wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-11-06| Geodezja, Firma, Przetargi

Ofert na modernizację wąbrzeskiego PZGiK nie zabrakło

Do grona samorządów, które rozpoczęły modernizację swojego zasobu geodezyjnego w ramach projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”, dołączył powiat wąbrzeski.


Ofert na modernizację wąbrzeskiego PZGiK nie zabrakło

Przedmiotem umowy podpisanej przez Starostwo w Wąbrzeźnie jest utworzenie baz danych BDOT500 i GESUT dla całego powiatu (łącznie 5 jednostek ewidencyjnych – 4 gmin i jednego miasta), a także skanowanie wybranych materiałów zasobu geodezyjnego oraz wykonanie działań harmonizujących dane BDOT500 i GESUT i pozostałe zbiory funkcjonujące w powiecie.

W przetargu na te prace wystartowało 5 oferentów, z których trzech zmieściło się w budżecie zamawiającego (wynoszącym nieco ponad 2 mln zł). Za najkorzystniejszą zamawiający uznał propozycję konsorcjum lubelskich firm GGPS i GCPS o wartości 1,89 mln zł. Prace mają zostać zrealizowane do maja 2021 roku.

Zamówienia są częścią wartego 135 mln zł projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0” (dofinansowanego ze środków RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego). Oprócz modernizacji powiatowych zasobów geodezyjnych (na co wyasygnowano blisko 80 mln zł) przedmiotem tego przedsięwzięcia jest m.in. rozbudowa wojewódzkiego systemu informacji przestrzennej, w tym jego modułów: regionalnego, powiatowego i miast prezydenckich.

Dotychczas w ramach tego projektu udało się podpisać umowy na modernizację PZGiK w powiatach: żnińskim, brodnickim i toruńskim.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt