wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mobilne skanowanie na Motławie
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-01-10| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje

W Geoportalu sprawdzisz pogodę

Zasoby rozwijanej przez GUGiK witryny Geoportal.gov.pl zostały właśnie wzbogacone o dane Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


W Geoportalu sprawdzisz pogodę

Dzięki nowej warstwie możemy łatwo sprawdzić warunki panujące na kilkudziesięciu stacjach synoptycznych rozmieszczonych w różnych częściach Polski – odczytamy z niej aktualną temperaturę oraz kierunek i prędkość wiatru. Bardziej szczegółowe informacje uzyskamy, używając narzędzia identyfikacji (zielona sygnatura z literą „i” w lewym menu) – pozwoli ono odczytać dodatkowo: czas wykonania pomiaru, wilgotność względną, sumę opadu oraz ciśnienie.

Warstwę znajdziemy w sekcji Dane innych instytucji > Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jest to już 10. instytucja, której dane przestrzenne są udostępniane w Geoportalu. W ostatnich miesiącach opublikowano w nim warstwy tematyczne pochodzące od: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Wód Polskich, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Głównego Urzędu Statystycznego, Państwowego Instytutu Geologicznego, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Lasów Państwowych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Da się zrobić. Wchodzisz na capap ładujesz warstwę z agencjami wytwarzasz wms dodajesz do geoportalu zapisujesz widok do linku i masz link z agencjami w geoportalu. Do tego nie łamiesz regulaminu :)

Dlaczego aplikacje działają Dlatego działają lepiej ponieważ tym firmom zależy aby klient był zadowolony.

W terenie często korzystam z aplikacji, która mnie lokalizuje i niestety za każdym razem rezygnuję z aplikacji geoportalu, bo zanim się otworzy wczytają się wszystkie warstwy, to zdążę dojść 10 działek dalej:( Dlaczego aplikacje prywatnych firm mogą działać lepiej i szybciej?

GGK to informatyk ? Od kiedy ?

Za to nie zobaczysz granic swojej działki. Ogólnie ostatnio geoportal działa masakrycznie wolno i wywala błędy skryptów. Z łatwego i przejrzystego interfejsu orto/ewid/rastry/topo zrobiono beznadziejne warstwy. Człowiek wciska, a nic się nie pojawia. Wczoraj nie udało mi się znaleźć szukanej działki z powodu ilość błędów do debugowania. A obiecywali tak wiele, jak GGK został informatyk. Ale widocznie najpierw trzeba zepsuć coś, co wymyślił kto inny a było dobre

Jeszcze trochę a strach będzie do lodówki zajrzeć bo tam Geoportal się nagle Objawi :) o Waldemarze Wstydliwym nie mówiąc :)

Mapa czy można poprosić podłączenie tej Mapy https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=en

.... Wszyscy zgodnie narzekają na GUGiK a tu proszę jaki sukces. W 2234r być może będzie można sprawdzić w geoportalu w jakiej kolejności kontrolowane są operaty geodezyjne. Choć z całą pewnością są kontrolowane zgodnie z kolejnością wpływu do PZGiK.

cudownie w końcu wiem jaka jest pogoda za oknem! dziękuję pan gugik!

A jak się miewa system ISOK ?

10 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt