wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-07| GIS, Imprezy

Dzień GIS 2018 już za tydzień

W środę 14 listopada odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego dnia systemów informacji geograficznej. Z tej okazji w całym kraju zaplanowano konferencje, warsztaty i pokazy sprzętu.


Dzień GIS 2018 już za tydzień <br />
fot. gisday.com
fot. gisday.com

GIS Day obchodzony jest co roku w trzecią środę listopada. W tym dniu w kilkuset miejscach na całym świecie odbywają się konferencje, warsztaty, pokazy sprzętu i oprogramowania, konkursy i zabawy, których celem jest promowanie w społeczeństwie rozwiązań GIS. Termin tego wydarzenia nie jest przypadkowy – wpisuje się bowiem w organizowany przez National Geographic Society „Tydzień Świadomości Geograficznej”. Pierwsze obchody Dnia GIS odbyły się w 1999 roku z inicjatywy Ralpha Nadera przy wsparciu firmy Esri (która angażuje się w to wydarzenie do dziś) oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Geografów (AAG).

Podobnie jak w latach poprzednich zdecydowana większość krajowych imprez pod hasłem GIS Day odbywa się w trzecią środę listopada. W kilku miejscach zaplanowano je jednak na inny dzień: pierwsze odbędzie się już dziś (7 listopada) w Bytomiu, a ostatnie – 23 listopada w stolicy. Łącznie spotkania z okazji Dnia GIS 2018 zaplanowano w 13 polskich miastach. Poniżej prezentujemy ich zestawienie:
Bydgoszcz (14-15 listopada): Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (Instytut Geografii) wraz z Zespołem Szkół Budowlanych.
Bytom (7 listopada): Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.
Częstochowa (14 listopada): Zespół Szkół im. Bolesława Prusa.
Kraków (14 listopada): Konsorcjum Krakowskiego Dnia GIS Uczelni Krakowa (Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Rolniczy, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Pedagogiczny oraz Uniwersytet Jagielloński). Hasłem wydarzenia, które odbędzie się na Uniwersytecie Jagiellońskim (Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej) będzie „Crowdsourcing w przestrzeni”.
Lublin (14 listopada): • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej), • Uniwersytet Przyrodniczy (Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej).
Łódź (14 listopada): Uniwersytet Łódzki (Zakład Geoinformacji Wydziału Nauk Geograficznych oraz Koło Naukowe Piksel).
Opole (15 listopada): Uniwersytet Opolski (Katedra Geografii Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej).
Poznań (14 listopada): Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych).
Sosnowiec (15 listopada): Uniwersytet Śląski w Katowicach (Wydział Nauk o Ziemi).
Stalowa Wola (14 listopada): Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej.
Toruń (14 listopada): Uniwersytet Mikołaja Kopernika.
Warszawa (23 listopada): Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „Geoida”, Szkoła Główna Służby Pożarniczej oraz Koło Naukowe Studentów „Geopixel” Wojskowej Akademii Technicznej. Wydarzenie pod hasłem „Nowy wymiar administracji” odbędzie się w SGGW.
Wrocław (15 listopada): Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt