Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-11-26| Mapy, Software, Imprezy

Znamy zwycięzców #Map_IT! Mapping Hackathonu

W konkursie wzięło udział 112 uczestników z 7 krajów: Czech, Maroka, Polski, Rumunii, Rosji, Słowacji i Stanów Zjednoczonych.


Znamy zwycięzców #Map_IT! Mapping Hackathonu

Wydarzenie, które odbyło się w dniach 17-18 listopada w Krakowie, zostało zorganizowane przez firmę HERE, Koło Geografów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Koło Naukowe Geodetów Akademii Górniczo-Hutniczej Dahlta. Podczas trwającego 24 godziny hackathonu uczestnicy wzięli udział w warsztatach z zakresu HERE Api (https://developer.here.com), Microsoft Azure, danych przestrzennych DataWise.

Zadaniem drużyn było opracowanie rozwiązania wykorzystującego Here Api w ramach jednego z pięciu proponowanych tematów:
• Environment (środowisko),
• Social Responsibility (społeczna odpowiedzialność),
• Smart Cities (inteligentne miasta),
• Smart Mobility, Public Transportation & Logistics (inteligentna mobilność, transport publiczny i logistyka),
• Sports & Tourism (sport i turystyka).

Wyniki pracy były prezentowane przez 24 zespoły. W finale znalazło się 5 drużyn: Hit The Spot, Weather On The Way, The Gindoors, Descrater, AA_MM.

Laureatami hackathonu MapIT zostali członkowie polsko-rosyjskiej drużyny Hit The Spot (fot.), której projekt z zakresu „Environment” – rozwiązanie umożliwiające znalezienie na mapie optymalnego miejsca do mieszkania zgodnie z własnymi preferencjami – został najlepiej oceniony za kreatywność, interdyscyplinarność, możliwość praktycznego wykorzystania i funkcjonalność.

Wszystkie pozostałe zespoły uczestniczące w finale tworzyli Polacy:
• AA_MM – nagroda w zakresie „Sport & Tourism” za budowę rozwiązania realizującego nawigowanie i planowanie tras turystycznych z uwzględnieniem preferencji użytkownika w zakresie wyszukiwania poszczególnych elementów przestrzeni;
• Descrater – nagroda w zakresie „Smart Cities” za rozwiązanie mające na celu zaplanowanie trasy z uwzględnieniem parametrów takich, jak: jakość dróg, natężenie ruchu, zanieczyszczenie powietrza;
• The Gindoors – nagroda w zakresie „Social Responsibility” za aplikację służącą do zminimalizowania odpadów, ich maksymalnego wykorzystania wtórnego i dystrybucji;
• Weather On The Way – nagroda w zakresie „Smart Mobility, Transportation and Logistic” za stworzenie rozwiązania służącego do planowania trasy z uwzględnieniem warunków pogodowych.

Mentorami wydarzenia byli przedstawiciele Uniwesytetu Jagiellońskieo i Akademii Górniczo-Hutniczej oraz firm Airly, DataWise, FEV, Garmin, HERE, PTV Group, Placematic, Pure Interactive, Smart Factor, Traficar.

Marta Piechal-Witkowska


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama