wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-23| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Przetargi, Instytucje

Brak chętnych do rozwoju UMM oraz Modułu SDI

Do przetargu GUGiK-u na rozwój i administrowanie Uniwersalnym Modułem Mapowym oraz Modułem SDI nie zgłosiła się żadna firma.


Brak chętnych do rozwoju UMM oraz Modułu SDI <br />
Okno Uniwersalnego Modułu Mapowego
Okno Uniwersalnego Modułu Mapowego

Zamówienie miało obejmować prace w wymiarze 6 tys. godzin plus ewentualnie dodatkowe 5,5 tys. godzin w ramach opcji.

Przypomnijmy, że Moduł SDI i UMM zostały przygotowane przez firmę Intergraph Polska na zlecenie GUGiK-u. Moduł SDI to oprogramowanie udostępniane przez Urząd bezpłatnie chętnym instytucjom na potrzeby zakładania węzłów infrastruktury informacji przestrzennej zgodnych z wymogami prawa. UMM jest natomiast rozwiązaniem przeznaczonym dla służb ratunkowych i porządkowych umożliwiającym m.in. lokalizację zdarzeń i pojazdów tych służb, zarządzanie użytkownikami (np. patrolami w terenie) czy wyznaczanie optymalnych tras przejazdu. UMM działa, bazując na referencyjnych danych przestrzennych, których dysponentem jest GUGiK oraz danych o charakterze geoprzestrzennym podmiotu korzystającego z Uniwersalnego Modułu Mapowego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
za J... Co z zobowiązaniem GUGiK do zapewnienia utrzymania w okresie trwałości projektu? Jak można wydawać kwoty wielomilionowe, a nie zadbać o etaty na potrzeby utrzymania. Czy to jest zgodne z wnioskami o sfinansowanie projektów?

Rozumiem wobec braku ofert, że rozwojem i administracja systemu zajmą się pracownicy GUGiK ? Swoją drogą co to za modą na ogłaszanie przetargu na administrację systemu który się zamawia ? Dostarczonym systemem powinno administrować się samemu.

no i rzecz jasna z "wolnej ręki"

Czyżby Geomedia w wersji 6 nie była już kompatybilna z Windowsem 10 ? Spokojnie zaraz na bialym koniu pojawi się wybawca z aktualizacją za opłata roczną oczywiście. ;)

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt