wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-10-03| Geodezja, Firma, Prawo, Przetargi

Przetargi: Trzeci kwartał na minusie


Jak informuje w swym raporcie Telefoniczna Agencja Informacyjna, nowelizacja ustawy o zamówieniach publicznych przyczyniła się do spadku liczby ogłaszanych przetargów.

TAI ogłosiła wyniki analizy na temat liczby przetargów i zleceń w III kwartale br. W tym okresie opublikowano w Polsce 58 587 przetargów i zleceń na usługi, wykonanie oraz dostawy (bez sprzedaży). W porównaniu z III kwartałem ubiegłego roku zauważyć można zdecydowany spadek liczby publikacji przetargowych (ponad 16 tys. mniej).

Odmiennie wygląda sytuacja w branży budowlanej. W okresie lipiec-wrzesień 2007 r. aż 43 374 ogłoszenia dotyczyły budownictwa, było to 74% wszystkich przetargów (rok wcześniej 49%). Ze szczegółowej analizy wynika jednak, że z każdym miesiącem III kwartału br. notowany był spadek liczby zamówień w budownictwie (lipiec – 15 752, sierpień – 13 927, wrzesień – 13 695 ogłoszeń).
Według Piotra Sikory z TAI, „Spadek liczby ogłoszeń przetargowych oraz zleceń na usługi i wykonanie jest bezpośrednim wynikiem nowelizacji ustawy o zamówieniach publicznych wprowadzonej 11 czerwca br., inwestorzy bardzo chętnie korzystali z możliwości, jakie daje ustawa i przeprowadzali postępowania o wartości poniżej 14 tys. euro w trybie z wolnej ręki, zapraszając do negocjacji wyłącznie wybranych wykonawców. Z drugiej strony, zmniejszająca się liczba ogłoszeń dotyczących branży budowlanej może być pierwszym symptomem spowolnienia wzrostu gospodarczego naszego kraju.”
Najwięcej przetargów w budownictwie dotyczyło drogownictwa (23%) i obiektów budowlanych (20%), około 4% sklasyfikowano jako przetargi z zakresu geodezji i kartografii, zagospodarowania przestrzennego i geologii.

Źródło: TAI


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS