wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wapno - krajobraz po katastrofie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-17| Geodezja, Firma, Przetargi, Kataster

Powiat stalowowolski: oferty poza budżetem, ale umowy podpisane

Mimo drogich ofert Starostwu w Stalowej Woli udało się rozstrzygnąć przetarg na wykonanie modernizacji i aktualizacji EGiB, utworzenie baz danych BDOT500 i GESUT oraz cyfryzację materiałów źródłowych PZGiK.


Powiat stalowowolski: oferty poza budżetem, ale umowy podpisane

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na te prace ogłoszono w marcu 2018 r. Choć oferty złożono do wszystkich czterech części, w przypadku trzech zamawiający zdecydował się unieważnić zamówienie, ponieważ przedstawione propozycje znacząco przekraczały możliwości finansowe urzędu. Co ciekawe, w jedynej rozstrzygniętej części podpisana umowa również była droższa niż budżet starostwa.

Drugim podejściem do udzielenia zamówienia był 4-częściowy przetarg ogłoszony w październiku. Swoje oferty przedstawiło w nim 5 firm, z których wszystkie przekroczyły budżet zamawiającego, choć na ogół nieznacznie. Mimo to zamawiający zdecydował się na podpisanie umów. Poszczególne części zrealizują:
• cz. I (modernizacja EGiB, utworzenia baz BDOT500 i GESUT oraz cyfryzacji materiałów w jednostce ewidencyjnej Pysznica) – OPGK Rzeszów, wartość umowy 1,6 mln zł (108% budżetu);
• cz. II (modernizacja EGiB, utworzenia baz BDOT500 i GESUT oraz cyfryzacji materiałów w jednostce ewidencyjnej Zaleszany) – OPGK Rzeszów, wartość umowy 1,4 mln zł (101% budżetu);
• cz. III (modernizacja EGiB, utworzenia baz BDOT500 i GESUT oraz cyfryzacji materiałów w jednostce ewidencyjnej Bojanów) – Geores Rzeszów, wartość umowy 2,1 mln zł (116% budżetu);
• cz. IV (cyfryzacja materiałów dla jednostek Stalowa Wola i Zaklików) – Top-Info Kielce, wartość umowy 0,3 mln zł (131% budżetu).

Przetarg jest realizowany w ramach projektu Podkarpacki System Informacji Przestrzennej o wartości 178 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt