wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Galileo w 3D
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-01-14| Geodezja, GIS, Instytucje, Kataster

Mazowiecki projekt geodezyjny walczy w międzynarodowym konkursie

Realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego tzw. Projekt ASI ma szansę na Nagrodę Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego 2019.


Mazowiecki projekt geodezyjny walczy w międzynarodowym konkursie <br />
fot. MSIP
fot. MSIP

Projekt o pełnej nazwie „Regionalne Partnerstwo Samorządów Mazowsza dla Aktywizacji Społeczeństwa Informacyjnego w Zakresie e-Administracji i Geoinformacji” jest realizowany przez województwo mazowieckie w szerokim partnerstwie z gminami i powiatami regionu. Został on zgłoszony do prestiżowego konkursu WSIS Prizes 2019, którego celem jest wyłonienie najlepszych światowych projektów w obszarze wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Narody przyznawane są w 18 kategoriach za realizację przedsięwzięć wdrażających postanowienia Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego (WSIS) oraz cele zrównoważonego rozwoju określone w Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju ONZ do roku 2030. Mazowieckie przedsięwzięcie startuje w kategorii „The role of governments and all stakeholders in the promotion of ICTs for development”. Zwycięzców wyłoni internetowe głosowanie, które trwa do 10 lutego.

O Projekcie ASI

Projekt ASI jest przedsięwzięciem wartym blisko 100 mln zł realizowanym wspólnie z 169 gminami oraz 34 powiatami z regionu. W jego ramach m.in. ogłoszono V tur przetargów na cyfryzację danych państwowego zasobu geodezyjnego, które obejmują w szczególności modernizację ewidencji gruntów i budynków, zakładanie baz BDOT500 oraz GESUT, skanowanie materiałów zasobu, a także publikację danych w postaci usług sieciowych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt