wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-11-23| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Przetargi, Instytucje

Brak chętnych do rozwoju UMM oraz Modułu SDI

Do przetargu GUGiK-u na rozwój i administrowanie Uniwersalnym Modułem Mapowym oraz Modułem SDI nie zgłosiła się żadna firma.


Brak chętnych do rozwoju UMM oraz Modułu SDI <br />
Okno Uniwersalnego Modułu Mapowego
Okno Uniwersalnego Modułu Mapowego

Zamówienie miało obejmować prace w wymiarze 6 tys. godzin plus ewentualnie dodatkowe 5,5 tys. godzin w ramach opcji.

Przypomnijmy, że Moduł SDI i UMM zostały przygotowane przez firmę Intergraph Polska na zlecenie GUGiK-u. Moduł SDI to oprogramowanie udostępniane przez Urząd bezpłatnie chętnym instytucjom na potrzeby zakładania węzłów infrastruktury informacji przestrzennej zgodnych z wymogami prawa. UMM jest natomiast rozwiązaniem przeznaczonym dla służb ratunkowych i porządkowych umożliwiającym m.in. lokalizację zdarzeń i pojazdów tych służb, zarządzanie użytkownikami (np. patrolami w terenie) czy wyznaczanie optymalnych tras przejazdu. UMM działa, bazując na referencyjnych danych przestrzennych, których dysponentem jest GUGiK oraz danych o charakterze geoprzestrzennym podmiotu korzystającego z Uniwersalnego Modułu Mapowego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
za J... Co z zobowiązaniem GUGiK do zapewnienia utrzymania w okresie trwałości projektu? Jak można wydawać kwoty wielomilionowe, a nie zadbać o etaty na potrzeby utrzymania. Czy to jest zgodne z wnioskami o sfinansowanie projektów?

Rozumiem wobec braku ofert, że rozwojem i administracja systemu zajmą się pracownicy GUGiK ? Swoją drogą co to za modą na ogłaszanie przetargu na administrację systemu który się zamawia ? Dostarczonym systemem powinno administrować się samemu.

no i rzecz jasna z "wolnej ręki"

Czyżby Geomedia w wersji 6 nie była już kompatybilna z Windowsem 10 ? Spokojnie zaraz na bialym koniu pojawi się wybawca z aktualizacją za opłata roczną oczywiście. ;)

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt