wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-11-06| Geodezja, Firma, Przetargi

Ofert na modernizację wąbrzeskiego PZGiK nie zabrakło

Do grona samorządów, które rozpoczęły modernizację swojego zasobu geodezyjnego w ramach projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”, dołączył powiat wąbrzeski.


Ofert na modernizację wąbrzeskiego PZGiK nie zabrakło

Przedmiotem umowy podpisanej przez Starostwo w Wąbrzeźnie jest utworzenie baz danych BDOT500 i GESUT dla całego powiatu (łącznie 5 jednostek ewidencyjnych – 4 gmin i jednego miasta), a także skanowanie wybranych materiałów zasobu geodezyjnego oraz wykonanie działań harmonizujących dane BDOT500 i GESUT i pozostałe zbiory funkcjonujące w powiecie.

W przetargu na te prace wystartowało 5 oferentów, z których trzech zmieściło się w budżecie zamawiającego (wynoszącym nieco ponad 2 mln zł). Za najkorzystniejszą zamawiający uznał propozycję konsorcjum lubelskich firm GGPS i GCPS o wartości 1,89 mln zł. Prace mają zostać zrealizowane do maja 2021 roku.

Zamówienia są częścią wartego 135 mln zł projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0” (dofinansowanego ze środków RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego). Oprócz modernizacji powiatowych zasobów geodezyjnych (na co wyasygnowano blisko 80 mln zł) przedmiotem tego przedsięwzięcia jest m.in. rozbudowa wojewódzkiego systemu informacji przestrzennej, w tym jego modułów: regionalnego, powiatowego i miast prezydenckich.

Dotychczas w ramach tego projektu udało się podpisać umowy na modernizację PZGiK w powiatach: żnińskim, brodnickim i toruńskim.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt