wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-11-28| Geodezja, Instytucje

GUGiK nagradza powiaty

Podczas narady geodetów powiatowych (Warszawa, 28-29 listopada) Główny Urząd Geodezji i Kartografii wyróżnił 13 powiatów za współpracę przy rozwoju krajowej infrastruktury informacji przestrzennej.


GUGiK nagradza powiaty

Z rąk głównego geodety kraju Waldemara Izdebskiego oraz wiceministra inwestycji i rozwoju Artura Sobonia statuetki otrzymali przedstawiciele powiatów: mińskiego, pruszkowskiego, słubickiego, łęczyckiego, łowickiego, skierniewickiego, wieluńskiego, ciechanowskiego, sochaczewskiego, tureckiego, niżańskiego, legionowskiego oraz bytowskiego.

– To liderzy, którzy życzliwie z nami współpracują i czują się w obowiązku, by to, co realizują w powiatach, było dostępne również na poziomie krajowym – powiedział GGK podczas wręczania nagród.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
gratulację Miałem nie kupować oprogramowania firmy prezesa ale nagrody dają to warto. Oj Waldek Waldek tyle zostało z twoich ideałów.

@~prawdeczka "No chyba że ..." Chmury, Outsource są modne :) Widziałem SIWZy przetargów GUGIK na serwery .. Parametry walą z nóg lepiej niż tequila :) Setki milionów ? Zakładając że serwerownie, łącza, zasilanie mamy.. to kompletny klaster 3-węzłowy dla usług GUGIKu wg mnie może kosztować mniej niż 0,5 mln zł.

Jest jeśli patrzymy na przyjęte procedury bezpieczeństwa i określenie które jeszcze tu nie padło - analizę ryzyka. Systemy GUGiKu, które znam są obsługiwane przez inne oprogramowanie, a odpowiedzi tego serwera są statystycznie rozbieżne patrząc po pewnych parametrach komunikacji. No i po co wydawać setki milionów na serwery żeby potem pałętać się po jakimś zewnętrznym serwerze ? No chyba że ....

gugik.gov.pl :D:D:D Swoją drogą .. Czyżby ta dyskusja tutaj kogoś poruszyła? Serwis gugik.gov.pl dziwnie zachowuje się .. Wygląda jakby właśnie teraz próbowały uruchomić TLS.... ;)

@~prawdeczka Tak. Wykaz podatności serwisów na domenie (site) to jest coś bardzo konkretnego, i odpowiada za to właściciel/administrator. Wybór providera i możliwość aktualizacji to też jest w zasięgu kompetencji właściciela/administratora. Na jakim fizycznie serwerze to się zanjduje nie jest istotne z punktu widzenia odpowiedzialności.

nagrody dla życzliwie współpracujących:) Fajne kryterium. Co za obiektywizm. Czyli kto nie zgadza się z GUGKIem nie dostanie 'żubrzyka'?:) Czekam teraz na 'złote jelenie' dla najgorszych powiatów!

wykaz podatności dla serwera apache który jest w mocno przestarzałej wersji na tej domenie to dla Ciebie coś konkretnego ? Czy wskazanie na serwer OVH który raczej nie jest rządowy ? ;)

@~prawdeczka To jest czepianie się sformułowań.. No to niech będzie: "..zwalidujcie usługi na geoportalu za pomocą tej protezy.." A coś z konkretów spoza filologii ?

A dzisiaj wyczytalem w kolejnej wersji "specyfikacji " WMS GUGiKu takie oto zdanie: "Uwaga: nie dopuszcza się stosowania niestandardowych parametrów zapytania WFS, logowania hasłem/kluczem ani wymagania dodatkowych zapytań do serwera w celu aktywacji sesji, które byłyby konieczne do uzyskania prawidłowej odpowiedzi na zapytanie GetFeature. INNYMI SŁOWY DROGIE POWIATY UDOSTĘPNIJCIE NIE ZABEZPIECZONA USŁUGĘ WFS (usługa pobierania). Brawo GUGiK.

Geoportalu się nie waliduje. Można walidować usługi ale jak się ma prawdziwy walidator a nie jakaś protezę.

@Dana @ask No to zróbcie walidacje geoportalu Tureckiego... cytat: "4. Informacje zwracane przez funkcję GetFeatureInfo: 1. ID_DZIALKI 2. NUMER_DZIALKI 3. NUMER_OBREBU 4. NAZWA_OBREBU 5. NAZWA_GMINY 6. DATA 7. KW wymaga dostosowania II. Kontrola usług lokalizacji działki: 1. Wyszukiwanie na podstawie identyfikatora: Warstwa "dzialki": wymaga dostosowania 2. Wyszukiwanie na podstawie współrzędnej: Warstwa "dzialki": wymaga dostosowania"

@też wojtek @wojtek Pierwszy lepszy audyt bezpieczeństwa systemu informatycznego wskaże jako podatność nie stosowanie zabezpieczenia HSTS. I nie chodzi tu o "kradzież" adresu WMS. Serwis znajduje się w domenie gov.pl co usypia czujność osoby korzystającej z serwisu. Brak takiego zabezpieczenia umożliwia przeprowadzenie ataków z użyciem podstawionego proxy i uniknięcia ostrzeżeń w przeglądarce atakowanego. I absolutnie nie rozumiem dlaczego rządowe serwisy nie korzystają z TLS. Nie mówiąc już o przytłaczającej większości geoportali.

@też wojtek Koledzy spłaszcacie zagadnienie, wykazując zupełne niezrozumienie zabezpieczeń. Cały system jest tak dobry jak jego najsłabsza cześć. Serwer na którym jest walidator ma inne serwisy (już lepiej wygladajace pod względem zabezpieczeń), a pozostawianie takiego serwisu prosi się o kłopoty. Na forum musi wielu fanatycznych obrońców działań GGK. Ich sprawa, chociaż lepiej by było, gdyby w sprawach na których się nie znają, nie wypowiadali się

czy to już ten moment, w którym wracamy do dyskusji jak to adres WMS jest wrażliwą daną osobową powiatu? ;) to ja też idę po popcorn

wojtek racja, racja, ktoś ukradnie adres WMS, który się wpisuje, zaiste zbrodnia doskonała.

@ha ha ha Jeśli nie widzisz niebezpieczeństw związanych z projektem tzw. "walidatora GUGIK" to już twoja sprawa. Brak podstawowego zabezpieczenia jakim jest certyfikat to np. dobrowolne narażanie przesyłanych danych na kradzież. Poczytaj trochę fachowej literatury, nawet w formie dla opornych a później popuszczaj.

Aleksandrów Kujawski Popatrzcie na mapa.aleksandrow.pl

Mój ulubiony Podgik Jest w Jaworze. Miło i sympatycznie, wszystko co jest mi potrzebne dostaje elektronicznie. Aż chce się tam zajeżdżać. Inna kultura urzędowania moznaby rzec.

mniam piękna dyskusja *wyjmuje popcorn*.

wojtek trzymaj mocno bo popuścisz:)

Parafrazując słowa GGK niczego nie wykradłem ani nie wyciągnełem. Jest strona jak byk ma napisane GUGiK. Nie jest napisane strona Zbyszka z Pcimia, czy strona Joli z Wrocławia tylko Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Zgadzam się że jak większość tego co serwuje nam GUGiK nie ma to żadnej wartości.

walidator A gdzie szyfrowanie, kwalifikowany certyfikat ? Podstawowe zasady bezpieczenstwa zostały złamane. Totalna amatorszyzna i przedszkole. Taki projekt to mozna u cioci na imieninach zrobić. Kompromitacja organu państwowego jakim jest GGK. Poprawcie to amatorzy

człowieku śniegu ty tego i tak pewnie nie zrozumiesz, ale twoja argumentacja jest najlepszym dowodem na to, że nie ma co bazować na jakichś nieoficjalnych danych, które gdzieś kiedyś się wykradło/wyciągnęło, bo mogą nie mieć dziś żadnej wartości.

xgeo rozumiesz napisałem jakiś czas temu. GUGiK nawet nie wie kto powinien na takie pisma odpisywać a to że odmowa udostępnienia następuje w formie decyzji to już w ogóle do niego nie dociera. Tak, to był za naszego obecnego GGK. Znawcy praw i technologii wszelakich.

ask oczywiście, do weryfikacji u geodety powiatowego. człowiek śniegu@ a ty adwokat jednego z 346? Na tej stronie nic nie ma, więc co mi tu jakieś pehapy wrzucasz. W sieci pełno pehapów, ja też znam klika ciekawych stron gugik województw czy powiatów, tylko co z nich wynika jeśli nie są oficjalnie podane? Czy są aktualne? Oficjalna informacja jest na pewno w posiadaniu GGK, a że to urząd to musi stosowne dane udostępnić, więc jak ktoś ma wątpliwość to zamiast konfabulować niech pyta z UDIP. Od dłuższego czasu w naszym społeczeństwie, a geodeci też do niego należą, postępuje degradacja w dyskusji publicznej, oskarżenia bez dowodów, domysły i roszczeniowość.

@xgeo Turek ma inny system? Na pewno patrzysz na powiat?

@xgeo Wypij szklankę zimnej wody, ostudź emocje i czytaj ze zrozumieniem. Liczby pochodzą z geoportalu_gov_pl . Możesz policzyć powiaty na mapie.

xgeo pewnie stąd http://integracja.gugik.gov.pl/walidator/stat.php? tryb=0 tylko Waldemar wstydliwy wziął i założył hasło. Ciekawe co też ma do ukrycia ? To są statystyki wypełniania jego poleceń przez powiaty czyli zgodności z tzw walidatorem. Jak ktoś ma dostęp to plusy tam nie oznaczają że usługa działa, oznaczają że kiedyś zadziałała. :):)

włożyli kij w mrowisko wielkie zdziwko, a dlaczego nie my? a czemu tamci? :D. P@ daj spokój, który to taki postępowy podgik, tylko nie mów, że na M. ask@ co ty tu wrzucasz, przecież tam jest inny system. jeden z 346@ jakie 40? skąd masz te liczby? Może zamiast gołosłownie tu snuć domysły machnij wnioseczek o dostęp do informacji publicznej dlaczego te 13 dostało nagrody. Nie zapomnij się podpisać.

A gdzie Łuków Łuków to wyprzedza te powiaty o 20 lat, a mimo to nie został wyróżniony, pytam dlaczego ?

Może konkretnie. To po kolei wg geoportalu GUGiK uługi WMS wystawia : 1. Pełne EGiB i GESUT ? miński, pruszkowski, słubicki, łowicki 4 z 40 powiatów wystawiających usługę 2. Tylko EGiB ? łęczycki, skierniewicki, ciechanowski, sochaczewski, turecki, niżański, legionowski, bytowski - a więc 8 z 346 2. Niepełne EGiB ? wieluński jeden z 346. Może coś więcej o innowacyjności tej ?Wspaniałej Trzynastki?

Są na Podlasiu takie PODGiK-i ?

na podlasiu też są powiaty które się starają, ale widać nie są dość miłe i ugodowe. Na szczęście nie pracujemy dla dyplomów.

@Prokuratura Generalna Oczywiście że Turek ma wyszukiwanie po nr. działki: https://i.imgur.com/wUXqWMt.png

Nawet Bytów...

Turek jest ok Czemu czepiasz się Turku? http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?identifyParcel= 302701_1.0001.527 wszystko jest i dane pokazuje więc jak nie spełnia?

wyróżnienie za wspólpracę??/ Jakie były kryteria? Czy kryterium było, nieważne czy zgodnie z prawem ważne,ze tak jak każą?? To jakaś kpina. Gdzie powiaty, ośrodki, do których aż chce się przychodzić? Gdzie Dolny Śląsk?

Odp do ~ss No chyba niezupełnie prawda odnośnie KW. Wynik walidacji tych geoportali pokazuje że nie tylko nie mają KW ale nie spełniają podstawowych zaleceń - na przykład nie mają wyszukania po numerze działki. Sprawdź Turek.

To sa powiaty które udostępniają KW w geoportalu. Całkowicie nielegalnie patrząc na stanowisko byłego GIODO.

A gdzie Wielkopolska Geoportale Geo-Info wymagają instalacji wtyczek do przeglądarki. To dyskwalifikuje stosowaną technologie. Nie mówiąc już o prędkości. Mając łącze internetowe 60Mbps na geoportalach Geo-Info pracuje się jak na modemie telefonicznym.

A gdzie Wielkopolska A gdzie powiaty z Wielkopolski z jej Geo-Info ? Robienie czegoś na siłę powoduje jedynie bałagan i fakt że geodezji w GEODEZJI już brak. Miało być lepiej i szybciej a jest dno.

GUGiK nagradza powiaty Ciekawe wyróżnienie... Pogrzebałem w Geoportalach nagrodzonych Powiatów :| .. Smutek i rozpacz. Mają mniej informacji niż Google Maps. Gdzie obsługa Geodetów (Udostępnianie materiałów zasobu), Komornicy, ZUD, RCWiN ??? A co w trybie publicznym ? Porównajcie z innymi Geoportalami chociażby Aleksandrów..

Za co sa te wyróżnienia ?

do Siemander Dziękujemy za twoją opinię, odezwiemy się.

Odp Kto stworzył ten ranking i jak wygladaja na tym tle pozostałe powiaty. Niedawno słychać było o nagrodzie dla ośrodka ktoey wdrożył program urzednika gugik. Jak w koszu sa zgniłki to trzeba dokladnie obejrzeć wszystkie owoce

Odp No cóż może to wyda sie dziwne ale towarzystwo

Siemandero Jakie ogony, przepraszam co masz np. do powiatów minskiego czy pruszkowskiego?

Moja opinia Kompletna kpina. Ogony wyroznione. To pokazuje jaki przeglad sytuacji ma głupik. Ciekawe te osiagniecia? Kompletna kpina

Byly do tego jakieś koperty ewentualnie darmowe licencje Geo-Mapu ? ;)

Brak Brak powiatu zamojskiego wsrod nagrodzonych. Mam nadzieje, ze glowny geodeta naprawi to niedopatrzenie. Tam jest prawdziwy lider !

50 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt