Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-04| Geodezja, GIS, Ludzie, Instytucje, Kataster

Warszawska geodezja wychodzi na prostą – zapowiada geodeta Warszawy Tomasz Myśliński



Dążymy do tego, żeby ewidencja gruntów i budynków prowadzona była jak w cywilizowanym kraju. Mamy duże poparcie władz m.st. Warszawy, o czym świadczy również powołanie pełnomocnika ds. budowy i rozwoju infrastruktury informacji przestrzennej – powiedział podczas spotkania z prasą branżową Tomasz Myśliński.

Geodeta Warszawy Tomasz Myśliński spotkał się wczoraj (3 października) w Biurze Geodezji i Katastru z przedstawicielami prasy branżowej. Przedstawił najważniejsze osiągnięcia geodezji warszawskiej od czasu utworzenia BGiK, a także problemy, przed jakimi stoi służba geodezyjna w aglomeracji tak dużej i tak specyficznej jak Warszawa.
W 10 na 18 dzielnic stolicy została już zakończona modernizacja ewidencji gruntów. Prace w pozostałych dzielnicach nadal trwają, a pełna ewidencja gruntów, budynków i lokali ma być gotowa do roku 2010. Równolegle rozpoczęły się prace nad wyborem jednolitego dla całego miasta, zintegrowanego systemu do prowadzenia tej ewidencji. Oczywiście zgodnie z wymogami ustawy o zamówieniach publicznych. – Jesteśmy już na ostatnim etapie doprecyzowywania szczegółowych wytycznych do wdrożenia nowego zintegrowanego systemu do prowadzenia EGiB – powiedział Tomasz Myśliński. – Nie robiliśmy tego razem z modernizacją EGiB, ponieważ sparaliżowałoby to realizację inwestycji i gospodarki nieruchomościami w mieście.
Kolejnym etapem prac będzie przetransformowanie danych do nowego systemu. Istotna jest deklaracja geodety Warszawy, że będzie to jednolity system, który w przyszłości obsłużyć ma nie tylko EGiB, ale w również numeryczny zasób mapy zasadniczej. Informatyzacja tego ostatniego będzie w istotnej części zlecana firmom komercyjnym.
Jako najważniejszą barierę rozwoju geodezji warszawskiej Myśliński wskazał problemy lokalowe. Biuro załatwia blisko 300 tys. spraw rocznie, a 287 zatrudnionych w nim osób pracuje w 20 miejscach na terenie Warszawy.

Rozmowa z geodetą Warszawy i więcej informacji o stołecznej geodezji w listopadowym GEODECIE.

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS