wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-14| Przetargi

Rusza częściowa modernizacja zasobu w powiecie nowomiejskim

Starostwo w Nowym Mieście Lubawskim 7 stycznia udzieliło zamówień w przetargu realizowanym w ramach projektu „Zintegrowana Informacja Geodezyjna i Kartograficzna Warmii i Mazur w Powiecie Nowomiejskim”.


Rusza częściowa modernizacja zasobu w powiecie nowomiejskim

Przypomnijmy, że przedmiotem tego czteroczęściowego zamówienia było:
• cz. I – utworzenie bazy BDOT500 dla terenu miasta oraz zwartych zabudowanych i przeznaczonych pod zabudowę obszarów wiejskich w powiecie nowomiejskim;
• cz. II – cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego;
• cz. III – modernizacja osnowy wysokościowej z terenu powiatu;
• cz. IV – modernizacja ewidencji gruntów i budynków dla jednostki ewidencyjnej Grodziczno.

Część I zrealizuje konsorcjum PGK Vertical Sp. z o.o. z Żor (lider) oraz UNIMAP s.c. J.Bryk, D.Malcharek z Katowic za 579,1 tys. zł brutto do końca maja br. Była to jedyna oferta złożona dla tej części zamówienia. I choć zamawiający przeznaczył na realizację prac 504,4 tys. zł, to ostatecznie zdecydował się tę kwotę zwiększyć.

W części II i III przetarg unieważniono. W pierwszym przypadku nie było ofert, natomiast w drugim – jedyna oferta, którą złożyła spółka Geokart-International z Rzeszowa (343,2 tys. zł) znacząco przekraczała kwotę przeznaczoną na sfinansowanie tej części zamówienia (237,5 tys. zł). W międzyczasie (26 grudnia) Starostwo ogłosiło kolejny przetarg na te części zamówienia. Oferty można składać do 28 stycznia.

Część IV zrealizuje Geoprofil Sp. z o.o. z Poznania za 134,7 tys. zł brutto do końca września br. Była to najtańsza z czterech złożonych w tym przetargu ofert. Pozostałe to: „To fix XYZ” Sp. z o.o. ze Szczecina (182 tys. zł), konsorcjum firm PGK Vertical z Żor (lider) oraz UNIMAP J.Bryk, D.Malcharek z Katowic (238,6 tys. zł) oraz OPGK Olsztyn (246,5 tys. zł). W tym przypadku wszystkie propozycje mieściły się w budżecie zamawiającego (310 tys. zł).

Dodajmy, że prace przewidziane w ramach części IV były przedmiotem dwóch wcześniejszych przetargów ogłoszonych przez nowomiejskie starostwo. Pierwszy unieważniono z powodu braku ofert, a drugi – ponieważ jedyna złożona propozycja znacząco przekraczała możliwości finansowe zamawiającego.

Przetarg jest realizowany w ramach projektu „Zintegrowana Informacja Geodezyjna i Kartograficzna Warmii i Mazur w Powiecie Nowomiejskim” o wartości 2,75 mln zł dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt