wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-27| Geodezja, GIS, Mapy, Przetargi, Instytucje

Warszawa chce unowocześnić swój geoportal

Urząd m.st. Warszawy rozpisał przetarg na opracowanie koncepcji nowego wyglądu miejskiego serwisu mapowego.


Warszawa chce unowocześnić swój geoportal <br />
Obecny wygląd serwisu
Obecny wygląd serwisu

Jak wyjaśnia ratusz, obecna zawartość i możliwości serwisu mapowego dają wysoki potencjał bardzo szerokiej grupie użytkowników. Do urzędników napływają jednak sygnały, że potencjał ten nie jest w pełni wykorzystywany.

Jedną z głównych przyczyn jest specjalistyczny charakter danych zgromadzonych w witrynie, co utrudnia internautom dotarcie do potrzebnych informacji. Co więcej, wielu potencjalnych użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że poszukiwane przez nich dane są dostępne w stołecznym geoportalu.

Z tego powodu warszawskie Biuro Geodezji i Katastru planuje przeprowadzić prace rozwojowe tego serwisu – zarówno poprawić jego walory wizualne, jak i rozbudować go o nowe narzędzia. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest ogłoszone właśnie zamówienie. Jego przedmiotem jest opracowanie koncepcji nowego wyglądu serwisu mapowego. Rozwiązania zaproponowane w tej koncepcji będą następnie wdrażane w toku zamówień publicznych bądź w ramach działań własnych BGiK.

Stołeczny ratusz szacuje wartość zamówienia na 380 tys. zł. Prace mają zostać wykonane w ciągu 300 dni od podpisania umowy. Oferty można składać do 11 grudnia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt