wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wielodrożność a Galileo
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-08| GIS, Prawo

O aktualnych problemach wykorzystywania informacji przestrzennej

W Księgarni Geoforum.pl dostępna jest już książka pt. „Internet. Informacja przestrzenna. Spatial Information”.


O aktualnych problemach wykorzystywania informacji przestrzennej

Infrastruktura informacji przestrzennej obejmuje – według polskiej ustawy implementującej dyrektywę INSPIRE – zbiory danych przestrzennych występujące w postaci elektronicznej. Organy publiczne i inne podmioty przez nie upoważnione tworzą i obsługują sieć obejmującą wyszukiwanie, przeglądanie, pobieranie i przekształcanie danych oraz uruchamianie nowych e-usług.

Podział zadań związanych z modernizacją IIP między liczne podmioty sprawia, że istotne jest, jaki organ jest krajowym koordynatorem i czy ma prawne instrumenty, które pozwalają na skuteczne uzgodnienia, definiowanie modelu danych oraz osiąganie efektu interoperacyjności usług i zbiorów danych przestrzennych. W niektórych państwach wdrażanie dyrektywy oraz budowa e-administracji i otwieranie danych do ponownego wykorzystania były zadaniami konkurującymi o środki budżetowe. Łączenie tych zadań w gestii jednego ministra zwiększało szanse, że będą zadaniami kompatybilnymi.

Narasta współzależność między regulacją przestrzeni realnej i wirtualnej oraz znaczenie spójności prawa dla efektywności modernizacji infrastruktury informacyjnej państwa. Aktualne problemy wykorzystywania informacji przestrzennej na tle dylematów regulacji prawnej przedstawiane są w tej książce przez teoretyków z różnych uczelni oraz ekspertów-praktyków z administracji publicznej i wymiaru sprawiedliwości.

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa C.H. Beck. Jest to praca zbiorowa pod redakcją dr hab. Grażyny Szpor oraz dr. Kamila Czaplickiego, pracowników naukowych UKSW w Warszawie.
Książka liczy 266 stron i w Księgarni Geoforum.pl można ją nabyć w cenie 129 zł.

Źródło: Wydawnictwo C.H. Beck


«« powrót

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt