wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-12-05| Geodezja, Przetargi, Instytucje

Kraków cyfryzuje zasób

Urząd Miasta Krakowa udzielił zamówienia na cyfryzację materiałów Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego zgromadzonych w Wydziale Geodezji. W ramach zamówienia do skanowania przewidziano 21 tys. operatów technicznych.


Kraków cyfryzuje zasób

Zamówienie obejmuje przetworzenie analogowych operatów technicznych do postaci elektronicznej, w tym nadanie identyfikatora materiału zasobu, skanowanie i zaewidencjonowanie materiałów zgodnie z obowiązującymi przepisami wraz z uzupełnieniem dodatkowych informacji wskazanych w warunkach technicznych (co jest są niezbędne do efektywnej obsługi bazy PZGiK za pomocą systemu GEO-INFO).

Postępowanie podzielono na trzy części, z których każda obejmuje przetworzenie około 7 tys. operatów liczących łącznie 350 tys. stron. Całość prac zostanie zrealizowana za 524,8 tys. zł brutto, choć zamawiający zarezerwował na ten cel ponad 120 tys. zł więcej.

Część I zamówienia wykona firma Geoxy z Krakowa za 206,6 tys. zł brutto, część II i III – spółka Cahelio również z Krakowa odpowiednio za 169,6 tys. zł i 148,5 tys. zł brutto. Jedynie dla części III wpłynęły 2 oferty (droższą propozycję na kwotę 206,6 tys. złożyła spółka Geoxy). Umowy dla części I i II zostały podpisane w pierwszych dniach października, a dla części III – 28 listopada. Prace mają zostać wykonane do połowy września przyszłego roku.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt