informacje? To lista wierzycieli rośnie i niezadowolonych klientów. A wiadomo czy maja zamiar dokończyć obecne projekty, czy już ich nic nie obchodzi?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
wieść niesie firmę podobno położyły 2-3 projekty: jakaś modernizacja w jednym z miast plus problemy na zdjęciach lotniczych czy skaningu, ale nie wiem czy chodzi o GUGiK czy też o innego klienta. Swego czasu startowali i brali wszystko.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
siedziba- chyba powinna być aktualizacja- tąpnęło porządnie, obecna siedziba pusta- gdzie ich szukać? gdzie słać wezwania?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Dla niewtajemniczonych Prezes jj rządzi już dwa lata, dlatego nie ma co zgadniać wszytkiego na pixi i dixi polskiej geodezji.
 6 
 3 
odpowiedz zgłoś
Zarząd Zdaje się, że ten zjazd w dół to zaczął się po przejęciu zarządu przez panie MD i AL. JJ pojawił się później...i na mój gust to było już pozamiatane. Pani AL ewakułowała się 3 m-ce temu...cztery lata za późno.Szkoda ;(
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
q A jak tam prezes spółki?
 2 
odpowiedz zgłoś
zasmucony podwykonawca- przepis na sukces nie powiódł się: brak pokory, umiaru i finansowanie bieżącej działalności z podwykonawców, tj. kredytodawców RSSO -100%. Smutne, ale prawdziwe
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
Do Cha Cha Poszerzony skład osobowy? Co ty opowiadasz? Skąd masz takie informacje? Dwóch, trzech studentów na projekt i to wszystko.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
a może` nie da się prowadzić firmy wygrywając przetarg za grube miliony, z którego zamawiający wycofuje się po rozpoczęciu prac i zostawia firmę z poszerzonym składem osobowym? ... eee nie to nie może o to chodzić, przecież co to dla takiej firmy
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
T A kto tu się cieszy? Czy stwierdzenie faktów ma się odbywać w grobowej atmosferze? Czy nie jest prawdą, że firma nie upada w 3 miesiące? Czy nie jest prawdą, że firmę zabiło podniesienie płacy minimalnej i odpływ pracowników za 900zł na rękę? A może po prostu dinozaury są skazane na wyginięcie, a ewolucja cały czas kształtuje przyszły rynek? Raczej nie ma na nim miejsca na molochy. To nie produkcja pampersów.
 2 
 12 
odpowiedz zgłoś
Rozumiem że wszyscy się cieszą. A to jest raczej powód do smutku. Nawet dla tych co nie lubili Geomaru. Pomyślcie
 2 
 11 
odpowiedz zgłoś
Firmę zabiło podniesienie pensji minimalnej ;)
 13 
odpowiedz zgłoś
upadek- firma nie upada w 3 miesiące- jest to raczej długotrwały proces i nie zapominajmy o 'kreatywnym' zarządzaniu poprzednika tj. AL
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
hmm?? A czy jest jakieś zestawienie zleceń, które rozpoczęli i nie zakończyli? Bo chyba kilka prac wygrali?
 2 
odpowiedz zgłoś
3 miesiące dokładnie tyle wystarczyło aby zrównać wszystko z ziemią
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
Prezes Prezesa urzędnika byłego GGK miała już jedną spółka w L. Jak to teraz wygląda to wiedzą ci co się orientuja - spółka też na skraju upadłości. Rzadko urzędnik daje radę na rynku. Oni madrzy są zawsze po drugiej stronie.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
Będzie więcej Ciekawe kto następny. Podobno na południu się coś szyskuje i w centrum.
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
Roszczenia. W takiej sytuacji mam pytanie, czy zarząd będzie odpowiadał swoim prywatnym majątkiem?
 3 
 9 
odpowiedz zgłoś
Pewnie zaczyna brakować jeleni do pracy za małe pieniądze,
 1 
 17 
odpowiedz zgłoś
Następne w kolejce będą opgik w całym kraju
 1 
 11 
odpowiedz zgłoś
Przyszły człowiek roku niech zajmie się rzeczą trywialną czyli ponownym uruchomieniem geoportalu, bo się te wszystkie WMSy nie pokazują i nie będzie za co nagrody przyznać.
 2 
 11 
odpowiedz zgłoś
... Człowiek roku z pewnością wspomoże posadami wykwalifikowanych pracowników, przecież stanowiska dyrektorów i wicedyrektorow powinny być obsadzone przez najlepszych:) oczywiście w drodze przejrzystych i uczciwych konkursów ????
 11 
odpowiedz zgłoś
widz- mistrzostwo świata, jak w czasie przesytu robót na rynku geodezyjnym, nowa perspektywa UE- dofinansowania, RPO- doprowadzić spółkę do takiej kondycji. Jednak sam zarząd daleko nie zajdzie... konsekwencje należy wyciągnąć
 4 
 18 
odpowiedz zgłoś
:D Już dwa lata temu byli nie wypłacalni to i tak długo jeszcze pociągnęli ;D
 7 
 11 
odpowiedz zgłoś
łeee ja to myśle że za kilka tysi to jj z łóżka nie wstaje...
 5 
 10 
odpowiedz zgłoś
Panie Waldemarze Przydała by się jakaś posadka dla Jacka za kilka tysi.
 5 
 12 
odpowiedz zgłoś
8---D Boom boom boom boom / I want you in my room / Let's spend the night together / From now until forever
 11 
 13 
odpowiedz zgłoś
A jak się miewają płatności po projekcie ZSIN ? Rozliczone wszystko ?
 3 
 15 
odpowiedz zgłoś
3.. 2..1... To mały początek wielkich upadłości...
 1 
 19 
odpowiedz zgłoś
Prezes ... tym razem dokończył dzieła. Tylko z GUGiKiem mu nie wyszło, bo to jednostka państwowa, która nie może zbankrutować.
 7 
 15 
odpowiedz zgłoś
a prezes dzie? Nie zdążył wdrożyć strategii naprawczej. Jedyna szansa w Panu Waldemarze, drugie stanowisko zastępcy jeszcze nie obsadzone, a kandydat jakby się na rynku pojawi.
 3 
 12 
odpowiedz zgłoś
I to jest jakiś news. Pierwszy z wielu w tym roku.
 2 
 17 
odpowiedz zgłoś
39 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS