Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-11-30| Geodezja, Przetargi

Rusza cyfryzacja zasobu w powiecie piskim

Starostwo w Piszu 22 listopada podpisało umowy na cyfryzację powiatowego zasobu geodezyjno-kartograficznego w ramach projektu „Projekt zintegrowanej informacji geodezyjno-kartograficznej Powiatu Piskiego”.


Rusza cyfryzacja zasobu w powiecie piskim <br />
Załącznik do OPZ (usytuowanie punktów poziomej osnowy geodezyjnej)
Załącznik do OPZ (usytuowanie punktów poziomej osnowy geodezyjnej)
Przypomnijmy, że zamówienie podzielono na dwie części, które obejmują:
1. utworzenie bazy BDOT500 zgodnej z pojęciowym modelem danych BDOT500, określonym w rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 2.11.2015 w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej;
2. cyfryzację dokumentów uzasadniających wpisy do EGiB oraz operatów technicznych z pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, inwentaryzacji powykonawczych, klasyfikacji gruntów oraz uzupełnienie/aktualizację baz systemu PZGiK służącego do pozyskiwania, ewidencjonowania, przekazywania, udostępniania oraz zabezpieczania materiałów zasobu powiatu piskiego zgodnie z rozporządzeniem w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego.

Dla części 1 wpłynęły 4 oferty. Zamawiający podpisał umowę z firma MGGP Aero, której propozycja okazała się najkorzystniejsza cenowo (947 tys. zł brutto). Firma – podobnie dwóch z trzech pozostałych oferentów – zaproponowała też zwiększenie zakresu kontroli o 10% oraz przedłużenie gwarancji jakości o 24 mies. Pozostałe oferty złożyli: OPGK Olsztyn (1,20 mln zł), Progis Gizycko (1,218 mln zł) i OPGK Rzeszów (1,724 mln zł). Termin realizacji prac wyznaczono na 30 września 2019 r.

Do wykonania części 2 również było czterech chętnych. Umowę podpisano z firmą O&S Computer Soft z Wałbrzycha, która zaproponowała najniższą cenę (465 tys. zł brutto), a także – podobnie jak pozostali oferenci – zwiększenie kontroli o 10% i przedłużenie gwarancji jakości o 24 mies. Pozostałe oferty złożyli: Top-Info Kielce (529 tys. zł), OPGK Olsztyn (550 tys. zł) oraz MGGP SA Tarnów (1,07 mln zł). Termin realizacji prac: 30 marca 2019 r.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS