Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-10-31| GNSS, Edukacja

Geodezja satelitarna ruszy na Uniwersytecie Przyrodniczym

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu uruchamia nową specjalność na studiach magisterskich na kierunku geodezja i kartografia – geodezja satelitarna. Ruszy w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019 w trybie stacjonarnym. Będzie to już czwarta specjalność na studiach GiK oferowana przez tę uczelnię obok geoinformatyki, geodezji gospodarczej oraz gospodarki nieruchomościami.


Geodezja satelitarna ruszy na Uniwersytecie Przyrodniczym

Uruchomienie tej specjalności nie powinno zaskakiwać, bo uczelnia ma liczne sukcesy na polu geodezji satelitarnej. Oprócz różnych wyróżnień dla tamtejszych naukowców zajmujących się tym zagadnieniem można wspomnieć o przyznaniu Instytutowi Geodezji i Geoinformatyki UPWr statusu stowarzyszonego centrum analiz Międzynarodowej Służby Satelitarnych Pomiarów Laserowych (ILRIS), a także o uruchomieniu serwisu Govus – aplikacji internetowej do oceny jakości orbit nowych systemów multi-GNSS.

Jak wyjaśnia uczelnia, w ramach specjalności geodezja satelitarna studenci posiądą zaawansowaną wiedzę z zakresu m.in. metod opracowania danych multi-GNSS, analizy i przetwarzania obserwacji satelitarnych, nawigacji satelitarnej oraz dynamiki orbit sztucznych satelitów Ziemi. Tematyka zajęć obejmie również: pozyskiwanie, przetwarzanie, zarządzanie i udostępnianie obserwacji satelitarnych w precyzyjnym pozycjonowaniu GNSS, nawigację satelitarną, meteorologię GNSS, a także pomiary pola magnetycznego i grawitacyjnego Ziemi oraz jego funkcjonałów. Absolwenci będą potrafili pozyskiwać oraz przetwarzać geodezyjne dane satelitarne, przedstawiać i prezentować wyniki analiz wraz z podaniem charakterystyki dokładnościowej i ograniczeń poszczególnych satelitarnych technik pomiarowych.

Ponadto studenci tej specjalności będą mogli wybrać 4 przedmioty z puli zajęć obligatoryjnych dla innych specjalności lub z puli przedmiotów do wyboru, w tym: bezzałogowe systemy latające w geodezji, fotogrametria cyfrowa czy projektowanie i programowanie systemów GIS. Przedmioty na specjalności geodezja satelitarna będą prowadzone przez pracowników Zakładu Geodezji Satelitarnej oraz Zakładu Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki UPWr.

Rekrutacja rozpocznie się na początku 2019 roku i będzie dostępna dla wszystkich absolwentów studiów I stopnia kierunku geodezja i kartografia. Po ukończeniu tej specjalności i uwzględnieniu wiedzy zdobytej na pierwszym stopniu studiów, student może ubiegać się o nadanie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie 3 (geodezyjne pomiary podstawowe).

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama