Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-12-12| GIS, Mapy, Software

Kasprowy w 3D oraz w AR

Na zlecenie Polskich Kolei Linowych powstała trójwymiarowa wizualizacja Kasprowego Wierchu, a także mobilna aplikacja, która urozmaici wycieczki w okolicach tego szczytu.


Kasprowy w 3D oraz w AR

Model 3D tego fragmentu Tatr dostępny jest pod adresem mapakasprowy.pkl.pl. Naniesiono na niego okoliczne szlaki turystyczne, schroniska, a także przebieg kolejki linowej. Dowiemy się także, jaka jest aktualna pogoda w Kuźnicach oraz na Kasprowym Wierchu. Użytkownik ma możliwość włączenia wizualizacji letniej oraz zimowej, a także wyboru trzech pór dnia (dzień, zmierzch, noc).

Nowością jest także mobilna aplikacja Kasprowy Wierch - PKL, która poprowadzi turystę po 9 trasach wiodących na ten szczyt. Co ważne, aplikacja oferuje mapy również w trybie off-line, można więc z niej korzystać również przy braku zasięgu.

Ciekawostką jest funkcja AR (augmented reality – rozszerzona rzeczywistość), która pozwala zobaczyć, jak mijane miejsca wyglądały 80 lat temu, gdy turystyka w Tatrach dopiero zaczynała się rozwijać. Osobom, które zdecydują się skorzystać z kolejki linowej, czas jazdy umili audioprzewodnik przybliżający historię i funkcjonowanie kolejki oraz opowiadający szczegółowo o oglądanej z wagonika panoramie.

Poza tym aplikacja oferuje kilka krótkich artykułów na temat dobrego przygotowania do wycieczki oraz odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania w wysokich górach, teksty dotyczące kolejki, ciekawostki na temat Tatrzańskiego Parku Narodowego i TOPR-u, ilustrowaną encyklopedię roślin i zwierząt żyjących na terenie Tatr, a także quizy mające urozmaicić górską wspinaczkę.

Aplikacja została przygotowana przez firmę Amistad i jest dostępna dla systemów Android oraz iOS.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama