wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-11-28| Geodezja, Instytucje

GUGiK nagradza powiaty

Podczas narady geodetów powiatowych (Warszawa, 28-29 listopada) Główny Urząd Geodezji i Kartografii wyróżnił 13 powiatów za współpracę przy rozwoju krajowej infrastruktury informacji przestrzennej.


GUGiK nagradza powiaty

Z rąk głównego geodety kraju Waldemara Izdebskiego oraz wiceministra inwestycji i rozwoju Artura Sobonia statuetki otrzymali przedstawiciele powiatów: mińskiego, pruszkowskiego, słubickiego, łęczyckiego, łowickiego, skierniewickiego, wieluńskiego, ciechanowskiego, sochaczewskiego, tureckiego, niżańskiego, legionowskiego oraz bytowskiego.

– To liderzy, którzy życzliwie z nami współpracują i czują się w obowiązku, by to, co realizują w powiatach, było dostępne również na poziomie krajowym – powiedział GGK podczas wręczania nagród.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gratulację Miałem nie kupować oprogramowania firmy prezesa ale nagrody dają to warto. Oj Waldek Waldek tyle zostało z twoich ideałów.
odpowiedz zgłoś
@~prawdeczka "No chyba że ..." Chmury, Outsource są modne :) Widziałem SIWZy przetargów GUGIK na serwery .. Parametry walą z nóg lepiej niż tequila :) Setki milionów ? Zakładając że serwerownie, łącza, zasilanie mamy.. to kompletny klaster 3-węzłowy dla usług GUGIKu wg mnie może kosztować mniej niż 0,5 mln zł.
 2 
odpowiedz zgłoś
Jest jeśli patrzymy na przyjęte procedury bezpieczeństwa i określenie które jeszcze tu nie padło - analizę ryzyka. Systemy GUGiKu, które znam są obsługiwane przez inne oprogramowanie, a odpowiedzi tego serwera są statystycznie rozbieżne patrząc po pewnych parametrach komunikacji. No i po co wydawać setki milionów na serwery żeby potem pałętać się po jakimś zewnętrznym serwerze ? No chyba że ....
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
gugik.gov.pl :D:D:D Swoją drogą .. Czyżby ta dyskusja tutaj kogoś poruszyła? Serwis gugik.gov.pl dziwnie zachowuje się .. Wygląda jakby właśnie teraz próbowały uruchomić TLS.... ;)
 2 
odpowiedz zgłoś
@~prawdeczka Tak. Wykaz podatności serwisów na domenie (site) to jest coś bardzo konkretnego, i odpowiada za to właściciel/administrator. Wybór providera i możliwość aktualizacji to też jest w zasięgu kompetencji właściciela/administratora. Na jakim fizycznie serwerze to się zanjduje nie jest istotne z punktu widzenia odpowiedzialności.
 1 
odpowiedz zgłoś
nagrody dla życzliwie współpracujących:) Fajne kryterium. Co za obiektywizm. Czyli kto nie zgadza się z GUGKIem nie dostanie 'żubrzyka'?:) Czekam teraz na 'złote jelenie' dla najgorszych powiatów!
 4 
odpowiedz zgłoś
wykaz podatności dla serwera apache który jest w mocno przestarzałej wersji na tej domenie to dla Ciebie coś konkretnego ? Czy wskazanie na serwer OVH który raczej nie jest rządowy ? ;)
 1 
odpowiedz zgłoś
@~prawdeczka To jest czepianie się sformułowań.. No to niech będzie: "..zwalidujcie usługi na geoportalu za pomocą tej protezy.." A coś z konkretów spoza filologii ?
odpowiedz zgłoś
A dzisiaj wyczytalem w kolejnej wersji "specyfikacji " WMS GUGiKu takie oto zdanie: "Uwaga: nie dopuszcza się stosowania niestandardowych parametrów zapytania WFS, logowania hasłem/kluczem ani wymagania dodatkowych zapytań do serwera w celu aktywacji sesji, które byłyby konieczne do uzyskania prawidłowej odpowiedzi na zapytanie GetFeature. INNYMI SŁOWY DROGIE POWIATY UDOSTĘPNIJCIE NIE ZABEZPIECZONA USŁUGĘ WFS (usługa pobierania). Brawo GUGiK.
 1 
odpowiedz zgłoś
Geoportalu się nie waliduje. Można walidować usługi ale jak się ma prawdziwy walidator a nie jakaś protezę.
odpowiedz zgłoś
@Dana @ask No to zróbcie walidacje geoportalu Tureckiego... cytat: "4. Informacje zwracane przez funkcję GetFeatureInfo: 1. ID_DZIALKI 2. NUMER_DZIALKI 3. NUMER_OBREBU 4. NAZWA_OBREBU 5. NAZWA_GMINY 6. DATA 7. KW wymaga dostosowania II. Kontrola usług lokalizacji działki: 1. Wyszukiwanie na podstawie identyfikatora: Warstwa "dzialki": wymaga dostosowania 2. Wyszukiwanie na podstawie współrzędnej: Warstwa "dzialki": wymaga dostosowania"
 2 
odpowiedz zgłoś
@też wojtek @wojtek Pierwszy lepszy audyt bezpieczeństwa systemu informatycznego wskaże jako podatność nie stosowanie zabezpieczenia HSTS. I nie chodzi tu o "kradzież" adresu WMS. Serwis znajduje się w domenie gov.pl co usypia czujność osoby korzystającej z serwisu. Brak takiego zabezpieczenia umożliwia przeprowadzenie ataków z użyciem podstawionego proxy i uniknięcia ostrzeżeń w przeglądarce atakowanego. I absolutnie nie rozumiem dlaczego rządowe serwisy nie korzystają z TLS. Nie mówiąc już o przytłaczającej większości geoportali.
odpowiedz zgłoś
@też wojtek Koledzy spłaszcacie zagadnienie, wykazując zupełne niezrozumienie zabezpieczeń. Cały system jest tak dobry jak jego najsłabsza cześć. Serwer na którym jest walidator ma inne serwisy (już lepiej wygladajace pod względem zabezpieczeń), a pozostawianie takiego serwisu prosi się o kłopoty. Na forum musi wielu fanatycznych obrońców działań GGK. Ich sprawa, chociaż lepiej by było, gdyby w sprawach na których się nie znają, nie wypowiadali się
 2 
odpowiedz zgłoś
czy to już ten moment, w którym wracamy do dyskusji jak to adres WMS jest wrażliwą daną osobową powiatu? ;) to ja też idę po popcorn
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
wojtek racja, racja, ktoś ukradnie adres WMS, który się wpisuje, zaiste zbrodnia doskonała.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
@ha ha ha Jeśli nie widzisz niebezpieczeństw związanych z projektem tzw. "walidatora GUGIK" to już twoja sprawa. Brak podstawowego zabezpieczenia jakim jest certyfikat to np. dobrowolne narażanie przesyłanych danych na kradzież. Poczytaj trochę fachowej literatury, nawet w formie dla opornych a później popuszczaj.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Aleksandrów Kujawski Popatrzcie na mapa.aleksandrow.pl
 3 
odpowiedz zgłoś
Mój ulubiony Podgik Jest w Jaworze. Miło i sympatycznie, wszystko co jest mi potrzebne dostaje elektronicznie. Aż chce się tam zajeżdżać. Inna kultura urzędowania moznaby rzec.
 4 
odpowiedz zgłoś
mniam piękna dyskusja *wyjmuje popcorn*.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
wojtek trzymaj mocno bo popuścisz:)
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Parafrazując słowa GGK niczego nie wykradłem ani nie wyciągnełem. Jest strona jak byk ma napisane GUGiK. Nie jest napisane strona Zbyszka z Pcimia, czy strona Joli z Wrocławia tylko Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Zgadzam się że jak większość tego co serwuje nam GUGiK nie ma to żadnej wartości.
 1 
odpowiedz zgłoś
walidator A gdzie szyfrowanie, kwalifikowany certyfikat ? Podstawowe zasady bezpieczenstwa zostały złamane. Totalna amatorszyzna i przedszkole. Taki projekt to mozna u cioci na imieninach zrobić. Kompromitacja organu państwowego jakim jest GGK. Poprawcie to amatorzy
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
człowieku śniegu ty tego i tak pewnie nie zrozumiesz, ale twoja argumentacja jest najlepszym dowodem na to, że nie ma co bazować na jakichś nieoficjalnych danych, które gdzieś kiedyś się wykradło/wyciągnęło, bo mogą nie mieć dziś żadnej wartości.
 1 
odpowiedz zgłoś
xgeo rozumiesz napisałem jakiś czas temu. GUGiK nawet nie wie kto powinien na takie pisma odpisywać a to że odmowa udostępnienia następuje w formie decyzji to już w ogóle do niego nie dociera. Tak, to był za naszego obecnego GGK. Znawcy praw i technologii wszelakich.
 1 
odpowiedz zgłoś
ask oczywiście, do weryfikacji u geodety powiatowego. człowiek śniegu@ a ty adwokat jednego z 346? Na tej stronie nic nie ma, więc co mi tu jakieś pehapy wrzucasz. W sieci pełno pehapów, ja też znam klika ciekawych stron gugik województw czy powiatów, tylko co z nich wynika jeśli nie są oficjalnie podane? Czy są aktualne? Oficjalna informacja jest na pewno w posiadaniu GGK, a że to urząd to musi stosowne dane udostępnić, więc jak ktoś ma wątpliwość to zamiast konfabulować niech pyta z UDIP. Od dłuższego czasu w naszym społeczeństwie, a geodeci też do niego należą, postępuje degradacja w dyskusji publicznej, oskarżenia bez dowodów, domysły i roszczeniowość.
 2 
odpowiedz zgłoś
@xgeo Turek ma inny system? Na pewno patrzysz na powiat?
 1 
odpowiedz zgłoś
@xgeo Wypij szklankę zimnej wody, ostudź emocje i czytaj ze zrozumieniem. Liczby pochodzą z geoportalu_gov_pl . Możesz policzyć powiaty na mapie.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
xgeo pewnie stąd http://integracja.gugik.gov.pl/walidator/stat.php? tryb=0 tylko Waldemar wstydliwy wziął i założył hasło. Ciekawe co też ma do ukrycia ? To są statystyki wypełniania jego poleceń przez powiaty czyli zgodności z tzw walidatorem. Jak ktoś ma dostęp to plusy tam nie oznaczają że usługa działa, oznaczają że kiedyś zadziałała. :):)
 1 
odpowiedz zgłoś
włożyli kij w mrowisko wielkie zdziwko, a dlaczego nie my? a czemu tamci? :D. P@ daj spokój, który to taki postępowy podgik, tylko nie mów, że na M. ask@ co ty tu wrzucasz, przecież tam jest inny system. jeden z 346@ jakie 40? skąd masz te liczby? Może zamiast gołosłownie tu snuć domysły machnij wnioseczek o dostęp do informacji publicznej dlaczego te 13 dostało nagrody. Nie zapomnij się podpisać.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
A gdzie Łuków Łuków to wyprzedza te powiaty o 20 lat, a mimo to nie został wyróżniony, pytam dlaczego ?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Może konkretnie. To po kolei wg geoportalu GUGiK uługi WMS wystawia : 1. Pełne EGiB i GESUT ? miński, pruszkowski, słubicki, łowicki 4 z 40 powiatów wystawiających usługę 2. Tylko EGiB ? łęczycki, skierniewicki, ciechanowski, sochaczewski, turecki, niżański, legionowski, bytowski - a więc 8 z 346 2. Niepełne EGiB ? wieluński jeden z 346. Może coś więcej o innowacyjności tej ?Wspaniałej Trzynastki?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Są na Podlasiu takie PODGiK-i ?
 1 
odpowiedz zgłoś
na podlasiu też są powiaty które się starają, ale widać nie są dość miłe i ugodowe. Na szczęście nie pracujemy dla dyplomów.
 2 
odpowiedz zgłoś
@Prokuratura Generalna Oczywiście że Turek ma wyszukiwanie po nr. działki: https://i.imgur.com/wUXqWMt.png
 1 
odpowiedz zgłoś
Nawet Bytów...
 1 
odpowiedz zgłoś
Turek jest ok Czemu czepiasz się Turku? http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?identifyParcel= 302701_1.0001.527 wszystko jest i dane pokazuje więc jak nie spełnia?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
wyróżnienie za wspólpracę??/ Jakie były kryteria? Czy kryterium było, nieważne czy zgodnie z prawem ważne,ze tak jak każą?? To jakaś kpina. Gdzie powiaty, ośrodki, do których aż chce się przychodzić? Gdzie Dolny Śląsk?
 2 
odpowiedz zgłoś
Odp do ~ss No chyba niezupełnie prawda odnośnie KW. Wynik walidacji tych geoportali pokazuje że nie tylko nie mają KW ale nie spełniają podstawowych zaleceń - na przykład nie mają wyszukania po numerze działki. Sprawdź Turek.
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
To sa powiaty które udostępniają KW w geoportalu. Całkowicie nielegalnie patrząc na stanowisko byłego GIODO.
 3 
 10 
odpowiedz zgłoś
A gdzie Wielkopolska Geoportale Geo-Info wymagają instalacji wtyczek do przeglądarki. To dyskwalifikuje stosowaną technologie. Nie mówiąc już o prędkości. Mając łącze internetowe 60Mbps na geoportalach Geo-Info pracuje się jak na modemie telefonicznym.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
A gdzie Wielkopolska A gdzie powiaty z Wielkopolski z jej Geo-Info ? Robienie czegoś na siłę powoduje jedynie bałagan i fakt że geodezji w GEODEZJI już brak. Miało być lepiej i szybciej a jest dno.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
GUGiK nagradza powiaty Ciekawe wyróżnienie... Pogrzebałem w Geoportalach nagrodzonych Powiatów :| .. Smutek i rozpacz. Mają mniej informacji niż Google Maps. Gdzie obsługa Geodetów (Udostępnianie materiałów zasobu), Komornicy, ZUD, RCWiN ??? A co w trybie publicznym ? Porównajcie z innymi Geoportalami chociażby Aleksandrów..
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Za co sa te wyróżnienia ?
 3 
odpowiedz zgłoś
do Siemander Dziękujemy za twoją opinię, odezwiemy się.
odpowiedz zgłoś
Odp Kto stworzył ten ranking i jak wygladaja na tym tle pozostałe powiaty. Niedawno słychać było o nagrodzie dla ośrodka ktoey wdrożył program urzednika gugik. Jak w koszu sa zgniłki to trzeba dokladnie obejrzeć wszystkie owoce
 3 
odpowiedz zgłoś
Odp No cóż może to wyda sie dziwne ale towarzystwo
odpowiedz zgłoś
Siemandero Jakie ogony, przepraszam co masz np. do powiatów minskiego czy pruszkowskiego?
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Moja opinia Kompletna kpina. Ogony wyroznione. To pokazuje jaki przeglad sytuacji ma głupik. Ciekawe te osiagniecia? Kompletna kpina
 3 
odpowiedz zgłoś
Byly do tego jakieś koperty ewentualnie darmowe licencje Geo-Mapu ? ;)
 1 
odpowiedz zgłoś
Brak Brak powiatu zamojskiego wsrod nagrodzonych. Mam nadzieje, ze glowny geodeta naprawi to niedopatrzenie. Tam jest prawdziwy lider !
 2 
odpowiedz zgłoś
50 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS