wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolorowe wideo z orbity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-12-03| GIS, Mapy

O cenach nieruchomości w stołecznym geoportalu

Jakie były średnie ceny transakcyjne 1 metra kwadratowego lokali mieszkalnych na stołecznym rynku nieruchomości w 2017 r.? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w serwisie mapowym Urzędu m.st. Warszawy.


O cenach nieruchomości w stołecznym geoportalu

W module „Rejestr cen i wartości nieruchomości” (RCiWN) opublikowano niedawno dwie nowe warstwy mapowe dotyczące średnich cen transakcyjnych lokali mieszkalnych w ubiegłym roku. Jedna z nich dotyczy rynku pierwotnego, druga wtórnego.

Jak można było się spodziewać, najwyższe średnie ceny transakcyjne na rynku pierwotnym – powyżej 15 tys. zł za m kw. – odnotowano w ścisłym centrum miasta. Najwięcej takich transakcji było w dzielnicy Śródmieście, ale także w przylegających do niej częściach Woli, Ochoty i Mokotowa. W takich cenach transakcje zdarzały się też lokalnie na Pradze Północ i Pradze Południe. Natomiast najniższe ceny – średnio poniżej 5 tys. za m kw. – osiągały lokale mieszkalne w dzielnicach zewnętrznych miasta, takich jak Białołęka, Wesoła, Wawer, ale też w Wilanowie, na Ursynowie czy Bielanach.

Na rynku wtórnym z kolei najwyższe ceny – przekraczające średnio 15 tys. zł za m kw. – osiągały lokale tylko w trzech stołecznych dzielnicach. Poza Śródmieściem były to Mokotów i Żoliborz. Natomiast najniższe ceny – również poniżej 5 tys. za m kw. – zdarzały się już tylko w prawobrzeżnej części stolicy, w takich dzielnicach, jak: Białołęka, Rembertów, Wesoła czy Wawer.

W module RCiWN można też sprawdzić rozkład cen transakcyjnych lokali mieszkalnych z rynku pierwotnego i wtórnego na tle dzielnic Warszawy we wcześniejszych latach (od 2010 r.).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt