wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Galileo w 3D
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-11-23| Geodezja, Firma, Przetargi, Kataster

Znów niewielkie zainteresowanie modernizacją lubelskich baz

Wczoraj (22 listopada) otwarto oferty w wartym ponad 58 mln zł przetargu na modernizację geodezyjnych baz w powiatach województwa lubelskiego.


Znów niewielkie zainteresowanie modernizacją lubelskich baz <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Przedmiotem zamówienia jest:
• wykonanie pełnej modernizacji ewidencji gruntów i budynków, dostosowanie baz danych EGiB do zgodności z obowiązującym modelem pojęciowym bądź wykonanie modernizacji w zakresie założenia ewidencji budynków i lokali wraz z uzupełniającym ustaleniem przebiegu granic działek ewidencyjnych położonych w odległości nie większej niż 0,5 m od kubaturowych obiektów budowlanych,
• utworzenie bazy GESUT i BDOT500 bądź dostosowanie istniejących baz do obowiązującego modelu pojęciowego.

Prace mają objąć 9 powiatów i zostać wykonane do 30 września 2020 r.

Jest to już kolejne zamówienie realizowane w ramach wartego 187 mln zł projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego”. Podobnie jak w przypadku poprzednich transz, również ten przetarg cieszył się niewielkim zainteresowaniem firm geodezyjnych. Na 48 części w aż 31 przypadkach nie wpłynęła żadna oferta. Warto natomiast zwrócić uwagę, że tam, gdzie oferty złożono, na ogół mieszczą się one w budżecie zamawiającego, co w ostatnich miesiącach jest rzadkim przypadkiem w tego typu przetargach.

Pełne zestawienie złożonych ofert

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
modernizacja ewidencji Jak ta modernizacja ma być tak zrobiona, jak na południu Polski, to lepiej, żeby jej nie było. Bo teraz właściciele gruntów, po "modernizacji" otrzymują mapy z innymi granicami, niż mają na mapach w księgach wieczystych. Dokąd sięga ich prawo własności? I teraz, jedni geodeci ustalają granice na nowo wg starej ewidencji (szkiców polowych), a inni na zgodne oświadczenie stron, czyli "pokaż mi gdzie chcesz mieć granice". Dlaczego toleruje się nagminnie przewłaszczenia spowodowane przesunięciami granic? Dlaczego sankcjonuje się zmiany granic prawa własności spowodowane znaczną zmianą granic użytkowania (bez podziałów i aktów notarialnych)? Za chwilę żaden poważny geodeta, szanujący swoją pracę i swoją opinię nie będzie chciał brać udziału w tym całym szaleństwie. A ludziom będzie mówił - pilnujcie swoich granic, bo za chwilę nikt wam nie powie dokąd sięga wasza własność!

Dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze? Jest wspaniały projekt "cyfryzacji geodezji", są pieniądze, administracja geodezyjna na miarę XXI wieku, zaplecze naukowe i badawcze najwyższych lotów, no i wspaniały przemysł informatyczny który miał zastąpić naszą branżę bo podobno straciła rację bytu .... a na 48 zadań na 31 nikt nie złożył oferty. Ciekawe kto będzie kończył te wszystkie cudowne projekty które wypompowały już tyle kasy z budżetu i jakoś nie mogą wystartować? Ciekawe kto za rok, dwa będzie się tłumaczył z coraz większej zapaści w branży i z tych zmarnowanych miliardów? Chyba pora już o tym myśleć.

Niech Się zaczyna. Przynajmniej sądowi będą mieli robotę. Tak jak po geoportalu.

Oo a MGGP to ma jakieś metody na Żelazną Damę ryckiej geodezji? Przecież jej się nawet kierownik boi...

Ani pod duże ani pod małe. Ten kto wygrał zrobi metodą foto. i się zacznie

Szkoda że przetarg jest pod duże firmy.

Ciekawe jaki będzie efekt.

nie ten temat ;)

czyżby Geomedia w wersji 6 nie była już kompatybilna z Windowsem 10 ? Spokojnie zaraz na bialym koniu pojawi się wybawca z aktualizacją za opłata roczną oczywiście. ;)

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt