wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak oszukać GPS?
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-27| Geodezja, GIS, Mapy, Przetargi, Instytucje

Warszawa chce unowocześnić swój geoportal

Urząd m.st. Warszawy rozpisał przetarg na opracowanie koncepcji nowego wyglądu miejskiego serwisu mapowego.


Warszawa chce unowocześnić swój geoportal <br />
Obecny wygląd serwisu
Obecny wygląd serwisu

Jak wyjaśnia ratusz, obecna zawartość i możliwości serwisu mapowego dają wysoki potencjał bardzo szerokiej grupie użytkowników. Do urzędników napływają jednak sygnały, że potencjał ten nie jest w pełni wykorzystywany.

Jedną z głównych przyczyn jest specjalistyczny charakter danych zgromadzonych w witrynie, co utrudnia internautom dotarcie do potrzebnych informacji. Co więcej, wielu potencjalnych użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że poszukiwane przez nich dane są dostępne w stołecznym geoportalu.

Z tego powodu warszawskie Biuro Geodezji i Katastru planuje przeprowadzić prace rozwojowe tego serwisu – zarówno poprawić jego walory wizualne, jak i rozbudować go o nowe narzędzia. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest ogłoszone właśnie zamówienie. Jego przedmiotem jest opracowanie koncepcji nowego wyglądu serwisu mapowego. Rozwiązania zaproponowane w tej koncepcji będą następnie wdrażane w toku zamówień publicznych bądź w ramach działań własnych BGiK.

Stołeczny ratusz szacuje wartość zamówienia na 380 tys. zł. Prace mają zostać wykonane w ciągu 300 dni od podpisania umowy. Oferty można składać do 11 grudnia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt