Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-12-03| GIS, Mapy

O cenach nieruchomości w stołecznym geoportalu

Jakie były średnie ceny transakcyjne 1 metra kwadratowego lokali mieszkalnych na stołecznym rynku nieruchomości w 2017 r.? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w serwisie mapowym Urzędu m.st. Warszawy.


O cenach nieruchomości w stołecznym geoportalu

W module „Rejestr cen i wartości nieruchomości” (RCiWN) opublikowano niedawno dwie nowe warstwy mapowe dotyczące średnich cen transakcyjnych lokali mieszkalnych w ubiegłym roku. Jedna z nich dotyczy rynku pierwotnego, druga wtórnego.

Jak można było się spodziewać, najwyższe średnie ceny transakcyjne na rynku pierwotnym – powyżej 15 tys. zł za m kw. – odnotowano w ścisłym centrum miasta. Najwięcej takich transakcji było w dzielnicy Śródmieście, ale także w przylegających do niej częściach Woli, Ochoty i Mokotowa. W takich cenach transakcje zdarzały się też lokalnie na Pradze Północ i Pradze Południe. Natomiast najniższe ceny – średnio poniżej 5 tys. za m kw. – osiągały lokale mieszkalne w dzielnicach zewnętrznych miasta, takich jak Białołęka, Wesoła, Wawer, ale też w Wilanowie, na Ursynowie czy Bielanach.

Na rynku wtórnym z kolei najwyższe ceny – przekraczające średnio 15 tys. zł za m kw. – osiągały lokale tylko w trzech stołecznych dzielnicach. Poza Śródmieściem były to Mokotów i Żoliborz. Natomiast najniższe ceny – również poniżej 5 tys. za m kw. – zdarzały się już tylko w prawobrzeżnej części stolicy, w takich dzielnicach, jak: Białołęka, Rembertów, Wesoła czy Wawer.

W module RCiWN można też sprawdzić rozkład cen transakcyjnych lokali mieszkalnych z rynku pierwotnego i wtórnego na tle dzielnic Warszawy we wcześniejszych latach (od 2010 r.).

AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama