wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-01-17| Geodezja, Firma, Przetargi, Kataster

Powiat stalowowolski: oferty poza budżetem, ale umowy podpisane

Mimo drogich ofert Starostwu w Stalowej Woli udało się rozstrzygnąć przetarg na wykonanie modernizacji i aktualizacji EGiB, utworzenie baz danych BDOT500 i GESUT oraz cyfryzację materiałów źródłowych PZGiK.


Powiat stalowowolski: oferty poza budżetem, ale umowy podpisane

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na te prace ogłoszono w marcu 2018 r. Choć oferty złożono do wszystkich czterech części, w przypadku trzech zamawiający zdecydował się unieważnić zamówienie, ponieważ przedstawione propozycje znacząco przekraczały możliwości finansowe urzędu. Co ciekawe, w jedynej rozstrzygniętej części podpisana umowa również była droższa niż budżet starostwa.

Drugim podejściem do udzielenia zamówienia był 4-częściowy przetarg ogłoszony w październiku. Swoje oferty przedstawiło w nim 5 firm, z których wszystkie przekroczyły budżet zamawiającego, choć na ogół nieznacznie. Mimo to zamawiający zdecydował się na podpisanie umów. Poszczególne części zrealizują:
• cz. I (modernizacja EGiB, utworzenia baz BDOT500 i GESUT oraz cyfryzacji materiałów w jednostce ewidencyjnej Pysznica) – OPGK Rzeszów, wartość umowy 1,6 mln zł (108% budżetu);
• cz. II (modernizacja EGiB, utworzenia baz BDOT500 i GESUT oraz cyfryzacji materiałów w jednostce ewidencyjnej Zaleszany) – OPGK Rzeszów, wartość umowy 1,4 mln zł (101% budżetu);
• cz. III (modernizacja EGiB, utworzenia baz BDOT500 i GESUT oraz cyfryzacji materiałów w jednostce ewidencyjnej Bojanów) – Geores Rzeszów, wartość umowy 2,1 mln zł (116% budżetu);
• cz. IV (cyfryzacja materiałów dla jednostek Stalowa Wola i Zaklików) – Top-Info Kielce, wartość umowy 0,3 mln zł (131% budżetu).

Przetarg jest realizowany w ramach projektu Podkarpacki System Informacji Przestrzennej o wartości 178 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt