wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-12-03| Mapy, Przetargi

GUGiK oszczędzi na atlasie Polski dla niewidomych i słabowidzących

Główny Urząd Geodezji i Kartografii rozstrzygnął dziś (3 grudnia) przetarg na druk 230 egzemplarzy „Atlasu geograficznego Polski dla niewidomych i słabowidzących” w technologii termoformowania. Zamówienie zrealizuje wykonawca, który zaproponował cenę niższą od połowy budżetu przeznaczonego na ten cel.


GUGiK oszczędzi na atlasie Polski dla niewidomych i słabowidzących <br />
Przykładowa mapa atlasu, druk dla słabowidzących (Źródło: OPZ)
Przykładowa mapa atlasu, druk dla słabowidzących (Źródło: OPZ)

Zakres prac obejmuje:
1. Druk:
• 34 map, w formacie A3, w tym np.: Krainy geograficzne w skali 1:2 500 000, Gleby w skali 1:2 500 000, Podział administracyjny w skali 1:2 500 000, Ośrodki i okręgi przemysłowe w skali 1:2 500 000, Drogi w skali 1:2 500 000, Polska przed i po II wojnie światowej w skali 1:4 000 000.
• 4 plansz w formacie A3, w tym „Spis treści” czy „Przewodnik metodyczny dla nauczycieli”.
• 4 załączników w formacie A4, w tym broszury: „Jak czytać mapy”, „Opis Atlasu Polski i jego plansz”, „Atlas Polski – przedstawienie graficzne, poprawne i złe sposoby czytania” oraz „Objaśnienia skrótów brajlowskich użytych na mapach w Atlasie Polski dla niewidomych i słabowidzących”.
2. Przygotowanie teczek, w których będą zebrane plansze z mapami tworzącymi Atlas.
3. Skompletowanie nakładu Atlasu w następujący sposób: jeden egzemplarz Atlasu stanowi 34 mapy + 4 plansze + 4 załączniki, umieszczony w dwóch teczkach (tom I i tom II).
4. Dostarczenie Atlasu do siedziby zamawiającego.

Jak czytamy w opisie przedmiotu zamówienia, z przygotowanych plików graficznych map i plansz wykonawca przygotuje 2 wersje graficzne każdego z arkuszy: wersję reliefową (dla niewidomych) oraz wersję płaską (dla słabowidzących). Na podstawie wersji reliefowej wykona matrycę, która jest podstawą do wykonywania tłoczeń warstwy arkuszy przeznaczonej dla odbiorcy niewidomego. Tłoczenie warstwy reliefowej zrealizuje w technologii termoformowania na materiale plastycznym. Druk warstwy przeznaczonej dla słabowidzących może być wykonany w dowolnej, wybranej technologii druku płaskiego dla widzących.

GUGiK zamierzał przeznaczyć na realizację tych prac 365,7 tys. zł brutto. Natomiast oferty złożone w tym przetargu okazały się znacznie tańsze niż planowany budżet. Ostatecznie zamówienie za 167,6 tys. zł brutto zrealizuje firma S2 Projekt ze Zgierza. Drugą propozycję złożyła firma Studio Tyflografiki i Grafiki Komputerowej – Marek Jakubowski z Czerwonaka (278,3 tys. zł brutto).

Zamawiający w dniu podpisania umowy przekaże wykonawcy pliki graficzne, zgodnie z którymi zostanie wykonany druk „Atlasu geograficznego Polski”. Termin realizacji prac wyznaczono na 14 grudnia br.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt