wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-12-27| GNSS, Geodezja, GIS, Software

Zobacz, gdzie orbitują satelity Galileo

GalileoPVT to nowa mobilna aplikacja dla Androidów, która pozwala w ciekawy sposób pokazać lokalizację satelitów europejskiego systemu nawigacji.


Zobacz, gdzie orbitują satelity Galileo

Aktualna konstelacja Galileo prezentowana jest w tym programie w trybie rzeczywistości rozszerzonej (AR), a więc na obrazie z cyfrowej kamery. W ten sposób możemy np. zobaczyć, które aparaty są przesłonięte przez zabudowę czy formy rzeźby terenu. Co istotne, funkcja ta działa również na tych smartfonach i tabletach, które nie odbierają sygnałów Galileo. Możemy jej zatem użyć w zestawach GNSS-RTK wyposażonych w rejestrator z Androidem.

Ponadto dzięki programowi możemy zapisywać w pamięci urządzenia surowe obserwacje GNSS (także GPS, GLONASS oraz BeiDou, o ile dane urządzenie je obsługuje).

GalileoPVT jest jedną z kilku aplikacji powstałą w ramach konkursu zorganizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną. Główną nagrodę zdobył program GNSS Compare, który pozwala zamienić smartfon lub tablet w laboratorium GNSS o podstawowych funkcjonalnościach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt