wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Bielsko-Biała w OSM
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-01-11| Teledetekcja

Śnieg w Turcji na zdjęciu z satelity Sentinel-3

Wiele rejonów naszego kraju pokrywa gruba warstwa śniegu. Słyszymy też o związanych z zimową aurą poważnych problemach komunikacyjnych w sąsiednich Niemczech czy Austrii. Jednak w naszym regionie silne opady śniegu to nic nadzwyczajnego. Natomiast w tym roku dały się one we znaki również tam, gdzie są rzadkością.


Śnieg w Turcji na zdjęciu z satelity Sentinel-3 <br />
fot. ESA
fot. ESA
Na tym obrazie Copernicus Sentinel-3 z 9 stycznia udostępnionym przez Europejską Agencję Kosmiczną widać na przykład, że obfite opady dotarły również do Turcji. Śnieg, który w tym kraju zaczął sypać w niedzielę 6 stycznia, doprowadził do odcięcia wielu wiosek, a także zamknięcia urzędów i szkół. Opady białego puchu dotknęły głównie wschodnie i północne prowincje. Jednak również duże miasta w zachodniej części kraju, także stolica Turcji Ankara, zostały przysypane.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt