wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-08| GIS, Prawo

O aktualnych problemach wykorzystywania informacji przestrzennej

W Księgarni Geoforum.pl dostępna jest już książka pt. „Internet. Informacja przestrzenna. Spatial Information”.


O aktualnych problemach wykorzystywania informacji przestrzennej

Infrastruktura informacji przestrzennej obejmuje – według polskiej ustawy implementującej dyrektywę INSPIRE – zbiory danych przestrzennych występujące w postaci elektronicznej. Organy publiczne i inne podmioty przez nie upoważnione tworzą i obsługują sieć obejmującą wyszukiwanie, przeglądanie, pobieranie i przekształcanie danych oraz uruchamianie nowych e-usług.

Podział zadań związanych z modernizacją IIP między liczne podmioty sprawia, że istotne jest, jaki organ jest krajowym koordynatorem i czy ma prawne instrumenty, które pozwalają na skuteczne uzgodnienia, definiowanie modelu danych oraz osiąganie efektu interoperacyjności usług i zbiorów danych przestrzennych. W niektórych państwach wdrażanie dyrektywy oraz budowa e-administracji i otwieranie danych do ponownego wykorzystania były zadaniami konkurującymi o środki budżetowe. Łączenie tych zadań w gestii jednego ministra zwiększało szanse, że będą zadaniami kompatybilnymi.

Narasta współzależność między regulacją przestrzeni realnej i wirtualnej oraz znaczenie spójności prawa dla efektywności modernizacji infrastruktury informacyjnej państwa. Aktualne problemy wykorzystywania informacji przestrzennej na tle dylematów regulacji prawnej przedstawiane są w tej książce przez teoretyków z różnych uczelni oraz ekspertów-praktyków z administracji publicznej i wymiaru sprawiedliwości.

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa C.H. Beck. Jest to praca zbiorowa pod redakcją dr hab. Grażyny Szpor oraz dr. Kamila Czaplickiego, pracowników naukowych UKSW w Warszawie.
Książka liczy 266 stron i w Księgarni Geoforum.pl można ją nabyć w cenie 129 zł.

Źródło: Wydawnictwo C.H. Beck


«« powrót


reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt