Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-12-11| GIS, Imprezy

Zaproszenie na VII Forum BioGIS

Pod hasłem „Użytkownik GIS autorem własnych rozwiązań do zastosowań środowiskowych” w dniach 21-22 marca 2019 r. na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu odbędzie się VII Forum BioGIS – System Informacji Przestrzennej w Badaniach Różnorodności Biologicznej. Organizatorami konferencji są Wydział Biologii UAM, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM, Esri Polska i MGGP Aero (partner technologiczny).


Zaproszenie na VII Forum BioGIS

Postępujący rozwój metod i technik systemów informacji geograficznej i coraz szersza gama ich zastosowań sprawiają, że często nawet najbardziej wysublimowane gotowe funkcje w oprogramowaniu geoinformacyjnym mogą nie wystarczyć do przeprowadzenia określonej analizy, specyficznej dla danego problemu biologicznego, ekologicznego lub geoekologicznego. Dlatego powstaje coraz więcej narzędzi autorskich, budowanych przez użytkowników – ekspertów w swojej dziedzinie.

Tegoroczne Forum BioGIS zaplanowano jako wydarzenie, podczas którego użytkownicy GIS będą mogli zaprezentować własne narzędzia lub pomysły na modyfikację istniejących narzędzi, funkcji, aplikacji geoinformacyjnych w badaniach różnorodności biologicznej i georóżnorodności oraz wszelkich możliwych zastosowaniach środowiskowych.

Do kluczowych zagadnień konferencji będą należeć: tworzenie autorskich rozwiązań wykorzystywanych w badaniach środowiskowych oraz możliwości stosowania języków programowania w analizach geoinformacyjnych.

1. Tworzenie własnych modeli i projektów na platformie GIS wspomagających pracę teoretyka i praktyka w zastosowaniach środowiskowych, w tym:
• automatyzacja czasochłonnego przetwarzania danych przestrzennych w badaniach i zastosowaniach środowiskowych (np. ModelBuilder, ArcGIS) wykorzystany do tworzenia własnych ciągów zadań, narzędzi),
• przetwarzanie dużej liczby obrazów satelitarnych i lotniczych,
• tworzenie aplikacji mobilnych wspomagających pracę w terenie,
• tworzenie mobilnych aplikacji dydaktycznych,
• przykłady geoprzetwarzania on-line,
• opracowywanie własnych geoportali tematycznych.

2. Wykorzystanie języków programowania w celu uzyskania nowych, nieszablonowych rozwiązań analitycznych i wizualizacji w środowisku GIS, w tym:
• implementacja języka programowania Python w celu rozszerzenia możliwości analitycznych istniejącego oprogramowania geoinformacyjnego,
• opracowywanie skryptów służących do analiz środowiskowych,
• geowizualizacja i analizy geoinformacyjne w środowisku R.

W ramach VII Forum oprócz sesji naukowych i posterowych przewidziano także warsztaty komputerowe z zakresu zastosowań języków programowania w analizach GIS oraz tworzeniu własnych procedur analitycznych z wykorzystaniem już istniejących rozwiązań. W ten sposób organizatorzy VII Forum BioGIS pragną wskazać nowe podejście w badaniach przyrodniczych – użytkownik GIS, który staje się coraz częściej autorem unikatowych rozwiązań analitycznych w geoinformacji.

Szczegółowa tematyka warsztatów to:
• „Zastosowanie języków programowania do wzmocnienia potencjału oprogramowania GIS”,
• „Wykorzystanie webowej aplikacji R3 TREES do sprawnego zarządzania i ochrony dendroflory w terenach zieleni miejskiej”,
• „Tworzenie własnych narzędzi w oparciu o już istniejące komponenty – Model Builder w środowisku ArcGIS”.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na konferencję i warsztaty

Źródło: UAM w Poznaniu


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS