wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geoida od GOCE
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-01-14| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software, Instytucje

Stołeczny ratusz zamawia więcej licencji na aplikację LiMON

13 grudnia Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zakupił dodatkowe 70 licencji oprogramowania LiMON Viewer Pro służącego do pracy z danymi LiDAR. Obecnie w różnych wydziałach urzędu funkcjonuje łącznie 120 licencji.


Stołeczny ratusz zamawia więcej licencji na aplikację LiMON

Program jest wykorzystywany głównie przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Pracownicy tych jednostek brali udział w szkoleniach przeprowadzonych przez producenta programu – firmę Dephos Software Sp. z o.o. Uczestnicy szkoleń podkreślali, że szczególnie istotną funkcją programu z punktu widzenia ich pracy jest moduł dokumentów umożliwiający wykonywanie pomiarów odległości i kątów oraz sporządzanie wydruków w odpowiedniej skali.

Ze względu na dużą ilość danych LiDAR obejmujących obszar miasta stołeczny ratusz wykorzystuje także oprogramowanie LiMON Server umożliwiające pobieranie z serwera fragmentów chmur punktów we wskazanym przez użytkownika obszarze. Takie rozwiązanie przyspiesza pracę, optymalizuje wykorzystanie przestrzeni dyskowej oraz pozwala zarządzać danymi LiDAR na poziomie pojedynczych projektów (np. naloty wykonane w różnych latach) lub wydzielonych podobszarów. Dużym atutem programu jest także możliwość wczytywania danych z serwisów WMS, co pozwala spojrzeć na dane w szerszym kontekście.

Źródło: Dephos


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt