wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-19| Geodezja, Przetargi

Powiat nowosądecki unieważnia przetarg na skanowanie zasobu

Starostwo w Nowym Sączu unieważniło ogłoszony we wrześniu przetarg na digitalizację analogowych dokumentów PZGiK, gdyż jedyna złożona oferta znacznie przekracza jego możliwości finansowe.


Powiat nowosądecki unieważnia przetarg na skanowanie zasobu

Na sfinansowanie zamówienia starostwo zamierzało przeznaczyć 1,7 mln zł, natomiast jedyna oferta złożona przez MGGP SA z Tarnowa opiewała na kwotę 2,6 mln zł.

Przypomnijmy, że zamówienie obejmowało dwa pakiety zadań. Pierwszy pakiet dotyczył cyfryzacji nie więcej niż 200 metrów bieżących słupa operatów technicznych, co przekłada się na około 1,4 mln stron. Drugi pakiet dotyczył z kolei przetworzenia nie więcej niż 20 797 map, w tym 17 553 matryc (papier, folia, kalka, karton i inne) i 3244 pierworysów na blachach aluminiowych. Wymienione materiały miały zostać zeskanowane, a następnie wprowadzone do bazy danych prowadzonej w starostwie w systemie TurboEWID. W przypadku pakietu II do obowiązków wykonawcy miało należeć także uszlachetnienie i uczytelnienie rastrów, analiza zawartości map oraz kalibracja rastrów. Prace miały być wykonane w ciągu roku od podpisania umowy. Ich realizacja miała pozwolić na zautomatyzowanie i przyspieszenie obsługi zgłoszeń prac geodezyjnych w PODGiK w Nowym Sączu.

Zamówienie jest częścią wartego ponad 16 mln zł projektu „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego.

W ramach tego projektu w maju br. podpisano pierwszą umowę na skanowanie nowosądeckiego zasobu. Jej wartość to blisko 1,1 mln zł.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
aśka, da się! - inni zatrudniający na śmieciówkach dadzą radę

no tak faktycznie jeśli po płacach jakie oni płacą pracowniką to taniej się nie da już bo ustawa zakazuje, są stawki minimalne za godzinę pracy

cena Jeżeli skanowanie i wczytywanie ma być w siedzibie to mggp dało bardzo tanią ofertę, Następne oferty będą pewnie powyżej 3 mln zł

3 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt