wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-12-07| Geodezja, Firma

Awangarda i antyki

W grudniowym wydaniu miesięcznika GEODETA publikujemy ranking stron WWW krajowych przedsiębiorstw geodezyjnych. Wśród nich znajdziemy nie tylko świetne wzorce do naśladowania, ale i przykłady, jak nie należy prezentować się w sieci.


Awangarda i antyki
Ostatni tego typu ranking opublikowaliśmy siedem lat temu (GEODETA 8/2011) – jeśli chodzi o technologie internetowe, minęła od tego czasu przynajmniej cała epoka. Nawet jeśli projektowana wówczas witryna była najnowszym krzykiem mody, to dziś z dużym prawdopodobieństwem jest niewygodna w obsłudze i „trąci myszką”. Idąc więc z duchem czasu, w tej edycji rankingu wprowadziliśmy wiele istotnych zmian w kryteriach oceniania. W dużym skrócie: zmniejszyliśmy rangę treści, a większy nacisk położyliśmy na to, w jaki sposób i gdzie jest ona publikowana. Takie mamy bowiem czasy, że łatwiej jest tworzyć zawartość strony, niż się z nią skutecznie przebić do odbiorcy.

Co wynikło z naszej analizy? Czołówka zestawienia absolutnie nie ma się czego wstydzić, bo utworzyła witryny ładne, nowoczesne i bogate w treść. Nawet laik znajdzie tu wiele ciekawych rzeczy, które przyciągną na dłużej uwagę. Co innego w ogonie. Wchodząc na niektóre strony, ma się nieodparte wrażenie, że firma już dawno padła, choć w rzeczywistości działa, i to niekiedy całkiem nieźle.
Generalnie wniosek z rankingu jest jednak smutny: większość przedsiębiorstw z naszej branży najwyraźniej w ogóle nie dostrzega potrzeby rozwijania własnej witryny. Nim więc przejdziemy do dokładnego omówienia wyników, wyjaśnijmy rzecz zdawałoby się oczywistą: jakie są zalety posiadania dobrej strony WWW?

• Jak cię widzą, tak cię piszą

Jej podstawową funkcją jest złapanie klienta – pokazanie mu, że może i nie jestem najtańszy na rynku, ale za to solidnie wykonuję różnorodne, nawet ambitne zlecenia. W geodezji niebagatelne znaczenie ma też możliwość prezentacji nowoczesnych technologii pomiarowych. Wiele innowacyjnych firm narzeka, że nie może przebić się na szerszy rynek ze skanowaniem laserowym, zobrazowaniami satelitarnymi czy dronami. Efekty stosowania tych technologii bywają jednak na tyle widowiskowe, że aż proszą się o ciekawą i przystępną prezentację w internecie. Na szczęście nie brak firm, które potrafią to wykorzystać.

Specyfika większych przedsiębiorstw geodezyjnych jest jednak często taka, że ich działalność bazuje na zamówieniach publicznych i konkursach ofert. Można by więc sądzić, że w ich przypadku strona internetowa jest niepotrzebna. Nic bardziej mylnego! Dla zamawiającego może okazać się przydatna chociażby do...

Pełna treść artykułu i wyniki rankingu w grudniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

• Zamów wersję papierową • Zamów wersję cyfrową

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
widać popularny temat już drugi raz ktoś domaga się analizy stron producentów komentarz zauroczonego pokazuje, że artykuł jednak w punkt:)

ok to liczę na dalsza część rankingu - tym razem strony firm-wytwórców oprogramowania

@zauroczony Brzmią jak niezłe wybory choć strona mggp aero mogłaby być aktualniejsza (ostatni news sprzed ponad roku), chętnie zobaczę tekst w całości. Choc domyślam się, że do aspektów 'technicznych' żadnego recenzenta sobie nie dobrali

odp. Nie mam teraz pod ręką tekstu, ale chyba oceniali 22 firmy i na szczycie MGGO AERO i MGGP - faktycznie mają ładne strony, pewnie też bym je wybrał w swoim prywatnym rankingu :)

Zauroczonego najwyraźniej zabolało :(

@zauroczony Ile serwisów ocenili? I jak prezentuje się TOP3?

Ranking wyżynny Pogratulować redakcji pseudo rankingu :) Czterech pracowników redakcji oceniło i pokazano średnią, cóż za profesjonalizm i wiarygodność. Nie ma to jak wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach i zastosowanie nowatorskiej metody rankingu. Daję 100 punktów Redakcji za kreatywność i poczucie dobrze spełnionej misji. Po prostu cudo! Monty Python i Bareja zostają w tyle.

GGK a co na to Główny Hejter Kraju?

zastanawiam się czy kupić numer czy ktoś mógłby powiedzieć, czy w rankingu są tylko firmy-wykonawcy prac, czy może też uwzględniono producentów oprogramowanie i portali? ;)

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt