wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-12-03| GIS, Mapy

O cenach nieruchomości w stołecznym geoportalu

Jakie były średnie ceny transakcyjne 1 metra kwadratowego lokali mieszkalnych na stołecznym rynku nieruchomości w 2017 r.? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w serwisie mapowym Urzędu m.st. Warszawy.


O cenach nieruchomości w stołecznym geoportalu

W module „Rejestr cen i wartości nieruchomości” (RCiWN) opublikowano niedawno dwie nowe warstwy mapowe dotyczące średnich cen transakcyjnych lokali mieszkalnych w ubiegłym roku. Jedna z nich dotyczy rynku pierwotnego, druga wtórnego.

Jak można było się spodziewać, najwyższe średnie ceny transakcyjne na rynku pierwotnym – powyżej 15 tys. zł za m kw. – odnotowano w ścisłym centrum miasta. Najwięcej takich transakcji było w dzielnicy Śródmieście, ale także w przylegających do niej częściach Woli, Ochoty i Mokotowa. W takich cenach transakcje zdarzały się też lokalnie na Pradze Północ i Pradze Południe. Natomiast najniższe ceny – średnio poniżej 5 tys. za m kw. – osiągały lokale mieszkalne w dzielnicach zewnętrznych miasta, takich jak Białołęka, Wesoła, Wawer, ale też w Wilanowie, na Ursynowie czy Bielanach.

Na rynku wtórnym z kolei najwyższe ceny – przekraczające średnio 15 tys. zł za m kw. – osiągały lokale tylko w trzech stołecznych dzielnicach. Poza Śródmieściem były to Mokotów i Żoliborz. Natomiast najniższe ceny – również poniżej 5 tys. za m kw. – zdarzały się już tylko w prawobrzeżnej części stolicy, w takich dzielnicach, jak: Białołęka, Rembertów, Wesoła czy Wawer.

W module RCiWN można też sprawdzić rozkład cen transakcyjnych lokali mieszkalnych z rynku pierwotnego i wtórnego na tle dzielnic Warszawy we wcześniejszych latach (od 2010 r.).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt