wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-07| GIS, Imprezy

Dzień GIS 2018 już za tydzień

W środę 14 listopada odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego dnia systemów informacji geograficznej. Z tej okazji w całym kraju zaplanowano konferencje, warsztaty i pokazy sprzętu.


Dzień GIS 2018 już za tydzień <br />
fot. gisday.com
fot. gisday.com

GIS Day obchodzony jest co roku w trzecią środę listopada. W tym dniu w kilkuset miejscach na całym świecie odbywają się konferencje, warsztaty, pokazy sprzętu i oprogramowania, konkursy i zabawy, których celem jest promowanie w społeczeństwie rozwiązań GIS. Termin tego wydarzenia nie jest przypadkowy – wpisuje się bowiem w organizowany przez National Geographic Society „Tydzień Świadomości Geograficznej”. Pierwsze obchody Dnia GIS odbyły się w 1999 roku z inicjatywy Ralpha Nadera przy wsparciu firmy Esri (która angażuje się w to wydarzenie do dziś) oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Geografów (AAG).

Podobnie jak w latach poprzednich zdecydowana większość krajowych imprez pod hasłem GIS Day odbywa się w trzecią środę listopada. W kilku miejscach zaplanowano je jednak na inny dzień: pierwsze odbędzie się już dziś (7 listopada) w Bytomiu, a ostatnie – 23 listopada w stolicy. Łącznie spotkania z okazji Dnia GIS 2018 zaplanowano w 13 polskich miastach. Poniżej prezentujemy ich zestawienie:
Bydgoszcz (14-15 listopada): Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (Instytut Geografii) wraz z Zespołem Szkół Budowlanych.
Bytom (7 listopada): Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.
Częstochowa (14 listopada): Zespół Szkół im. Bolesława Prusa.
Kraków (14 listopada): Konsorcjum Krakowskiego Dnia GIS Uczelni Krakowa (Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Pedagogiczny oraz Uniwersytet Jagielloński). Hasłem wydarzenia, które odbędzie się na Uniwersytecie Jagiellońskim (Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej) będzie „Crowdsourcing w przestrzeni”.
Lublin (14 listopada): • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej), • Uniwersytet Przyrodniczy (Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej).
Łódź (14 listopada): Uniwersytet Łódzki (Zakład Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych oraz Koło Naukowe Piksel).
Opole (15 listopada): Uniwersytet Opolski (Katedra Geografii Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej).
Poznań (14 listopada): Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych).
Sosnowiec (15 listopada): Uniwersytet Śląski w Katowicach (Wydział Nauk o Ziemi).
Stalowa Wola (14 listopada): Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej.
Toruń (14 listopada): Uniwersytet Mikołaja Kopernika.
Warszawa (23 listopada): Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „Geoida”, Szkoła Główna Służby Pożarniczej oraz Koło Naukowe Studentów „Geopixel” Wojskowej Akademii Technicznej. Wydarzenie pod hasłem „Nowy wymiar administracji” odbędzie się w SGGW.
Wrocław (15 listopada): Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt