Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-12-05| GIS, Mapy, Edukacja

Studenci z UWM nagrodzeni za aplikację wspomagającą pracę archeologów

Koło Naukowe Geodetów „SCITUS” z UWM w Olsztynie – reprezentowane przez studentów Bartosza Naumowicza i Bartosza Czasnojća – zajęło II miejsce w ogólnopolskim konkursie POTENCJOmetr na najlepszy studencki projekt naukowy.


Studenci z UWM nagrodzeni za aplikację wspomagającą pracę archeologów <br />
Drugi z lewej - Bartosz Naumowicz, drugi z prawej - Bartosz Czasnojć
Drugi z lewej - Bartosz Naumowicz, drugi z prawej - Bartosz Czasnojć

Praca pt. „LSA – Lokalizator Stanowisk Archeologicznych” została nagrodzona w kategorii „projekty społeczne”. Jej założeniem jest ułatwienie pracy archeologom. – Borykają się oni z dużym problemem dotyczącym lokalizacji swoich stanowisk archeologicznych na mapach. LSA to aplikacja, która ma pomagać klasyfikować i kartować stanowisko archeologiczne w jednym spójnym systemie, w aktualnym układzie współrzędnych i na bardzo małej siatce – tłumaczy Radiu UWM FM Bartosz Naumowicz. – Aplikacja jest prosta i intuicyjna. Zajmuje bardzo mało miejsca. Wpisujemy tam po prostu współrzędne z GPS-u i program wylicza nam unikalny, oryginalny, numer – identyfikator mapy danego kwadratu. I podaje nam również, w jaki sposób możemy go wyznaczyć w terenie i jak go możemy zapisać.

POTENCJOmetr to ogólnopolski konkurs na najlepszy studencki projekt naukowy, którego celem jest aktywizowanie osób działających w ramach kół naukowych oraz podniesienie ich kompetencji miękkich. Prace oceniane są w trzech kategoriach: projekty konstruktorskie, projekty z obszaru life science oraz projekty społeczne.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

Źródło: Radio UWM FM, Potencjometr.org


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

Jak skanowano największy atlas świata
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama