wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-12-05| Geodezja, Przetargi, Instytucje

Kraków cyfryzuje zasób

Urząd Miasta Krakowa udzielił zamówienia na cyfryzację materiałów Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego zgromadzonych w Wydziale Geodezji. W ramach zamówienia do skanowania przewidziano 21 tys. operatów technicznych.


Kraków cyfryzuje zasób

Zamówienie obejmuje przetworzenie analogowych operatów technicznych do postaci elektronicznej, w tym nadanie identyfikatora materiału zasobu, skanowanie i zaewidencjonowanie materiałów zgodnie z obowiązującymi przepisami wraz z uzupełnieniem dodatkowych informacji wskazanych w warunkach technicznych (co jest są niezbędne do efektywnej obsługi bazy PZGiK za pomocą systemu GEO-INFO).

Postępowanie podzielono na trzy części, z których każda obejmuje przetworzenie około 7 tys. operatów liczących łącznie 350 tys. stron. Całość prac zostanie zrealizowana za 524,8 tys. zł brutto, choć zamawiający zarezerwował na ten cel ponad 120 tys. zł więcej.

Część I zamówienia wykona firma Geoxy z Krakowa za 206,6 tys. zł brutto, część II i III – spółka Cahelio również z Krakowa odpowiednio za 169,6 tys. zł i 148,5 tys. zł brutto. Jedynie dla części III wpłynęły 2 oferty (droższą propozycję na kwotę 206,6 tys. złożyła spółka Geoxy). Umowy dla części I i II zostały podpisane w pierwszych dniach października, a dla części III – 28 listopada. Prace mają zostać wykonane do połowy września przyszłego roku.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt