wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-14| Geodezja, GIS, Instytucje, Kataster

Mazowiecki projekt geodezyjny walczy w międzynarodowym konkursie

Realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego tzw. Projekt ASI ma szansę na Nagrodę Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego 2019.


Mazowiecki projekt geodezyjny walczy w międzynarodowym konkursie <br />
fot. MSIP
fot. MSIP

Projekt o pełnej nazwie „Regionalne Partnerstwo Samorządów Mazowsza dla Aktywizacji Społeczeństwa Informacyjnego w Zakresie e-Administracji i Geoinformacji” jest realizowany przez województwo mazowieckie w szerokim partnerstwie z gminami i powiatami regionu. Został on zgłoszony do prestiżowego konkursu WSIS Prizes 2019, którego celem jest wyłonienie najlepszych światowych projektów w obszarze wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Narody przyznawane są w 18 kategoriach za realizację przedsięwzięć wdrażających postanowienia Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego (WSIS) oraz cele zrównoważonego rozwoju określone w Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju ONZ do roku 2030. Mazowieckie przedsięwzięcie startuje w kategorii „The role of governments and all stakeholders in the promotion of ICTs for development”. Zwycięzców wyłoni internetowe głosowanie, które trwa do 10 lutego.

O Projekcie ASI

Projekt ASI jest przedsięwzięciem wartym blisko 100 mln zł realizowanym wspólnie z 169 gminami oraz 34 powiatami z regionu. W jego ramach m.in. ogłoszono V tur przetargów na cyfryzację danych państwowego zasobu geodezyjnego, które obejmują w szczególności modernizację ewidencji gruntów i budynków, zakładanie baz BDOT500 oraz GESUT, skanowanie materiałów zasobu, a także publikację danych w postaci usług sieciowych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt