wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Bolesławiec w 3D
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-14| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software, Instytucje

Stołeczny ratusz zamawia więcej licencji na aplikację LiMON

13 grudnia Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zakupił dodatkowe 70 licencji oprogramowania LiMON Viewer Pro służącego do pracy z danymi LiDAR. Obecnie w różnych wydziałach urzędu funkcjonuje łącznie 120 licencji.


Stołeczny ratusz zamawia więcej licencji na aplikację LiMON

Program jest wykorzystywany głównie przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Pracownicy tych jednostek brali udział w szkoleniach przeprowadzonych przez producenta programu – firmę Dephos Software Sp. z o.o. Uczestnicy szkoleń podkreślali, że szczególnie istotną funkcją programu z punktu widzenia ich pracy jest moduł dokumentów umożliwiający wykonywanie pomiarów odległości i kątów oraz sporządzanie wydruków w odpowiedniej skali.

Ze względu na dużą ilość danych LiDAR obejmujących obszar miasta stołeczny ratusz wykorzystuje także oprogramowanie LiMON Server umożliwiające pobieranie z serwera fragmentów chmur punktów we wskazanym przez użytkownika obszarze. Takie rozwiązanie przyspiesza pracę, optymalizuje wykorzystanie przestrzeni dyskowej oraz pozwala zarządzać danymi LiDAR na poziomie pojedynczych projektów (np. naloty wykonane w różnych latach) lub wydzielonych podobszarów. Dużym atutem programu jest także możliwość wczytywania danych z serwisów WMS, co pozwala spojrzeć na dane w szerszym kontekście.

Źródło: Dephos


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt