wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Galileo w 3D
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-12-05| Mapy

GUM prezentuje mapy godzin wschodu i zachodu słońca

Laboratorium Czasu i Częstotliwości Głównego Urzędu Miar – w ramach analiz własnych dotyczących zmian czasu urzędowego na terytorium Polski – przygotowało zestaw ciekawych map wraz z opisem.


GUM prezentuje mapy godzin wschodu i zachodu słońca

Są to:
• dynamiczne opracowania, na których zwizualizowano godziny wschodu i zachodu słońca (w postaci izolinii i skali barw) na terytorium Polski w zależności od dnia roku (przy założeniu różnych wariantów przyjęcia czasu urzędowego),
• mapa przedstawiająca zmieniającą się długość dnia na terytorium Polski w zależności od dnia roku.

Mapy te są częścią szerszych analiz, których wyniki prezentowane są TUTAJ. Można tam znaleźć interaktywny arkusz programu Microsoft Excel, w którym w sposób graficzny przedstawiono, w jaki sposób w ciągu roku zmienia się godzina wschodu i zachodu słońca w zależności od: wyboru miejscowości na terenie Polski oraz wybranego scenariusza zachowania lub rezygnacji ze zmian czasu.

Informacje prezentowane na stronach Głównego Urzędu Miar mają na celu pomóc społeczeństwu przygotować się do świadomej oceny konsekwencji regularnych zmian czasu lub przyjęcia jednego czasu przez cały rok (rezygnacji ze zmian czasu).

Samodzielne Laboratorium Czasu i Częstotliwości GUM prowadzi prace w dziedzinie pomiarów czasu i częstotliwości m.in. w zakresie rozwoju metod pomiarowych oraz wyznaczania i dystrybucji czasu urzędowego w Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: GUM


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt