wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-01-11| Teledetekcja

Śnieg w Turcji na zdjęciu z satelity Sentinel-3

Wiele rejonów naszego kraju pokrywa gruba warstwa śniegu. Słyszymy też o związanych z zimową aurą poważnych problemach komunikacyjnych w sąsiednich Niemczech czy Austrii. Jednak w naszym regionie silne opady śniegu to nic nadzwyczajnego. Natomiast w tym roku dały się one we znaki również tam, gdzie są rzadkością.


Śnieg w Turcji na zdjęciu z satelity Sentinel-3 <br />
fot. ESA
fot. ESA
Na tym obrazie Copernicus Sentinel-3 z 9 stycznia udostępnionym przez Europejską Agencję Kosmiczną widać na przykład, że obfite opady dotarły również do Turcji. Śnieg, który w tym kraju zaczął sypać w niedzielę 6 stycznia, doprowadził do odcięcia wielu wiosek, a także zamknięcia urzędów i szkół. Opady białego puchu dotknęły głównie wschodnie i północne prowincje. Jednak również duże miasta w zachodniej części kraju, także stolica Turcji Ankara, zostały przysypane.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt