wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-26| Mapy, Software, Imprezy

Znamy zwycięzców #Map_IT! Mapping Hackathonu

W konkursie wzięło udział 112 uczestników z 7 krajów: Czech, Maroka, Polski, Rumunii, Rosji, Słowacji i Stanów Zjednoczonych.


Znamy zwycięzców #Map_IT! Mapping Hackathonu

Wydarzenie, które odbyło się w dniach 17-18 listopada w Krakowie, zostało zorganizowane przez firmę HERE, Koło Geografów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Koło Naukowe Geodetów Akademii Górniczo-Hutniczej Dahlta. Podczas trwającego 24 godziny hackathonu uczestnicy wzięli udział w warsztatach z zakresu HERE Api (https://developer.here.com), Microsoft Azure, danych przestrzennych DataWise.

Zadaniem drużyn było opracowanie rozwiązania wykorzystującego Here Api w ramach jednego z pięciu proponowanych tematów:
• Environment (środowisko),
• Social Responsibility (społeczna odpowiedzialność),
• Smart Cities (inteligentne miasta),
• Smart Mobility, Public Transportation & Logistics (inteligentna mobilność, transport publiczny i logistyka),
• Sports & Tourism (sport i turystyka).

Wyniki pracy były prezentowane przez 24 zespoły. W finale znalazło się 5 drużyn: Hit The Spot, Weather On The Way, The Gindoors, Descrater, AA_MM.

Laureatami hackathonu MapIT zostali członkowie polsko-rosyjskiej drużyny Hit The Spot (fot.), której projekt z zakresu „Environment” – rozwiązanie umożliwiające znalezienie na mapie optymalnego miejsca do mieszkania zgodnie z własnymi preferencjami – został najlepiej oceniony za kreatywność, interdyscyplinarność, możliwość praktycznego wykorzystania i funkcjonalność.

Wszystkie pozostałe zespoły uczestniczące w finale tworzyli Polacy:
• AA_MM – nagroda w zakresie „Sport & Tourism” za budowę rozwiązania realizującego nawigowanie i planowanie tras turystycznych z uwzględnieniem preferencji użytkownika w zakresie wyszukiwania poszczególnych elementów przestrzeni;
• Descrater – nagroda w zakresie „Smart Cities” za rozwiązanie mające na celu zaplanowanie trasy z uwzględnieniem parametrów takich, jak: jakość dróg, natężenie ruchu, zanieczyszczenie powietrza;
• The Gindoors – nagroda w zakresie „Social Responsibility” za aplikację służącą do zminimalizowania odpadów, ich maksymalnego wykorzystania wtórnego i dystrybucji;
• Weather On The Way – nagroda w zakresie „Smart Mobility, Transportation and Logistic” za stworzenie rozwiązania służącego do planowania trasy z uwzględnieniem warunków pogodowych.

Mentorami wydarzenia byli przedstawiciele Uniwesytetu Jagiellońskieo i Akademii Górniczo-Hutniczej oraz firm Airly, DataWise, FEV, Garmin, HERE, PTV Group, Placematic, Pure Interactive, Smart Factor, Traficar.

Marta Piechal-Witkowska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt