wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-12-27| GNSS, Geodezja, GIS, Software

Zobacz, gdzie orbitują satelity Galileo

GalileoPVT to nowa mobilna aplikacja dla Androidów, która pozwala w ciekawy sposób pokazać lokalizację satelitów europejskiego systemu nawigacji.


Zobacz, gdzie orbitują satelity Galileo

Aktualna konstelacja Galileo prezentowana jest w tym programie w trybie rzeczywistości rozszerzonej (AR), a więc na obrazie z cyfrowej kamery. W ten sposób możemy np. zobaczyć, które aparaty są przesłonięte przez zabudowę czy formy rzeźby terenu. Co istotne, funkcja ta działa również na tych smartfonach i tabletach, które nie odbierają sygnałów Galileo. Możemy jej zatem użyć w zestawach GNSS-RTK wyposażonych w rejestrator z Androidem.

Ponadto dzięki programowi możemy zapisywać w pamięci urządzenia surowe obserwacje GNSS (także GPS, GLONASS oraz BeiDou, o ile dane urządzenie je obsługuje).

GalileoPVT jest jedną z kilku aplikacji powstałą w ramach konkursu zorganizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną. Główną nagrodę zdobył program GNSS Compare, który pozwala zamienić smartfon lub tablet w laboratorium GNSS o podstawowych funkcjonalnościach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt