|2019-01-02|
Geodezja
Styczniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania
W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 1/2019. Tematem okładkowym jest geodezyjna obsługa relokacji 900-tonowego zabytkowego budynku na terenie Dawnej Fabryki Norblina w Warszawie. Ta ciekawa operacja budowlana miała miejsce na przełomie listopada i grudnia 2018 r. W pierwszym tegorocznym wydaniu tradycyjnie przypominamy też najważniejsze wydarzenia minionego roku, którym przyznaliśmy "plusy" i "minusy".
W styczniowym GEODECIE Bogdan Grzechnik przygląda się m.in. praktycznym aspektom ustawy z 20 lipca 2018 r. o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów i przedstawia interesujące wyliczenia dotyczące opłat. Sędzia Magdalena Durzyńska omawia przypadek z praktyki związany z uzgodnieniem wysokości odszkodowania za działki wydzielone pod drogi publiczne przed zatwierdzeniem projektu podziału. Na przykładzie Krakowa przybliżamy ponadto postępowania w sprawie aktualizacji danych EGiB, a Grzegorz Ninard kończy serię artykułów nt. ujawniania umów dzierżawy w EGiB i formułuje wnioski. Rozmawiamy też z nową prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego Dorotą Pawłowską-Baszak. Wydanie zamyka najnowszy RAPORT GEODETY: Ceny usług geodezyjnych 2018.
Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili styczniowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych styczniowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.
Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!
Zawartość styczniowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.
Redakcja
|