wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wielodrożność a Galileo
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-12-04| GIS, Mapy, Software, Instytucje

GUS szerzej otwiera dane

Dzięki uruchomionemu właśnie Portalowi API dostęp do danych gromadzonych przez Główny Urząd Statystyczny stał się jeszcze łatwiejszy.


GUS szerzej otwiera dane <br />
Okno prowadzonego przez GUS Portalu Geostatystycznego
Okno prowadzonego przez GUS Portalu Geostatystycznego

Dzięki tym narzędziom możliwa jest automatyzacja komunikacji z systemem informatycznym GUS-u oraz tworzenie nowych rozwiązań programowych korzystających z baz REGON i TERYT oraz Banku Danych Lokalnych (BDL).

Korzystanie z tego nowego narzędzia jest bezpłatne. Jedynym wymogiem jest podstawowa znajomość formatów XML oraz JSON. GUS zastrzega jednak, że na liczbę obsługiwanych wywołań danych z konkretnego adresu IP nałożone są limity ilościowe. Użytkownicy potrzebujący większych limitów mogą się zarejestrować i uzyskać osobisty klucz API pozwalający na większą swobodę w pobieraniu danych.

W Portalu API znajdziemy opis projektu i zasobów wraz z przykładami wykonywania żądań z API. Serwis został zrealizowany przez GUS w ramach partnerskiego projektu „Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Program Operacyjny Polska Cyfrowa.

Źródło: GUS, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt