wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak oszukać GPS?
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-12-05| GIS, Mapy, Edukacja

Studenci z UWM nagrodzeni za aplikację wspomagającą pracę archeologów

Koło Naukowe Geodetów „SCITUS” z UWM w Olsztynie – reprezentowane przez studentów Bartosza Naumowicza i Bartosza Czasnojća – zajęło II miejsce w ogólnopolskim konkursie POTENCJOmetr na najlepszy studencki projekt naukowy.


Studenci z UWM nagrodzeni za aplikację wspomagającą pracę archeologów <br />
Drugi z lewej - Bartosz Naumowicz, drugi z prawej - Bartosz Czasnojć
Drugi z lewej - Bartosz Naumowicz, drugi z prawej - Bartosz Czasnojć

Praca pt. „LSA – Lokalizator Stanowisk Archeologicznych” została nagrodzona w kategorii „projekty społeczne”. Jej założeniem jest ułatwienie pracy archeologom. – Borykają się oni z dużym problemem dotyczącym lokalizacji swoich stanowisk archeologicznych na mapach. LSA to aplikacja, która ma pomagać klasyfikować i kartować stanowisko archeologiczne w jednym spójnym systemie, w aktualnym układzie współrzędnych i na bardzo małej siatce – tłumaczy Radiu UWM FM Bartosz Naumowicz. – Aplikacja jest prosta i intuicyjna. Zajmuje bardzo mało miejsca. Wpisujemy tam po prostu współrzędne z GPS-u i program wylicza nam unikalny, oryginalny, numer – identyfikator mapy danego kwadratu. I podaje nam również, w jaki sposób możemy go wyznaczyć w terenie i jak go możemy zapisać.

POTENCJOmetr to ogólnopolski konkurs na najlepszy studencki projekt naukowy, którego celem jest aktywizowanie osób działających w ramach kół naukowych oraz podniesienie ich kompetencji miękkich. Prace oceniane są w trzech kategoriach: projekty konstruktorskie, projekty z obszaru life science oraz projekty społeczne.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

Źródło: Radio UWM FM, Potencjometr.org


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt