wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-10| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

W Geoportalu sprawdzisz pogodę

Zasoby rozwijanej przez GUGiK witryny Geoportal.gov.pl zostały właśnie wzbogacone o dane Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


W Geoportalu sprawdzisz pogodę

Dzięki nowej warstwie możemy łatwo sprawdzić warunki panujące na kilkudziesięciu stacjach synoptycznych rozmieszczonych w różnych częściach Polski – odczytamy z niej aktualną temperaturę oraz kierunek i prędkość wiatru. Bardziej szczegółowe informacje uzyskamy, używając narzędzia identyfikacji (zielona sygnatura z literą „i” w lewym menu) – pozwoli ono odczytać dodatkowo: czas wykonania pomiaru, wilgotność względną, sumę opadu oraz ciśnienie.

Warstwę znajdziemy w sekcji Dane innych instytucji > Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jest to już 10. instytucja, której dane przestrzenne są udostępniane w Geoportalu. W ostatnich miesiącach opublikowano w nim warstwy tematyczne pochodzące od: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Wód Polskich, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Głównego Urzędu Statystycznego, Państwowego Instytutu Geologicznego, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Lasów Państwowych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Da się zrobić. Wchodzisz na capap ładujesz warstwę z agencjami wytwarzasz wms dodajesz do geoportalu zapisujesz widok do linku i masz link z agencjami w geoportalu. Do tego nie łamiesz regulaminu :)

Dlaczego aplikacje działają Dlatego działają lepiej ponieważ tym firmom zależy aby klient był zadowolony.

W terenie często korzystam z aplikacji, która mnie lokalizuje i niestety za każdym razem rezygnuję z aplikacji geoportalu, bo zanim się otworzy wczytają się wszystkie warstwy, to zdążę dojść 10 działek dalej:( Dlaczego aplikacje prywatnych firm mogą działać lepiej i szybciej?

GGK to informatyk ? Od kiedy ?

Za to nie zobaczysz granic swojej działki. Ogólnie ostatnio geoportal działa masakrycznie wolno i wywala błędy skryptów. Z łatwego i przejrzystego interfejsu orto/ewid/rastry/topo zrobiono beznadziejne warstwy. Człowiek wciska, a nic się nie pojawia. Wczoraj nie udało mi się znaleźć szukanej działki z powodu ilość błędów do debugowania. A obiecywali tak wiele, jak GGK został informatyk. Ale widocznie najpierw trzeba zepsuć coś, co wymyślił kto inny a było dobre

Jeszcze trochę a strach będzie do lodówki zajrzeć bo tam Geoportal się nagle Objawi :) o Waldemarze Wstydliwym nie mówiąc :)

Mapa czy można poprosić podłączenie tej Mapy https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=en

.... Wszyscy zgodnie narzekają na GUGiK a tu proszę jaki sukces. W 2234r być może będzie można sprawdzić w geoportalu w jakiej kolejności kontrolowane są operaty geodezyjne. Choć z całą pewnością są kontrolowane zgodnie z kolejnością wpływu do PZGiK.

cudownie w końcu wiem jaka jest pogoda za oknem! dziękuję pan gugik!

A jak się miewa system ISOK ?

10 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt