wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-11-13| GIS, Edukacja, Imprezy

GIS Day 2018: obchody rozpoczyna Bytom

Choć tradycyjnie Dzień GIS świętowany jest na całym świecie w trzecią środę listopada, w Bytomiu spotkanie z tej okazji odbyło tydzień wcześniej, 7 listopada. Wydarzenie z tej okazji już po raz ósmy zorganizowano w tamtejszym Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.


GIS Day 2018: obchody rozpoczyna Bytom

Zaproszeni goście oraz uczniowie klas geodezyjnych, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 6, a także Gimnazjum nr 7 mieli okazję uczestniczyć w wykładach oraz warsztatach poświęconych systemom informacji geograficznej. Jak co roku nie zabrakło pokazów najnowocześniejszego sprzętu geodezyjnego. Ze względu na sprzyjającą aurę prezentacje sprzętu odbywały się na zewnątrz. Dzięki temu młodzież zobaczyła praktyczną stronę pracy współczesnego geodety.

Rozpoczynając wydarzenie, dyrektor ZSTiO Artur Lubos wręczył nagrody zwycięzcom etapu szkolnego XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Uhonorowani zostali uczniowie klasy IV: Paweł Bacik za zajęcie I miejsca, Mateusz Pasich za zajęcie II miejsca oraz Eryk Duński za zajęcie III miejsca.

Obchody dnia rozpoczęły się wykładami wprowadzającymi w tematykę GIS. Poprowadzili je dr inż. Aleksandra Mierzejowska, ekspert Katedry Eksploatacji Złóż Politechniki Śląskiej, oraz Marcin Paź przedstawiciel firmy Esri Polska. Następnie reprezentant firmy Geoline z Zabrza wprowadził słuchaczy w tajniki nowoczesnych pomiarów geodezyjnych. Po zakończonej części wykładowej młodzież i zaproszeni goście udali się na zorganizowane warsztaty. Ich tematyka obejmowała:
• zastosowanie oprogramowania ArcGIS Online (Esri Polska),
• wykorzystanie w geodezji programu AutoCAD Map3D (P.A. Nova),
• wykorzystywanie strony internetowej http://sitplan.um.bytom.pl w życiu codziennym mieszkańca Bytomia (Wydział Geodezji Urzędu Miasta Bytom),
• praktyczne zastosowanie Geoportalu Województwa Śląskiego ORSIP (Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego),
• pokaz sprzętu geodezyjnego firm Geoline, Geomatix oraz Leica i Geotronics.

Prowadzący wykłady i warsztaty przygotowali dla uczestników konkursy z nagrodami, a firma Esri jak co roku ufundowała liczne pamiątkowe gadżety. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak wielu ciekawych zajęć oraz zapraszają do wspólnego świętowania Dnia GIS w kolejnych latach.

Bytomskie święto GIS-u odbywało się pod honorowym patronatem firmy Geoline z Zabrza. Warto zaznaczyć, że w tym roku szkolnym spółka ta została opiekunem kierunku technik geodeta w tej szkole.

Agnieszka Bińczak, Marta Gołąbek (ZSTiO)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS